Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają powroty z weekendu. Na trasach znad jezior tworzą się spore korki

Weekend dobiega końca, trwają powroty do domów. W wyniku tego na drogach prowadzących do popularnych miejscowości wypoczynkowych zaczęły tworzyć się korki. Nie brakuje też wypadków.

Słoneczny i niezwykle upalny weekend sprawił, że wielu mieszkańców Lublina, jak też innych miast naszego regionu, postanowiło spędzić ten dzień poza domem. Jak zawsze najwięcej osób udało się nad jeziora, jednak turystów nie brakowało też na Roztoczu, czy w Poleskim Parku Narodowym.

Obecnie trwają powroty, co sprawiło, że na niektórych drogach utworzyły się spore korki. Tradycyjnie już największe problemy z przejazdem występują na drodze krajowej nr 19 w Niemcach oraz na drodze krajowej nr 82 w Łuszczowie. Korek utworzył się też na prowadzącej na pojezierze drodze wojewódzkiej nr 820 przed rondem w Ludwinie i w miejscowości Dąbrowa, gdzie wiele osób wyjeżdża od strony Jeziora Piaseczno.

Znacznie większy ruch niż zwykle panuje również w okolicach Józefowa, Krasnobrodu, Zwierzyńca, Obroczy oraz Majdanu Sopockiego na Roztoczu. Jak informują służby drogowe, na szczęście większość kierowców porusza się rozważnie, jednak w ostatnich godzinach zanotowano już kilka wypadków i poważniejszych kolizji.

Obecnie policjanci pracują na miejscu zderzenia pojazdów w Kocku, wcześniej obsługiwali też zderzenie dwóch motocyklistów oraz dachowanie. To ostatnie miało miejsce na drodze wojewódzkiej pomiędzy Radzyniem Podlaskim a Parczewem.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Dziwne że nie otagowane Lublin – bo część drogi z jezior leży w Lublinie, powiat Lubelski 🙂

  2. Trzeba mieć nawalone w bani aby w taką pogodę wychodzić z domu..

Z kraju