Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca jednośladu

Tragicznie zakończyło się wczorajsze zderzenie skutera z samochodem osobowym na trasie Łęczna – Włodawa. Zginął młody mężczyzna.

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 18 w miejscowości Urszulin w powiecie włodawskim. Na drodze krajowej nr 82 Lublin – Włodawa skuter zderzył się z samochodem osobowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze policji, oba pojazdy jechały w tym samym kierunku. Kierujący skuterem mężczyzna wykonując manewr skrętu, nie zachował ostrożności i zderzył się z bmw, które go wyprzedzało.

Kierowca skutera, 29-letni mieszkaniec gminy Urszulin zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca auta był trzeźwy. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

68-109662

40

(fot. Policja Włodawa, nadesłane – Dominik)
2017-07-23 16:10:02

21 komentarzy

 1. Badanie wykazało że byli trzeżwi . A czy było robione badanie z jaką prędkością jechał kierujący BMW ? Jak było to ponad 130 km/h , to kierujący jednośladem nie miał szans by wykonać manewr skrętu . Bo nawet po tym gdy się upewnił że może skręcać bo nic nie jedzie , to w ciągu kilku sekund pojazd sunący jak torpeda Bimmera dopadł go jak szczupak płotkę .

 2. No walcie głupoty że miał pierwszeństwo bo ,,wrzucił kierunek”, już kiedyś pisałem że ci którzy tak mówią mają krew na rękach bo może ten śp.czytał to i zastosował.

  • Dobrze prawisz jerbie

  • Jeśli było to na skrzyżowaniu to skuterzysta miał pierwszeństwo, jeśli do np posesji to nie miał nawet jak miał kierunkowskaz… ale nie wiadomo co tak naprawdę było przyczyną i kto był winny!!! Nie wiadomo nawet czy skuterzysta skręcał czy tylko kierowca auta tak twierdzi… a tak naprawdę perfidnie w jego wjechał… nie wiadomo.. nie wiadomo i jeszcze raz… Wstępne ustalenie mogą być zweryfikowane np na podst. świadków lub monitoringu jeśli takich nie ma to nie wiadomo czy śledztwo coś wykaże… wtedy wina będzie zmarłego… nie raz tak było…

  • Więc od 27-u lat jeżdżę z błędem. Zawsze skręcających w lewo, którzy dojechali do osi jezdni omijałem z prawej strony.
   Od dziś będę napierał z lewej. Dzięki.

   • Arek przepisy się zmieniały kilka razy przez te twoje 27 lat… 2. Jeśli nie jesteś w stanie rozdzielić wyprzedzania/omijania i czy to jest na skrzyżowaniu czy poza nim i z której strony to zrobić…. to daj sobie spokój z jeżdzeniem bo narobisz sobie kłopotów… A ciężko uwierzyć że nie miałeś do tej pory kolizji lub wypadku… czy miałeś..?

 3. ależ tego jeżdzi BMW jak psów

  • Też przeczuwam,że jak bmw to grzał bez opamietania i gdyby nie nadmierna predkość zdarzenia by nie było. Jesli skuterek nawet dał kierunek to bmw bedąc daleko małego swiatełka skuterka nie zobaczył (skuterki mają często beznadziejne oswietlenie a to jest dla nich b. niebezpieczne). To wyjątek zobaczyć z klasą jadące bmw, zwykle to koleś typu bimmer z wylewem testosteronu do mózgu

 4. To jest poje…ne prawo jak ktos kto sygnalizuje skręt w lewo jest winien ,a jakiś kutas to wali i wyprzedza .Wniosek z tego aby zyskać na odszkodowaniu to walić jakieś kierunki i wyprzedzać.

 5. oc na bmw 200% do góry

 6. Każdy pojazd powinien być zaopatrzony w tzw. czarną skrzynkę z wideorejestratorem i archiwizacją bez ŻADNEJ możliwości ingerencji w nagranie aż do utylizacji. Analiza okresowa takiej skrzynki podczas rutynowej kontroli zrobiłaby trochę zamieszania wśród bandytów drogowych.

  • Popieram. w takich przypadkach na pewno by się przydał. Jednak pewnie ktoś by zaraz wpadł na pomysł żeby bez powodu odtwarzać nagrania tylko po to żeby nałożyć mandat za błahostkę.

   • Swego czasu, na Węgrzech, pierwsze o co prosiła kierowcę w trakcie kontroli po wjezdzie w teren zabudowany, był wykres tachografu. Następnie PJ i resztę papierów by wypisać mandat. Wideo rejestrator nie był im potrzebny. Wystarczy jezdzić zgodnie z przepisami i błahostek nie czynić a unikniesz kary, Zawodowi kierowcy wykresówki z tacho muszą przechowywać przez jakiś czas. W trakcie kontroli inspekcja sprawdza je dokładnie. Nie jeden już beknął za „błahostki” odnośnie czasu pracy i przerw na odpoczynek.

 7. Zginął niewinny człowiek.. skuter kontra bmw i na liczniki 150… gdzie ograniczenie tam jest do 70!!!!! chyba logiczne czyja to wina!!! Spoczywaj w pokoju Krzysztof [*]

  • A skąd informacja, że 150? No wedle prawa wiadomo czyja wina, niestety mamy wadliwe prawo i wina człowieka na skuterze…

 8. Za udział w wypadku ze skutkiem śmiertelnyn kierowca bmw powinien 2 bez zawiasów dostać.
  Może troszkę by to przytemperowało jego zapędy wyścigowe.

  • Prokurator ani policja jeszcze nie wyjaśniła wypadku a znawcy bezpiecznej jazdy już wiedzą kto zawinił . Pojedzcie dalej do Warszawy Londynu zobaczymy jak sobie poradzić . Nie każdy kierowca BMW to tępak tępaków jest wiele więcej w innych autach . A co do jedno śladów można je mieć bez żadnych egzaminow nauki o ruchu drogowym mówię tu o skuterach więc trzeba się zastanowić czy znał przepisy i czy prawidłowo je rozumiał.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo