Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Komendant wojewódzki Policji w Lublinie mianowany na stopień nadinspektora

W niedzielę w Legionowie odbyły się centralne obchody Święta Policji, podczas których Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty mianowania na stopnie generalskie. Paweł Dobrodziej, komendant wojewódzki Policji w Lublinie, otrzymał stopień nadinspektora.

W niedzielę w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się centralne obchody Święta Policji.

– To służba niezwykłej wagi dla Rzeczypospolitej Polskiej – mówił prezydent w 98-lecie polskiej Policji. W uroczystości uczestniczył też m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak; listy do policjantów skierowali marszałek Sejmu Marek Kuchciński i premier Beata Szydło.

Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie dwóm oficerom policji. Do stopnia nadinspektora zostali awansowani: komendant wojewódzki w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej oraz komendant wojewódzki w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

– Mianowany dziś na stopień nadinsp. Paweł Dobrodziej służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku w w Komendzie Rejonowej Łódź – Polesie. Następnie pracował Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym i zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Zajmował szereg stanowisk wykonawczych, a następnie kierowniczych. Od 1998 r. pracował w Wydziale XIV w Łodzi Biura Do Walki Z Przestępczością Zorganizowaną KGP. Od 2000 r. kolejne lata jego zawodowej kariery związane były z Wydziałem XVI z siedzibą w Łodzi Centralnego Biura Śledczego KGP. W 2007 r. objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Łodzi CBŚ KGP, a w 2011 r. – Naczelnika tego wydziału. Od września 2014 r. p.o. Naczelnika Zarządu CBŚP w Łodzi, a od kwietnia 2015 r. – Naczelnik Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Łodzi. Z dniem 11.02.2016 r. powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Odznaczony Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Wśród wielu pasji i zainteresowań zdecydowanie dominują sporty walki, którymi zajmuje się od 30 lat.

2017-07-24 06:48:13
(fot. Policja)

14 komentarzy

 1. Na ostatniej fotce jest Mietek Nocul

 2. płaszczakowi ręki bym nie podał, wstyd dla munduru

  • Bez przesady. Skoro awansował to na pewno też jest towarzyszem partyjnym.

  • Wszyscy, którzy są obecnie mianowani nie stali nawet obok honoru i nie mają pojęcia czym to się je. Innych PIS nie awansuje tylko usuwa. Oto do czego doprowadzili po dwóch latach rządów. Aż strach pomyśleć co będzie po czterech. Brawo zwolennicy dojnej zmiany, moje gratulacje.

 3. sprawa przyziemna, jednak tem sam czlowiek podpisal sie za zatrzymaniem moich uprawinen za „przejazd na czerwonym swietle”. Dopiero po sprawie apelacyjnej sad uzna moja racje, jako kierowca zaowdowy odbiera mi podstawowe zrodlo utrzymania rodziny. nikogo nie zabillem, jedynie o polnocy przejechalem na „zoltym”. Tacy ludzie musza byc nagradzani

  • Anzelm Dwunasty

   Niby nieszczęście, ale pewnie od tamtej pory nie pchasz sie na żółtym, przed czerwonym.
   A w PRD napisano jak wół: „Światło żółte świecące się przed czerwonym, zabrania wjazdu na skrzyżowanie, a pojazdom, będącym na skrzyżowaniu nakazuje natychmiastowe jego opuszczenie”.

 4. kolega z za krat

  Te mundury to chyba ślepa krawcowa szyła

 5. Jemu się należało ale i tak dziwne,że po aferach z tymi go nie wyje…??ZA Igora wszyscy wylecieli.

 6. Banda która obsadza swoje koryta jaka zmiana taka milicja za 2 lata won

 7. Ten 3 jest najlepszy.Módlmy się za wzrok i mars,

 8. Zeby nie uszy to czapka znalazla by sie na ramionach.

 9. Macie rację sztuczna pała.

Z kraju