205 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Nie żyją 23 osoby

W środę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 205 kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W szpitalach zmarło 23 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. małopolskiego, 18 osób z woj. podlaskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. opolskiego 1 osoba z woj. pomorskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostały wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi – przekazał resort zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 8 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 18.
2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 9407.
3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 1962.

Do dnia 8 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 199 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 49 ozdrowieńców i zarejestrowano 8 zgonów.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. wyniki pod gpw?spoko,kupuje bo moze i bedzie deko taniej- to dokupie.jak kryzys to zakup akcji -tak sobie mysle,i realizuje plan.za 2 lata za tysiaka bedzie 2 a moze wiecej – 19% zysku ale i tak lepsze to niz 0,5 % na lokacie.a prowadzenie konta w ing bezplatne-wplacasz kase,kupujesz akcje i czekasz rok,dwa a moze 5.i z tysiaka moze sie zrobic 5 jak w przypadku jsw…moze ale nie musi ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije

  • Teraz faktycznie jest dobry moment na zakupy giełdowe. Jak ktoś z głową wybierze spółki to za parę lat skosi kawał pieniądza.

   • Cały myk polega na tym „Jak ktoś z głową wybierze spółki”. Bo tak samo łatwo umoczyć jak zyskać. Także inwestujcie całą swoją kasę jaką macie. Pożyczcie od rodziny, sąsiadów weźcie kredyty – inwestujcie. Może się zacznie zielenić bardziej na notowaniach giełdy.

 2. Powiem to raz jeszcze śmierć jest przykra i składam kondolencje rodzinom zmarłych. Ale nie ma dowodów na to że umarli na tego lipnego wirusa. Tylko w przypadku kiedy przyczyną śmierci jest covit-19 można mówić że ktoś umarł ma covita. A tego nikt nie jest w stanie potwierdzić. Więc każdego kto umrze choć by i na zawał a miał zdjagnozowanego wirusa kfalifikuje się jako osobę zmarła na tegoż to wirusa.

  • Ola z 4 klasy podstawówki

   Masz 100% racji na covit-19 nie umarli i są na to dowody, bo nie ma takiego wirusa. Jest covid-19. Dlatego tez jak ktoś ma covid-19 i umiera to kWalifikuje się go ze umarł z powodu tegoż to wirusa, choćBY w żeczywistości umarł na zawał.

 3. Coś tu nie gra. Wczoraj wieczorem podali, że mamy 4000 zdiagnozowanych, a dzisiaj nagle się zrobiło 5000?

  • 5000 już wczoraj było.

  • jakby jutro podali o paru tys nowych zachorowan?te wartosci podaje 1 instytucja i kto to dokladnie sprawdzi?no chyba nie szary Kowalski…nawet Boleslaw .wiarygodny system to taki gdzie upowaznieni lekarze diagnozujac zarazona osoba wpisuja ja na ogolnopolska liste osob zarazonych-imie,nazwisko ,miejscowosc i h.. z rodo bo to sytuacja nadzwyczajna.a taki system jak jest to moze miec juz rozpisane zarazenia na covid 19 do konca na wykresie..pod gielde.drogi $ sprzyja temu aby najbogatsi amerykanie inwestowali w tanie akcje.przeliczcie sobie wartosc poszczegholnych spolek akcyjnych z wig 20 w usd pare mies temu i teraz i c/wk.uczcie sie bo teraz ..wielu sprzedaje zamiast kupowac a jak bedzie prawie szczyt to ulica sie rzuci …heh jak zawsze i niedlugo po tym znowu bedzie leciec w dol.

 4. TYSIĄC czytaj dobrze wiadomości nie wybiorczo dzisiaj rano było 5000 nie wiem skad masz ta info.

 5. Niech Ci będzie z tego wszystkiego nie patrzyłem co poprawia mi słownik w telefonie. Mój błąd.

 6. Obudźcie się po to jest RODO srodo żeby ludzi najpierw zdezorientować później skłócić poróżnić. Nikt nie ma prawa dowiedzieć się kto gdzie jest zarażony a co za tym idzie doliczyć się chorych. Dobrze ktoś tu napisał że to lekarz powinien rejestrować wpisem kto skąd gdzie. Algorytm powinien być tak stworzony jak drzewo by wiedzieć kto z kim kogo zaraził. Żyjemy w 2020 mamy tylu urzędników na piechotę powinni policzyć. A co powiecie na szczepionkę? Ktoś chętny na czipa?
  Dzień dobry Witam Tłum Zniewolonych w Matrixie.

 7. O czym wy piszecie. Jeśli pacjent umrze a ma inną chorobę to mimo iż pobiorą od niego próbki i ma covida to nie będzie zaliczony jako śmierć z powodu wirusa bo w pierwszej kolejności wpisują chorobę na którą chorował wcześniej. Statystyki w Polsce są dużo niższe niż na świecie? Tak wspaniale działa nasz system? Jeśli ktokolwiek z was ma znajomych lub rodzinę w branży medycznej wie doskonale, że to jedno wielkie kłamstwo. W rzeczywistości dużo więcej ludzi umiera i choruje na covid

 8. To przed wyborami takie dobre statystyki mamy,a po to tradycja ręka w nocniku.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja