„To nasze coroczne święto”. Lubelska brygada zaprzecza, aby blokowała Marsz Równości, nie wyklucza pozwu o zniesławienie

Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej zapewnia, że oskarżenia jej o blokowanie zorganizowania Marszu Równości w Lublinie są niedorzeczne. Termin ten od początku istnienia brygady znany jest jako jej święto, a odbywające się w tym czasie przysięgi stały się już tradycją.

39 komentarzy

 1. Godło Polski to biały orzeł na czerwonym tle patrz konstytucja reszta to moim zdaniem profanacja. Zdjęcie to prowokacja czy profanacja?

  • Zdjęcie szanowny Panie pochodzi z Marszu Równości w Lublinie, który się odbył w 2018 r. Prosimy się nie emocjonować tak.

   • Hmm…a gdzież tutaj owe emocje? :)) Niezależnie skąd owo zdjęcie – zgodnie z prawem -ponoć jeszcze obowiązującym – godło jest chronione prawnie i wszelkie jego „warianty” poza ustanowionymi są zakazane czyż nie??? Art. 137 § 1 Kodeksu karnego. Pytanie zatem jest zasadne chociaż nie precyzyjne. Czy ukazywanie profanacji jest prowokacją czy też brakiem szacunku dla symboli narodowych 😉

  • Jasiu wizerunek orła a nie orzeł.

 2. Niestety środowisko LBGT nie widzi albo nie chce widzieć że ten marsz nie jest dobry dla społeczeństwa – i promuje jedynie agresję i nienawiść ( a nie wielką promocją homoseksualizmu ! – zresztą jak można promować coś takiego ! – przecież oni też maja Ojców i Marki a nie pochodzą ze związków homoseksualnych !) Znowu zaangażowanych w ochronę będzie około 1000 policjantów a w marszu weźmie udział z 1500 osób – już widać że jednak społeczeństwo nie chce takiej promocji ! Nie chcę porównywać ale w weekend była pielgrzymka do Wąwolnicy w której brało udział około 4000 osób ochrona policji w ilości max. 20-30 osób czas około 8 godzin oraz dystans około 30km, naprawdę do środowiska LGBT – zastanówcie się czy warto brać w tych marsz udział i tak drażnić społeczeństwo !

 3. Marsz równości miał wyznaczony termin na sobotę więc wot nich zrobi sobie w niedzielę i po sprawie!!!

  • WOT ma święto 28 września, więc niech lepiej twoi partnerzy z tęczowego cyrku się przeniosą na niedzielę!

  • Marsz jest dla 50 osób reszta to zwiezione autokarami mendy a WOT jest tutejszy. Noo.. wybacz.. nie wydaje mi się aby ktoś mi przylazł do domu i mówił kiedy co i gdzie mam robić… A po za tym..zawsze możecie połazić sobie nad Zalewem 😉 Proponuję dookoła – ze trzy razy… i ładniejsza okolica i zdrowiej… :))

 4. Pozwać, wydusić kasę od tych LGBTsekciarskich propagandzistów fundowanych przez zagranicę i wykopać tam, skąd przypełzli!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS