690 680 960

Kolejne groźne zdarzenie drogowe pokazujące, jak ważna jest bezpieczna odległość pomiędzy pojazdami (zdjęcia)

Kilka dni temu na drodze S19 doszło do zderzenia trzech pojazdów ciężarowych. W miniony czwartek na drodze krajowej nr 48 ponownie zderzyły się ciężarówki. Oba zdarzenia pokazują, jak ważne jest zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz uważne obserwowanie drogi.

W ciągu ostatnich kilku dni na drogach w regionie doszło do dwóch podobnie wyglądających zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było m.in. niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, a także nienależyte obserwowanie drogi przez kierujących.

W czwartek po południu w Krasnoglinach w powiecie ryckim, na drodze krajowej nr 48 zderzyły się cztery pojazdy, w tym dwie ciężarówki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym scania z naczepą jadąc z Dęblina w kierunku Moszczanki nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył samochodu ciężarowego volvo z naczepą. Ten następnie uderzył w poprzedzającą go osobową hondę, która najechała na stojący na przystanku autobus. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami jest jednym z podstawowych przepisów prawa drogowego. Dostosowanie się do niego pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia kolizji lub wypadku drogowego. Bezpieczny odstęp pomiędzy pojazdami uzależniony jest, m.in. od warunków atmosferycznych oraz stanu nawierzchni.

Zgodnie z zasadami ustawy Prawo o Ruchu Drogowym kierowcy są zobowiązani do utrzymywania bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami tak, aby w razie nagłego hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego auta móc uniknąć zderzenia. Pomimo tego obowiązku wielu kierujących niestety stosuje tzw. jazdę na zderzaku, co wielokrotnie jest przyczyną niebezpiecznych sytuacji i kończy się zderzeniem z innym pojazdem.

Zobacz także: Przegapił zjazd i zatrzymał się na ekspresówce. Zderzenie trzech ciężarówek nagrała kamera (wideo)

Kolejne groźne zdarzenie drogowe pokazujące, jak ważna jest bezpieczna odległość pomiędzy pojazdami (zdjęcia)

Kolejne groźne zdarzenie drogowe pokazujące, jak ważna jest bezpieczna odległość pomiędzy pojazdami (zdjęcia)

(fot. Policja Ryki)

5 komentarzy

 1. brawoooo zawodofffcy

  • Jacy oni zawodofffcy? Jakie kwalifikacje trzeba mieć żeby za fajerą siedzieć? Brak hemoroidów. I tyle. Tak samo jak z osobówkami – nie każdy musi mieć prawo jazdy i jeździć, bo nie każdy się nadaje.

 2. Jeżdżenie z patelnią na siodle to stan umysłu, niekoniecznie rozwiniętego w odpowiedni sposób, łagodniee ujmując.

  • Siedziałem w tej branży przez lata.Potwierdzam co napisałeś.Patelniarzom się zawsze i wszędzie śpieszy.
   #DK19

 3. Smartfon w łapie i tyle w temacie

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas