Tor Lublin czynny do 31 grudnia. Po 36 latach nadszedł koniec historii sportów motorowych

-Z przykrością informujemy, że od 1 stycznia 2015 Tor Lublin kończy swoją działalność. Jazdy po Torze Lublin będą odbywały się tylko do 31 grudnia 2014 – informuje na swojej stronie Motocyklowy Klub sportowy Moto Sekcja.

Po 36 latach Tor Lubin zakończy swoje działanie. Jazdy po torze będą odbywały się do 31 grudnia tego roku. Najbardziej zadowoleni z tego faktu są mieszkańcy pobliskiego osiedla. Na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzielnicy Wrotków zamieszczono informację, że w odpowiedzi na apel skierowany do właścicieli toru (Energopol Lublin SA i Makdom Sp. z o.o.) doszło do wypowiedzenia umowy dzierżawy toru jego dotychczasowemu użytkownikowi (spółce JRT).

-To oznacza (o ile nic nowego się nie wydarzy), że od 1 stycznia 2015 roku na torze nie będzie jazd. Wg zapewnień właściciela wiosną 2015 na tym terenie ruszy budowa osiedla mieszkaniowego – informują przedstawiciele stowarzyszenia.

W ostatnim czasie pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami toru dochodziło do wojny nie tylko na słowa. Przeciwnicy wysypywali gwoździe, czy rozlewali olej na nawierzchni aby uprzykrzyć odbywające się tam zmagania motorowe.

-Organizatorzy jazd na torze doskonale zdają sobie sprawę z bandytyzmu ekologicznego jaki uprawiają pod oknami mieszkań, jednak żądza pieniędzy (a zarabiają na użytkowaniu toru niemało) jest silniejsza niż jakakolwiek empatia i zrozumienie problemu mieszkańców – zarzucali w ostatnich miesiącach organizatorowi jazd na Torze, mieszkańcy pobliskich bloków.

Tor, którym chwalono się m.in. w spocie reklamowym województwa lubelskiego od kilku miesięcy tonie pod warstwą sukcesywnie nawożonej ziemi. Likwidacja Toru Lublin może oznaczać, ale nie musi, że w przyszłości powstanie podobny obiekt. Urzędnicy co prawda wspominają co chwila o lokalizacji nowego toru, jednak nie ma do tej pory konkretnych zapewnień. Nie ma nawet planów aby powstał. Teren, na którym od 36 lat funkcjonował Tor Lublin został sprzedany za ponad 10 mln złotych. Wkrótce pojawi się tutaj osiedle.

Póki co z likwidacji toru najbardziej cieszą się mieszkańcy pobliskich bloków. Z kolei miłośnicy sportów motorowych przygotowali na tą okazję nekrolog:

2014-12-14 13:53:00
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

33 komentarze

  1. Bravo, qrva!!!!!!!

  2. Kasa żeby wybudować stadion za 150mln, na którym nikt nie gra się znalazła to teraz niech znajdzie się chociaż 50mln na budowę nowego toru gdzieś gdzie nie będzie przeszkadzał jakimś debilom.

  3. Za pieniądze z lubelskiego toru rozbudowano obiekt w Bydgoszczy. Rzecznik PZMot oficjalnie poinformował że do rozgrywania MP jest już wystarczająca ilość obiektów. Raczej nie ma się co łudzić, że na Lubelszczyźnie powstanie cokolwiek choćby imitującego „Tor Lublin”, chyba że to będzie prywatna inicjatywa na prywatnym terenie. Żałuję że do tego doszło. Nauczyłem się na tym torze bardzo dużo zarówno samochodem jak i motocyklem. Zostaną wspomnienia i trochę fotek dla potomnych.

  4. już raz próbowali zamknąć tor lublin ale im nie wyszło wszystko to wina mieszkańców nikt im nie kazał się tam wprowadzać są przeciwko bo sami nie wiedzą co to jest sport motorowy nigdy nie poczuli tej adrenaliny na torze tej frajdy z jazdy teraz będziemy jeździć po ulicach jak nam zabraniają po torze

  5. Ludzie ale z was idioci po pierwsze zanim wprowadzili się pierwsi mieszkańcy już było wiadomo że tor zniknie kwestia czasu a jeśli chodzi o ceny mieszkań to się grubo mylicie osiedle jest jednym z droższych

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska