Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają przygotowania do kolejnej akcji sprzątania Kazimierza Dolnego i okolic

Tegoroczna akcja sprzątania Kazimierza Dolnego ma być rekordowa. Wytypowano już kilkanaście miejsc, które mają zostać uporządkowane.

Tak jak co roku, w kwietniu odbędzie się akcja sprzątania Kazimierza Dolnego i okolic. Od wielu już lat wraz z nadejściem wiosny, mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i ruszają do wspólnego porządkowania najpopularniejszych miejsc. Wszystko po to, aby śmieci nie odstraszały turystów, którzy tłumnie odwiedzają to nadwiślańskie miasteczko. Jednak jak podkreślają organizatorzy, jest też jeszcze jeden, ważny cel. Łącząc wysiłek, mieszkańcy pracują na rzecz swojej wspólnej przestrzeni, oraz unikalnego w skali całego kontynentu środowiska.

W tym roku do Wiosenne Sprzątanie Kazimierza zostało połączone z ogólnopolską akcją „Operacja Czysta Rzeka”. W działania włączyło się również radio 357. W sobotę, 20 kwietnia, od godziny 10:00 w Porcie Jachtowym zlokalizowane będzie miasteczko Operacji. Tam na wszystkich czekać ma catering, muzyka, ognisko i mnóstwo innych atrakcji. Z tego miejsca realizowana będzie również audycja prowadzona na żywo przez redaktora Marka Niedźwieckiego.

W planach jest posprzątanie m.in. kamieniołomów, przystani Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego i bazy kajakowej Dwa Żywioły, ścieżki spacerowej wzdłuż Wisły i punktu widokowego Albrechtówka w Mięćmierzu, terenu wokół przeprawy promowej Kazimierz Dolny – Janowiec, do tego dochodzą wąwozy: Cmentarny, Granicznik, Korzeniowy Dół, Kwaskowa Góra, Małachowskiego, Norowy Dół oraz Plebanka.

Akcja obejmie też wiosenne sprzątanie Bochotnicy, Cholewianki, Dąbrówki, Jeziorszczyzny, Okala, Parchatki, Rzeczycy, Skowieszynka, Wierzchoniowa, Witoszyna jak też Zbędowic. Można już zgłaszać chęć udziału w działaniach wybierając miejsce na stronie Operacji Czysta Rzeka. Zarejestrowanie się gwarantuje otrzymanie worków i rękawic. Za uczestnictwo w akcji można też wybrać sobie prezent: pamiątkową koszulkę, posadzenie drzewka lub otrzymanie pamiątkowego dyplomu.

Trwają przygotowania do kolejnej akcji sprzątania Kazimierza Dolnego i okolic

6 komentarzy

  1. Trwają przygotowania do kolejnej akcji sprzątania Kazimierza Dolnego i okolic, a jak już posprzątają, zacznie się kolejna akcja: zaśmiecania dopiero co posprzątanych miejsc. Tak normalnie, po polsku.

  2. Czy wejście na te tereny w celu sprzątania też będzie płatne? Bo już tam powariowali w tym Kazimierzu … Żeby zobaczyć co natura zrobiła czyli wąwóz a raczej kilka metrów wąwozu trzeba placić!!!

    Także Polaku… jak zamierzasz przyjechać do tego miasteczka w celu sprzątania to przygotuj sobie kilka worków na śmiecie a co najważniejsze sakiewkę hajsu bo na każdym kroku stoi albo bileciarz albo straganiarz

  3. Byłem tam raz i wystarczy. Tak jak w zamojskim zoo, w Aushwitz, w obozie na Majdanku i innych „jednorazówkach”.

  4. Co wy w tym Kazimierzu chcecie oglądać jak tam nic nie ma ciekawego.

    • Tak, tam można pojechać raz i jak napisał pan Europejczyk: wystarczy na całe życie.

  5. Nigdy w zyciu! Nie wezme udzialu w zadnym sprzataniu – nie smiecilem i nie bede sprzatal. Mam gdzies nawolywania i apele, panstwo zdziera ze mnie tyle, ze stac je na oplacenie ludzi od sprzatania i od pilnowania porzadku. Nie umie od nich wyegzekwowac nalezytej pracy? A co mnie to obchodzi…

Dodaj komentarz