Tragiczny wypadek na lokalnej drodze. Nie żyje 10-letni chłopiec

Pomimo wysiłków ratowników, nie udało się uratować życia dziecka, które zostało potrącone przez samochód osobowy. Policjanci i prokuratura ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 18 w miejscowości Gliniska w gminie Uchanie w powiecie hrubieszowskim. Na lokalnej drodze samochód osobowy potrącił dziecko. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi mężczyzna potrącił jedno z dzieci znajdujących się na skraju jezdni. W wyniku wypadku chłopiec doznał poważnych obrażeń ciała i pomimo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo – oddechowej nie udało się uratować życia 10-latka.

Badanie alkomatem wykazało, że 44-letni kierowca, mieszkaniec Warszawy, był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

(fot. policja)

32 komentarze

 1. Co pieszy robił na autostradzie? Tak. Na autostradzie. Dla niektórych każda droga, nawet przez środek wsi to autostrada.

  • Co kierowca Audi robił na lokalnej drodze? Tak. Na lokalnej drodze mogą bawić się dzieci.

   • Dzieci powyżej 10 roku życia mogą poruszać się drogą bez nadzoru osób dorosłych. Mogą poruszać się pieszo, jak i na rowerze.]
    Inni użytkownicy ruchu mają obowiązek każdą osobę oraz przeszkodę na drodze ominąć w sposób prawidłowy. W przypadku omijania dzieci na drodze należy zachować szczególną ostrożność.
    Warunki atmosferyczne dobre. Inne szczegóły wypadku nie są znane.

    • Pieszy ma obowiązek zejść z jezdni o ustąpić jadącemu samochodowi. Trochę inne przepisy znasz Franiu. Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Pieszy na jezdni jest gościem. Inna sprawa że w dzień ten kierowca raczej powinien widzieć z daleka pieszego. I od kiedy 10 latek może przebywać bez opieki dorosłych?

    • Masz czytaj Frania:
     Obowiązkiem pieszego jest:

     korzystać z chodnika lub innej drogi (ścieżki) dla pieszych,
     korzystać z pobocza, gdy brak jest chodnika,
     korzystać z lewej strony drogi, jeśli nie ma chodnika,
     gdy nie ma chodnika, ani poboczy, pieszy może iść jezdnią jak najbliżej jej krawędzi i ustępować miejsca nadjeżdżającym pojazdom.

 2. Weź nie p… weź się zamknij weź no weź….

  • Mariusz Tatary 2

   Bachora nie szkoda. Szkoda kierowcy i rozbitego auta. Kilka stówek piechotą nie chodzi. Niech starzy z zasiłku pogrzebowego oddają.

   • Zaprawdę powiadam ci,powiadam ci że twój zasiłek pogrzebowy wnet ujrzy i twoja rodzina.Mariuszu Tatary 2 z przodków głupi………

   • Nie szkoda to tego „nieśmiertelnego” z Nasutowa, którego Ukrainiec nauczył, że samochód z pierwszeństwem nie wytwarza pola siłowego. Gorzej, że przez bezmyślność parę innych osób ucierpiało.

   • Skąd na świecie się bierze tak patologia jak Ty? Szkoda tylko że to nie ty znajdowałeś się na miejscu tego dziecka !

 3. A czy rodzice byli trzeźwi ktoś to sprawdził, i dlaczego dzieci na wsi bawią się na ulicy a nie na podwórku czy na polu.
  Nie chcę tu nikogo bronić, ale trzeba sprawdzić wszystkie fakty.

  • Dlaczego odmawiasz dzieciom prawa do poruszania się drogą. To nie one nieprawidłowo omijały pojazd czy poruszały się zbyt szybko, ale to kierujący pojazdem w nieprawidłowy sposób omijał nieletnich pieszych.

 4. Bajka zaczynała się tak…
  Wypoczęty, skoncentrowany na kierowaniu i jadący jak zawsze prawidłowo kierowca aŁdi…

 5. Jakie działania podjął kierujący samochodem podczas omijania dzieci przy drodze/na drodze?
  Czy w ogóle widział, że ktoś/coś znajduje się na drodze?
  Czy np. telefon nie utrudnił kierującemu podjęcia prawidłowych działań dla uniknięcia potrącenia?
  Czy dziecko przybywało na jedni? Jeżeli tak, dlaczego manewr omijania został wykonany w sposób nieprawidłowy?
  Czy kierujący przywidywał możliwość niespodziewanego pojawienia się dziecka na jezdni, jeżeli początkowo przebywały one poza jednią?
  Dlaczego kierujący poruszał się z prędkością uniemożliwiającą zatrzymanie pojazdu podczas omijania grupki dzieci na skraju jezdni?

