Trwa odkażanie wyposażenia ulic w Lublinie (zdjęcia)

W Lublinie trwa dezynfekowanie miejsc, z którymi na co dzień mają kontakt mieszkańcy miasta. Do odkażania wykorzystuje się środki na bazie alkoholi.

Do 10 kwietnia potrwa rozpoczęta dzisiaj akcja dezynfekcji elementów wyposażenia ulic w Lublinie przy użyciu środków do powierzchniowego odkażania wyprodukowanych na bazie alkoholi.

Ławki, kosze na śmieci, barierki m.in. na ul. Ruskiej i poręcze na przejściu nad ul. Armii Krajowej zostały już zdezynfekowane. Odkażanie miejsc, z którymi codzienny kontakt mogą mieć piesi będzie trwać do piątku. Prace obejmą również dezynfekcję i odkażanie ponad 2,5 tys. koszy oraz ok. 190 ławek ustawionych w pasach drogowych ulic w Lublinie.

Akcja zostanie przeprowadzona na 52 najczęściej uczęszczanych ulicach miasta. Poza pasem drogowym odkażanie obejmie ścisłe centrum Lublina, zdezynfekowane zostaną m.in. siedziska przy donicach z roślinnością oraz parklety: na deptaku, placu Łokietka, Placu Litewskim, placu Kaczyńskiego oraz placu Krąpca.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

29 komentarzy

  1. Na ul.Narutowicza nic nie odkażali

  2. Witam rozwieje wszystkie wątpliwości tak to akcja na pokaz nikomu życia nie uratuje, robione tylko pod tv i prasę . Ale babcie, dziadki i głupi ludzie będą się cieszyć że państwo o nich dba . Jeśli to było by co dziennie lub co dwa dni do końca epidemii przyniosło by skutki . Oczywiście starówka będzie pryskana częściej jak nie co drugi dzień żeby nikt się nie czepiał ale reszta dzielnic niestety . Ale nie martwcie się jak umrzemy może miasto zrobi przetarg na dbanie o kwiatki na grobach hahah i w końcu odbierzemy wydane teraz pieniądze . A tak serio to lepiej naprawdę uważać na siebie ograniczać wyjścia bo na pomoc nie ma co liczyc .

  3. Przecież to kpina w jaki sposób odkażany jest Lublin, w całej Polsce przy pomocy wielkiego sprzętu Włodarze zlecili odkażanie,szkoda funduszy na taką jakość

    • Fundusze są ale dla kogo innego, mianowicie dla prezesa firmy odrażającej, gruba kasa. Niw bądźcie naiwni, Żuk swoim kabze napełnia!!! W tym kraju nigdy nie będzie dobrze bo pieniądze są dla tych u władzy i znajomków a reszta tonie.

  4. Robak tyś to wymyślił?

  5. Dobrze, że się chłopaki zabezpieczyli bo jeszcze by im te opryski zaszkodziły. Tak swoją drogą to jakiś poroniony pomysł z tym odkażaniem, bo przecież jest większe prawdopodobieństwo, że panowie ten alkohol wypili niż cokolwiek nim zabili – no chyba przypadkową muchę albo chrabąszcza. Już widzę zdjęcia tych pajaców w wiadomościach na ukrainie i rosji, że trwa odkażanie po trupach walających się na ulicach taką mamy epidemie w Polsce. Nam pokazują zdjęcia z włoch sprzed paru lat a im szopkę od nas. Spiralę strachy trzeba nakręcać. Jakaś podstawa do wyłożenia gospodarki i puszczenia ludzi z torbami musi być. Oby na torby starczyło.

  6. Po co wylewać tyle cennych w tej chwili substancji na stare miasto które obecnie świeci pustkami gdy ludzie w domach nie mają dalej zbytnio dostępu do środków dio dyzenfekcji

  7. czy to jakiś sens? Przecież nikt nie dotyka barierek przy ulicach, a wirus ginie od promieni UV.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska