Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trenują pływanie, sporty walki, a także grają w piłkę. Najlepsi sportowcy powiatu świdnickiego zostali wyróżnieni (zdjęcia)

W środę 15 sportowców z powiatu świdnickiego, którzy odnoszą sukcesy w swoich dyscyplinach, otrzymało puchary. To wyróżnienie od starosty.

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Świdnickiego wyróżnieni zostali najlepsi sportowcy, który reprezentują powiat oraz poszczególne gminy. Odnosząc sukcesy przyczyniają się bowiem również do promocji Świdnika i powiatu świdnickiego. Puchary z rąk starosty Łukasza Reszki i dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Adama Żurka otrzymało 15 osób.

W gronie wyróżnionych sportowców ze Świdnika znaleźli się: Krzysztof Hołub trenujący w AZS UMCS Lublin lekkoatleta, który osiąga sukcesy nie tylko w Polsce, lecz również za granicą; Maciej Paczkowski z Akademii Sztuk Walki Go-Fight, również z wieloma sukcesami w tym brązowym medalem Mistrzostwa Świata w Kickboxingu oraz Kacper Kuraś z LKSW Dan Świdnik, wielokrotnie nagradzany medalami w Kraju i za granicą za starty w zawodach w kickboxingu.

Z terenu gminy Piaski puchary otrzymali: Jakub Kołodziejczyk i Witold Miciuła z LKS Piaskovia Piaski oraz Michał Łopaciński z LKS Wierzchowiska. Wszyscy grają w piłkę nożną. Z gminy Mełgiew wyróżniono Filipa Matysa z MKS Avia Świdnik – pływanie, a także Jana Hawrysza i Kacpra Zawadzkiego. którzy w LKSW „Dan” – POLAND trenują kickboxing i taekwon-do.

Wyróżnionymi sportowcami gminy Trawniki są Karolina Buryś grająca w klubie LKS Wierzchowiska i pływająca w barwach kluby z Krasnegostawu, Piotr Sągała z klubu TAEKWON-DO „Sokół” 
w Krasnymstawie i Cyprian Biszkont ze Sportowego Klubu TAEKWON-DO 
w Trawnikach. Z kolei z gminy Rybczewice wyróżnienia trafiły do piłkarzy GLKS Victoria Rybczewice: Stanisława Plesza, Lubomira Miściury i Pawła Szyszki.

(fot. SP Świdnik/nadesłane)

Jeden komentarz

  1. Brawo młodzi zawodnicy i gratulacje dla trenerów. Kawał dobrej roboty.
    Zapraszam do obejrzenia na youtube w kanale Powiat Świdnik TV ostatniej sesji rady powiatu od 22 minuty prezentacja zawodników i ich osiągnięcia.
    Jeszcze raz GRATULACJE.