690 680 960

Akcja ratunkowa nad jeziorem. Wyciągnięto zwłoki mężczyzny, trwają poszukiwania jego kolegi (zdjęcia)

Po południu z Jeziora Bialskiego koło Parczewa wyciągnięto zwłoki mężczyzny, który utonął. Obecnie trwają poszukiwania jego kolegi, którego również od dłuższego czasu nikt nie widział.

Trwa akcja ratunkowa nad Jeziorem Bialskim w miejscowości Białka w gminie Dębowa Kłoda w powiecie parczewskim. Około godziny 17 plażowicze natknęli się na leżącą pod wodą osobę. Natychmiast wszczęli alarm. O wszystkim zaalarmowane zostały również służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Mężczyzna został wyciągnięty z wody, jednak jego życia nie udało się uratować. Jak nam przekazano, denat jest w wieku ok. 35 lat. Okazało się również, że nad jeziorem miał on przebywać z kolegą. Nigdzie nie udało się go jednak odnaleźć. Dlatego też z uwagi na ryzyko, że on również mógł utonąć, rozpoczęto akcję ratunkową.

Wezwana została również specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Obecnie ratownicy za pomocą zamontowanego w łódce sonaru sprawdzają dno jeziora. W wodzie jest też nurek ze straży pożarnej, który prowadzi poszukiwania.

(fot. nadesłane Damian, nadesłane )

17 komentarzy

 1. Facet był ofiarą nocnej wyprawy na wodę. Upały nie mają noc do tego. Z tego co Slyszałem będąc obok miał złamany kręgosłup a utonięcie nastąpiło w nocy.

 2. We włodawie mamy sierżanta Sylwestra,który ratuje tonących…

  • „W Włodawie”🙄 przecież nie napiszesz „We Lublinie”😂

   • Polecam Słownik zanim coś napiszesz
    „We piszemy regularnie przed wyrazami, które zaczynają się od spółgłoski [w] lub [f], a potem mają jeszcze jedną spółgłoskę, np. we Francji, we Włocławku, we Wronkach.”

 3. Naturalna selekcja 😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!