Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszło ochłodzenie, będzie więcej śniegu

Pomimo, że śnieg nieco spóźnił się na święta to jest duże prawdopodobieństwo, że biały puch, który pada poleży do Sylwestra.

W głąb kraju od północy spływa arktyczne powietrze, przynosząc miejscami umiarkowane i obfite opady śniegu. Nie ma większych problemów z przejezdnością dróg krajowych, natomiast na drogach lokalnych jazdę może utrudniać warstwa ujeżdżonego śniegu. W ciągu dni należy spodziewać się temperatury nieco poniżej zera, na poziomie -1 stopnia Celsjusza. Wraz ze zbliżaniem się do końca roku temperatura będzie systematycznie maleć, nawet do -9 stopni.

Biorąc pod uwagę, że obecnie występują i w dalszym ciągu spodziewane są kolejne opady, w momencie spływu arktycznego powietrza pojawi się zagrożenie silnym zamarzaniem m.in. mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Oblodzenie może wystąpić w wielu miejscach z obecnym oddziaływaniem pofalowanego frontu atmosferycznego.

Należy ten fakt wziąć pod uwagę podczas powrotów ze świąt. Apelujemy o rozwagę za kierownicą i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

2014-12-26 09:58:46
(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Sezonowy Drifter

  Będzie bokiem!

 2. Mam pytanie – czy jakieś posypywanie chodników na osiedlach to obowiązek ADM/Skarpa/, czy też ma to być przywilej dla ludzi – łamanie kości…?

 3. To fajnie, tylko czemu tak późno? Wigilia miała być biała 🙂 Ale w końcu nadal mamy święta

  • Niechby „nasze” parlamentarne zacietrzewione ćwoki nie kłóciły się z panem Putinem, to już na święta by nam ciutkę śniegu podesłał, a teraźniejsza dostawa z „bratniego” stanu Alaska jest trochę opóźniona.
   Ale lepiej późno niż wcale. Dziękujemy afroamerykańskiemu panu Barckowi

 4. trochę po padało i juz wielkie hallo kiedyś było więcej śniegu i nie tego nie robiła problemu

 5. Obermajster Ćwokalski

  Ostrzegam i proszę – mimo, że śnieg mokry i świetnie się lepi – nie róbcie bałwanów.
  Tyle ich już jest, że co najmniej do maja wystarczy. 🙂

Z kraju