690 680 960

Trzeźwy poranek prawie trzeźwy, weekend pijany. Ujawniono 157 nietrzeźwych kierujących

Dzisiaj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” mundurowi skontrolowali blisko 200 kierujących.

Funkcjonariusze ujawnili kierowcę, który prowadził pojazd znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Podczas działań bezpieczny weekend prowadzonych od środy na drogach naszego województwa zatrzymanych zostało 157 nietrzeźwych kierujących.

Dzisiaj rano w ramach akcji „Trzeźwy poranek” policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili kontrole siedzących za kierownicą aut kierowców. Podczas trwającej od godz. 5: 00 rano akcji mundurowi skontrolowali blisko 200 kierujących. Policyjne działania prowadzone były w rejonie ulic Diamentowa, Janowska, Osmolicka. Ujawniono jednego kierowcę , który prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu. 35-letni kierowca skody odpowiadać będzie za wykroczenie.
Od środy na drogach Lubelszczyzny policjanci prowadzili działania w ramach akcji bezpieczny weekend. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze ujawnili łącznie 157 amatorów jazdy na podwójnym gazie – informuje KWP Lublin.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane. Wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny.

Jeden komentarz

  1. Konrad ta akcja już się odbyła … to podsumowanie

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…