690 680 960

Po tragicznym okresie przedświątecznym, święta na drogach mijają spokojnie

Wigilia i pierwszy dzień świąt przebiegły na drogach naszego regionu w miarę spokojnie. Doszło tylko do trzech wypadków.

Pomimo dużego ruchu, który można było zaobserwować na drogach, święta Bożego Narodzenia przebiegają na drogach naszego regionu w miarę spokojnie. Z kolei jeżeli porównać to z dwoma przedświątecznymi dniami, to można powiedzieć że jest bardzo bezpiecznie. W wigilię i pierwszy dzień świąt doszło do 3 wypadków w których 8 osób zostało rannych. Obyło się bez ofiar śmiertelnych. Policjanci zanotowali 80 kolizji oraz wyeliminowali z ruchu 17 pijanych kierowców. Najpoważniejszy był wczorajszy wypadek pod Bychawą, gdzie w czołowym zderzeniu dwóch samochodów do szpitala trafiło sześć osób.

Tragicznie za to zapisały się dwa dni przedświąteczne. Tak tragicznych dni na naszych drogach nie było od dawna. Przez poniedziałek i wtorek doszło aż do 30 wypadków w których 5 zginęło a 40 zostało rannych. Najtragiczniejszy był wtorek, gdzie w trzech wypadkach ze skutkiem śmiertelnym zginęło pięć osób. W samej tylko Parchatce w wyniku czołowego zderzenia audi z busem trzy osoby poniosły śmierć a dwie kolejne w stanie ciężkim znajdują się w szpitalu. Pośpiech i nieuwaga doprowadziły również do aż 174 kolizji. Na jeździe na podwójnym gazie wpadło 25 kierowców.

Warto mieć te dane na uwadze, przede wszystkim by bezpiecznie dojechać na świąteczne spotkania z rodziną czy też później wrócić do swoich domów. Dzisiejsze opady śniegu w całym województwie sprawiają, że jezdnie są śliskie i łatwo w takich warunkach o nieszczęście. Najważniejsze to dostosować prędkość do panujących warunków na drodze oraz stosować odpowiedni odstęp od poprzedzającego nas pojazdu. Pamiętajmy, są święta, nie warto się nigdzie śpieszyć, jadąc spokojnie dojedziemy tylko kilka minut później a te kilka minut mogą zaważyć o życiu naszym czy też innych.

(fot. policja)
2014-12-26 11:39:27

4 komentarze

  1. Tylko 17 pijanych kierowców, pewnie „Kempes” jest na urlopie.

  2. Obermajster Ćwokalski

    Ludziska zajęci świątecznym obżarstwem mniej „kablują”, a i policjanci to też ludzie, jak sami po kielichu, to jakoś nie wypada „łapać” innych. No, ale i na to reguły nie ma – fanatycy są po jednej jak i po drugiej stronie choinki.

  3. Strasznie głupi tytuł „w tragicznym…mijają spokojnie”, to dlaczego tragiczny? Czyżby dążenie do ideału standardów Faktu czy innego brukowca sensacyjnego?

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