  • 1. Czy dzieci widziały, że samochód zbliża się w ich stronę?
   2. Czy dziecko nie weszło na jezdnię patrząc się w telefon a nie na drogę?
   3. Dlaczego dziecko przebywało na jezdni? Ustawa prawo o ruchu drogowym wskazuje w jakich okolicznościach pieszy może poruszać się po jezdni
   4. Czy dziecko nie wtargnęło na jezdnię? Być może zrobiło to dodatkowo za jakiejś przeszkody ograniczającej pole widzenia kierowcy
   5. Jaki udział w tym zdarzeniu miały pozostałe dzieci? Może któreś z nich wypchnęło inne na jezdnię?
   i najważniejsze : DLACZEGO DZIECI BAWIŁY SIĘ NA DRODZE? Tak panie Franio, bawiły się na drodze bo pobocze to również cześć drogi. Do zabawy służą place zabaw albo prywatne posesje a nie PUBLICZNE DROGI

 6. Aplikacje używane przez poganiaczy powinny informować o dzieciach i innych „przeszkodach” na drodze, bo jak widać „roztargniony” kierowca może nie zauważyć kogoś/czegoś na drodze.
  Tego też słońce oślepiało świecąc w plecy. Dodatkowo w lesie.

  Wystąp jeszcze drogowy bandyto o to, żeby prawa jazdy Ci nie zatrzymali, bo Ty oczywiście potrafisz jeździć bezpiecznie. Pod warunkiem, że nikogo innego nie ma na drodze.

 7. tupolew był przeciw

  Czwartek to taki mały piątek. Audi to takie małe BMW.

 8. Panie Franio był Pan tam i widział Pan to zdarzenie że Odrazu Pan zrzuca cała winne na kierowcę!!!!? Jak można Odrazu nazywać kogoś bandyta! Może to wina chłopca, a może rodziców Którzy nie przypilnowali dziecka! Piszą tylko o kierowcy i o dzieciach, czemu nie piszą o rodzicach? Gdzie oni się znajdowali pod jaką opieka były te dzieci? Chłopiec miał 10 lat ale to nie jest jeszcze taki wiek żeby dziecko bywało na ulicy, czy nawet przy ulicy bez nadzoru dorosłego. Więc czemu Pan cała winne rzuca na kierowcę, który może być nie winny i będzie żył ze świadomością że zabił dziecko nie ze swojej winy, przecież uraz zostanie do końca życia. Dziecku życia się nie zwróci ale co ten kierowca będzie przeżywał.

 9. franiu,ale ty DE.BIL jesteś!!!

 10. Na pewnej lokalnej drodze,którą jeżdżę codziennie też bawią się dzieci.Miejsce to jest za wzniesieniem zza którego wierzchołka nie widać co jest za nim. Przeważnie przygląda się temu dorosły siedzący na krzeselku,ale w bezpiecznym dla niego miejscu,z którego ma ograniczoną widoczność na drogę. Może zainteresowany mieszkaniec Piotrowic Wielkich przeczyta to i pomyśli zanim stanie się podobna tragedia.

 11. Co Franio robi na forum…. Tak na forum. Powinien jeździć na rowerze a nie tkwić w necie i czytać o wypadkach… Bo w paranoje wpadnie.

 12. baba zza kierownicy

  Ofiarą jest tu jednak dziecko, które powinno cieszyć się z właśnie rozpoczętych wakacji. Wariatów (mężczyzn) za kierownicą nie brakuje. Oj byłoby gadania gdyby to baba zabiła to biedne dziecko. Wyrazy współczucia dla rodziny.

  • Firma nie złożyła życzenia w tym przypadku

   Obowiązek opieki nad dzieckiem spoczywa na rodzicach a nie przypadkowych kierowcach.

   • Obowiązek opieki nie. Ale ostrożności i myślenia gdy się dziecko przy drodze widzi to ja bym jednak wymagał.

 13. Dzieci się kręcą przy drodze. Każdy myślący kierowca widząc to włączył by tryb „Szczególna ostrożność, oczy dookoła głowy”.

  Widać jednak, że ten jechał nie dość ostrożnie, skoro do tragedii doszło. Jeśli tak to powinien ponieść karę.

 14. Ludzie zawsze będą pisać komentarze odpowiednie do artykułu. Ale zadno z Was na miejscu nie było. Zadno z Was z kierowcą Audi nie rozmawiało i zadno z Was nie będzie nigdy znalo prawdy jak było! Ktoś sobie napisał o bawiących się dzieciach na poboczu bo co innego dziecko tam by mogło robić?! No tak, ale czy to jest wogole prawda?! Media, gazety itd. piszą co chcą oby tylko zrobić jak największą sensacje. A tacy łatwo wierni ludzie jak między innymi Pan Franio nieźle potrafią się nakręcić i mieć najwięcej do opisania bez ulamka bycia przy tragedii!

 15. „…Badanie alkomatem wykazało, że 44-letni kierowca, mieszkaniec Warszawy, był trzeźwy…” – a rodzice dziecka byli trzeźwi?…

 16. Tam się nie da jeździć szybko, bo są dziury bardzo duże. Dzieci tam biegają jak leci i trzeba jeździć 20 km/h. W końcu musiało się coś stać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8958zł -0.48%
  • GBP 4.8998zł 0.14%
  • EUR 4.2969zł -0.3%
  • CHF 3.9104zł -0.22%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Wystawa grzybów w Opolu Lubelskim
   Odczaruj Jesień Życia: Pokaz mody w wykonaniu seniorów
   Upamiętnią ofiary masowego mordu w Szczuczkach
   Wystawa Twórczości Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Misericordia”
   Ostatni w tym sezonie spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.