Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

To przejście dla pieszych jest nie do pokonania na wózku inwalidzkim

Powracamy z tematem parkowania na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej LSM. Tym razem otrzymaliśmy zdjęcia z ul. Krasińskiego.

Po raz kolejny powracamy z tematem parkowania pojazdów na terenie LSM. Tym razem nasz Czytelnik zwrócił uwagę na notoryczne zastawianie przejścia dla pieszych przy stacji trafo, w rejonie ul. Krasińskiego.

– Od dawna samochody parkują na przejściu dla pieszych w okolicy ul. Krasińskiego 10 i 12 (chodnik przy stacji trafo). Po remoncie ul. Krasińskiego jest to bardzo uciążliwe, a dla wózków inwalidzkich przejście jest nie do pokonania. Straż Miejska i Policja czasem odwiedzi tę okolicę, ale pomaga to na chwilę – napisał do nas Pan Piotr.

Zaparkowane w ten sposób pojazdy znacznie pogarszają poziom bezpieczeństwa pieszych, przede wszystkim są ogromną przeszkodą dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Co więcej, jest to przejście usytuowane w pobliżu szkoły. Dzieci, które je pokonują muszą wychodzić zza zaparkowanych aut, ryzykując zdrowiem i życiem.

Pamiętajmy, że obok nas żyją także osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózkach inwalidzkich i codziennie muszą stykać się z barierami m.in. architektonicznymi, a tak zaparkowane pojazdy są dla nich kolejną przeszkodą.

Sprawę przekażemy do Straży Miejskiej.

2017-11-14_23-17

2017-11-14_23-17_P

2017-11-14 23:00:37
(fot. nadesłane Piotr)

40 komentarzy

 1. dziś pytanie, dziś odpowiedź

  a jak tą sytuację komentuje administracja? jest za czy przeciw parkowaniu w tym miejscu? a wystarczy postawić 3-4 słupki i po temacie… tylko trzeba chcieć i ruszyć d*pe

  • To bez słupków barany nie rozumieją, że to nie jest miejsce parkingowe? W takim razie powinni chyba oddać prawo jazdy skoro nie wiedzą że przejście dla pieszych jest jak sama nazwa wskazuje do przechodzenia przez pieszych a nie do parkowania samochodów. Najlepiej obwiniać jest zawsze wszystko i wszystkich dookoła tylko nie głupotę samych siebie i jeszcze wymagać żeby inni coś robili zamiast stosować się do przepisów i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Jak tylko zdarzy się jakiś wypadek to zaraz jest „tam powinny być światła, rondo, próg zwalniający, barierki, nie powinno być drzew, filarów, rowów i innych rzeczy” i obwinianie że władza nie dba o bezpieczeństwo bo nic nie robi. Więc jeżeli ktoś nie radzi sobie z jazdą bez świateł, rond, progów zwalniających, barierek, wpada w drzewa, filary, rowy i inne rzeczy, a żeby wiedział gdzie nie może parkować potrzebne mu są słupki to jakim cudem posiada prawo jazdy?

  • Teren miasta, co ma administracja do tego. Czytałeś ile to kłopotu z postawieniem znaku jest? Już się produkowali przy okazji ul. Wajdeloty. Znaku ciągle nie ma. Łatwiej wszystkie usunąć jak na Wallenroda i po kłopocie.

 2. Wszędzie w zatoczkach parkingowych są miejsca dla inwalidów a zawsze są puste. Osiedle inwalidów….. tylko gdzie oni są? Dodatkowo przejście wykonane jest niezgodnie z projektem

  • Zlikwidować przejście. Będą piesi przechodzić w dowolnym miejscu ale parkować hrabia ze słomą w butach będzie miał gdzie.

  • Nie chodzi o miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych tylko o pokonanie przejścia. Usiądź na wózek inwalidzki i spróbuj pokonać to przejście kiedy tam stoi auto jakiegoś inwalidy intelektualnego. A odnosząc się do miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, to masz rację, zlikwidujmy je całkiem żeby tam wielmożni jaśnie państwo mogli parkować pod samym oknem swoim, bo jak już jakiś niepełnosprawny przyjedzie to przecież może zostawić auto gdzieś dalej i dotrzeć pieszo do miejsca docelowego, natomiast wielcy państwo nie mogą, bo się potykają o słomę co im z butów wystaje.

 3. fakt zaparkowane niezgodnie.. ale gdyby trochę więcej tych miejsc do parkowania zrobili to nie byłoby problemu. Właściwie to nie ma gdzie zaparkować w tamtym rejonie, a te drzewa od strony wejścia do bloku mogłyby być usunięte i powiększone parkingi. Przecież mają zieleń po drugiej stronie bloku. A ktoś wie jaki jest planowany dojazd do tego bloku co przy szkole przy Wołodyjowskiego budują?

 4. Dzisiaj 19 listopada stały dwa – volvo kombi i mitsubishi colt(?).
  Chamstwo i bydło.
  Powinni parkować pod własną klatką schodową – sąsiedzi kultury by ich nauczyli.