Trzech nastolatków napadło na salonik prasowy. Rozbili butelkę na głowie kobiety, zabrali pieniądze i papierosy

Trzech nastolatków w wieku 15-16 lat napadło na jeden z lubelskich salonów prasowych. Pobili pracującą tam kobietę oraz ukradli pieniądze i papierosy. Jeszcze dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w jednym z punktów prasowych na terenie Lublina. Weszło tam trzech nastolatków. Na pytanie sprzedawczyni, co im podać, powiedzieli, że chcą tylko pooglądać papierosy. Nie zdecydowali się na żaden zakup i chwilę później opuścili lokal.

Wrócili jednak po kilku minutach. Dwóch nich stanęło przy wejściu, trzeci podszedł do sprzedawczyni, wszedł za ladę i rzucił się na kobietę z pięściami. Najpierw zadał jej cios w twarz, później zaczął ją dusić, a później chwycił szklaną butelkę rozbijając ją na głowie sprzedawczyni.

Napastnicy zabrali znajdujące się w kasie pieniądze oraz kilka paczek papierosów z półki. Potem uciekli. Na miejscu interweniowała policja i zespół ratownictwa medycznego. Ponieważ kobieta doznała obrażeń twarzy i głowy, przetransportowano ją do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze z IV komisariatu ustalili rysopisy napastników, które przekazano wszystkim patrolom pracującym na terenie miasta. Wczoraj wieczorem jeden z patroli zauważył dwóch nastolatków, których wygląd odpowiadał posiadanym rysopisom. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ujawnili w plecaku jednego z nich paczki papierosów. Zabezpieczono także pieniądze noszące ślady zabrudzenia krwią.

Mieszkańcy Lublina w wieku 15 i 16 lat zostali przewiezieni na komisariat. Obaj są dobrze znani policji za wcześniejsze konflikty z prawem. Starszy z nich przebywał na ucieczce z ośrodka wychowawczego. Dzisiaj wpadł trzeci ze sprawców, 16-letni mieszkaniec Lublina. Cała trójka zostanie dzisiaj doprowadzona do Sądu ds. Rodziny i Nieletnich, gdzie zapadnie decyzja o ich dalszym losie.

(fot. )

Zobacz również

24 komentarze

  1. Wczoraj na ul. Przyjaźni zjechało się sporo policji, ciekawe w związku z tą sprawą?

  2. potraktują to jako usiłowanie zabójstwa czy niewielką szkodliwość społeczną ?

  3. Kara pozbawienia wolności swoją droga, ale poszkodowana powinna wystąpić do rodziców nieletnich o zwrot kosztów leczenia (bo na pewno będą) i odszkodowanie. Nie mają? To niech wezmą kredyt, sprzedadzą mieszkanie czy co tam mają wartościowego. A synkowie niech na budowę zapier…, beton mieszać, wiadra dźwigać, deski nosić. I tak do emerytury, aż spłacą.

  4. Eh gdyby tylko ktoś mi ich dał po 2 minuty na kazdego

  5. „… powiedzieli, że chcą tylko pooglądać papierosy” – może źle zrozumiała i chodziło o pornosy?

  6. Krzesło elektryczne.

  7. Żeby tacy gówniarz nie mieli sumienia dla starszej pani…. Aż krew się gotuje

  8. Biedna pani sprzedawczyni,ogromny szok jaki przezyla,wspolczuje.Jak bardzo potrzebna jest zmiana w surowosci kar dla bandytow!

  9. Niestety, wszystko wynosi się z domu rodzinnego. jeden z tych nastolatków pochodzi z LSMów, matka to słynna wyłudzaczka kredytów i pożyczek…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności