„To nasze coroczne święto”. Lubelska brygada zaprzecza, aby blokowała Marsz Równości, nie wyklucza pozwu o zniesławienie

Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej zapewnia, że oskarżenia jej o blokowanie zorganizowania Marszu Równości w Lublinie są niedorzeczne. Termin ten od początku istnienia brygady znany jest jako jej święto, a odbywające się w tym czasie przysięgi stały się już tradycją.

Po informacjach organizatora Marszu Równości w Lublinie Bartosza Staszewskiego na temat rzekomego blokowania przez Wojska Obrony Terytorialnej organizacji marszu poprzez zgłoszenie własnego wydarzenia, w środowisku LGBT zawrzało.

Nie brakuje oskarżeń o pogwałcenie demokracji, działaniu na rzecz wolności zgromadzeń, a także o celowym „zagraniu” mającym na celu uniemożliwienie zorganizowania marszu. W kierunku 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej padają także określenia typu „faszystowska militaryzacja”, czy też inne, często nie nadające się do przytoczenia.

Ponieważ w wykazie zgłoszonych do Urzędu Miasta Lublin zgromadzeń w chwili obecnej nie widnieje jeszcze dokument potwierdzający słowa organizatora Marszu Równości w Lublinie, postanowiliśmy sprawdzić, o jakie wydarzenie chodzi. Okazuje się, że to najprawdopodobniej organizatorzy Marszu Równości źle wybrali termin, który koliduje ze świętem lubelskiej brygady.

Koniec września to bowiem rocznica urodzin mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, który jest patronem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Co roku z tej okazji organizowane są uroczyste przysięgi m.in. właśnie na Placu Zamkowym w Lublinie.

Jak nas zapewniono, zgłoszenie własnego wydarzenie nie ma nic wspólnego z marszem, co więcej nikt nie miał nawet świadomości, że w tym czasie ma on być organizowany. Z kolei oskarżenia o działania mające na celu próbę zablokowania marszu mają być niedorzeczne.

– W tym przypadku wyraźnie widać, że organizatorzy marszu popełnili błąd nie sprawdzając dokładnie, czy w wybranym przez nich dniu, nie są organizowane inne, ważne wydarzenia – wyjaśniano nam.

Więcej na ten temat powiedział nam Damian Stanula, rzecznik prasowy 2 lubelskiej Brygady OT w Lublinie.

– W dniu 20 sierpnia 2019 r. dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wystąpił do Urzędu Miasta Lublin z wnioskiem o wyrażenie zgody na wykorzystanie przestrzeni publicznej Placu Zamkowego oraz Błoni przy Zamku w dniu 28 września 2019 r. w Lublinie. Oczekujemy na odpowiedź w tej sprawie. Nadmieniam, że przysięgi żołnierskie są tradycją Wojsk Obrony Terytorialnej, wydarzenia te są bardzo dobrze odbierane przez społeczności i żołnierzy – informuje kpt Damian Stanula.

W ubiegłym roku w tym samym terminie na placu Zamkowym ślubowanie złożyło 130 żołnierzy. Na uroczystość licznie przybyli żołnierze, ich rodziny, przedstawiciele władz lokalnych, Dowództwa WOT, środowisk kombatanckich oraz mieszkańcy Lublina.

Udało nam się również dotrzeć do samego wniosku, jaki złożyła lubelska brygada. Czytamy w nim, że w wydarzeniu ma wziąć udział ok. 500 osób. Jest w nim również mowa o uzgodnieniach z Komendantem Miejskim Policji, Dyrektorem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, czy też Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w zakresie zabezpieczenia uroczystości, jak też mogących wystąpić w związku z nimi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Jak nam przekazano, wskazuje to jednoznacznie, że przygotowania do zorganizowania przysięgi były prowadzone już wcześniej. Z kolei sam termin, w jakim odbywa się święto 2LBOT jest znany od początku jej istnienia i niezmienny. Dodatkowo brygada nie wyklucza pozwu o zniesławienie wobec osób, które naruszą reputację brygady.

(fot. lublin112.pl)

39 komentarzy

 1. Jestem zdania, że organizatorzy marszu, dobrze wiedzieli o tej uroczystości i specjalnie prowokują.

  • Oni zawsze wiedzą gdzie uderzyć aby tylko zdenerwować nas… „przeciętnych ludzi” 🙂 Nie piszę słowa na „N” które uznali by za obraźliwe aby nie narazić się na konsekwencje prawne które jak najbardziej lubią wykorzystywać 😉

  • A najlepsze jest to że prawdziwe geje nie popierają takich marszów bo jak sami mówią tylko im szkodzą ! Co sobie robią w zaciszu domowym ich sprawa i nie obchodzi mnie to ! Ale promowanie i nakłanianie młodych dzieci to już co innego !!! Organizacje lewicowe sponsorowane m.in. przez takich Sorosów wykorzystują głupich młodych ludzi i mieszają im w głowach i to powinno być zabronione tak samo jak nakłanianie do brania dopalaczy !!!

 2. Bardzo dobrze WOT…
  Zboczeńcy powinni być w szpitalach psychiatrycznych a nie na ulicach.
  Złóżcie przysięgę, a potem pogonić tą „tęczową zarazę”.

  • mnie się ta nazwa również nie podoba…bo promocja homoseksualizmu jest zbędna…co innego był marsz równości i tolerancji…a co do WOT… tych bojówek Maciarewicza też promować nie ma po co…

 3. Jak bym powiedział że je.ać to g… to za dobrze by im było ,więc nie mówię.

 4. „nie są organizowane inne, ważne wydarzenia” – ten przecinek postawił wypowiadający się, czy redaktor? Jego obecność lub brak zmienia całkowicie wydźwięk wypowiedzi, dlatego pytam.

 5. Tęczowi aktywiści tupią jak trzylatek co nie dostał soczku we właściwej szklance. Mam nadzieję, że odpowiedzą za swoje słowa.

 6. To ci, co mówią, że WOT to faszystowskie bojówki, sami zaś pod sztandarem ,,Wielka Promocja Homoseksualizmu”. Czy naprawdę dążą do pogromu?

 7. Pozew jest jak najbardziej na miejscu skoro się kogoś o coś oskarża to trzeba ponosić później tego konsekwencje. Pan Kitliński i Staszewski na drugi raz, może się zastanowią co za bzdurne komentarze piszą o rzekomym braku wolności itd.

 8. Z tymi pedałami to tylko problemy

 9. 🙂 dokładnie, z innymi nowocześnie niedopchniętymi również. Teraz chcą adopcji, możliwości zmiany płci ( z tymi nowymi włącznie ) od wieku szkolnego, później będzie seksik z nieletnimi, potem ze zwierzątkami… Jak tu nie iść z duchem czasu 🙂 Fiutka należy szanować, bo nie jest znaleziony na śmietniku, i nie służy do posuwania wszystkiego co chodzi prócz zegara… przecież to proste, po co wynaturzać naturę. Ps. a może by tak z kangurem ? teraz jest moda na fit, ruch, aerobik, kangoo-seksualni.

 10. Brawo WOT! Jechać z tymi pedałami na ostro. Już wszyscy mamy powyżej uszu tej ich nachalnej zboczonej propagandy.

 11. Moim zdaniem homoseksualizm jest czymś naturalnym. Istniał on od zarania dziejów. Nie jest to jakiś wymysłem, modą czy dewiacją. Nie da się zmienić orientacji seksualnej i stać się homoseksualnym na własne życzenie. To jest czysta biologia, nie da się rozkazywać własnemu organizmowi. Gdyby tak było każdy z nadwagą mógł by powiedzieć opono z mojego brzucha znikaj i cyk jestem szczupły. Homoseksualizm jest zaburzeniem popędu seksualnego w kierunku płci identycznej, wyjątkiem od normy (heteroseksualizmu dzięki któremu gatunek ludzi może przetrwać, wydać potomstwo). Może będziecie mnie hejtować ale to jest choroba taka jak wiele innych chorób. Osoby homoseksualne nie wybrały sobie tego, one się takie urodziły, więc nie możemy mieć do nich o to pretensji. Czy widząc dziecko na wózku inwalidzkim mamy do niego pretensje – dlaczego ty nie chodzisz. Nikt sobie choroby nie wybiera ! To są tacy sami ludzie, jak cała reszta na świecie tylko z zaburzonym popędem seksualnym. Osoby takie potrzebują naszej akceptacji ponieważ mają problem z zaakceptowaniem samych siebie, choćby nie wiem co mówiły i jak nago biegały na paradzie równości. Brak wam akceptacji samych siebie i próbujecie takimi marszami wymusić akceptację w społeczeństwie. Nie raz biegając roznegliżowani w wyzywających pozach i strojach samo sobie szkodzicie bo odbieracie powagę takim marszom równości które mają poważne cel, czyli zmianę mentalności naszego społeczeństwa i zamiast akceptacji otrzymujecie wyraz zdegustowania ma twarzach większości społeczeństwa.

  • Od wieków stwierdza się także np. bliźniactwo syjamskie i albinizm. Ale to Są jednostki, promile w społeczeństwie. Czyli tak jak wy (lgbt+) są i istnieją. Nikt im oraz wam nie odbiera prawa do życia ale tak wy jak i inne „mutacje” jesteście upośledzeniem jednostki. Powinno się was leczyć a już napewno nie powinno się pozwalać na publiczne manifestowanie waszej nienaturalnej skłonności.

   • 8888 – Wielkie brawo i murem za takim stwierdzeniem można stać w obronie normalności !!!
    Dzieki

   • 8888 nie masz racji; homoseksualizm nie jest chorobą a raczej jedną z form zaspokojenia popędu seksualnego, ale nie jest też cechą która byłby korzystna dla społeczeństwa. Nie przeginajmy w żadną stronę. Marsze są manifestacją która bardziej szkodzi osobom homoseksualnym niż im pomaga. Homoseksualni nie interesują się tym kogo i jak ugniatamy pod kołdrą a my nie narzucamy się z tym w formie marszów. Prosimy o wzajemność. A jeżeli na prawdę chcecie pomóc „swoim” to powinniście zająć się działaniami mającymi na celu poprawę losu ludzi ze środowisk LGBT np w Arabii Saudyjskiej czy Rosji. Ale wtedy barwne parady z piórami w d…pie mogą nie wystarczyć.

  • W zasadzie to co piszesz można zaakceptować, ale…
   Te marsze nie mają nic wspólnego z homoseksualizmem. To jest biznes i tylko biznes. Do zagospodarowania są ogromne pieniądze. Paradoksalnie najlepszą reklamę robią teraz przeciwnicy. Kościół, pis, środowiska „narodowe” lub inni kibole, hejt na 112 itp.

 12. Powinien być jeszcze pozew za to godło

 13. Sa osoby z niska samoocena które wybieraja same bycie homoseksualistą , chociaz miały normalny związek. Poźniej to minęło i sa hetero . Szukaja w ten sposób jak twierdzą,,urozmaicenia seksualnego”

 14. Czy potraficie poza wpisami w necie walczyć z chorą ideologią LGBT? I nie mam tu na myśli kontrmanifestacji z rękoczynami. Jak się nie ruszycie to wy będziecie mniejszością, bo powoli, krok po kroku, centymetr po centymetrze jesteście wchłaniani przez tą ideologię, promowaną i wdrażaną przez PO

 15. Zamnienił stryjek...

  Zamienił stryjek siekierkę na kijek… Na przemarszu WOT będzie więcej homoseksualistów niż na paradzie równości i do tego zakompleksieni.

 16. …wasze okrężnicę to wasza sprawa, róbcie sobie w domu co chcecie, ale promować dewiacje seksualne pod nic nie mówiącym dla wielu osób akronimem lgbt i dodawać do niego + czyli de facto zapraszać inne zwyrodnienia i promować się za moje pieniądze ( miedzy innymi ) w przestrzeni publicznej, deprawując tym samym młode pokolenie, ludzie są w swej naturze heteroseksualni a każde odstępstwo od gatunkowego uwarunkowania jest upośledzeniem jednostki. Wmawiacie ludziom zdrowym, ze wasze zwyrodnienie jest czymś normalnym a w rzeczywistości to choroba przewlekła którą powinno się leczyć jak parkinsona. ! Kogo jeszcze wypromujecie pod hasłem „normalności”?? Zoofilów? Nekrofilów?

 17. za te tęczowe flagi bym ich nap..ał ile by wlazło pałą i gazem do krwi

 18. Wystarczy prosta sprawa: wydać zgodę na marsz równości na ten sam termin we wszystkich miastach.
  Co innego „grupa objazdowa”, a co innego rzeczywista liczba osób z naszego regionu.

 19. Pozew należy się temu… w okularach za profanacje godła! I każdemu…. co tak robi! To… j….. e

 20. Marsz Równości? a może przypomnienie ludziom o HIV i KILE prześladującej „ruch równościowych”. HIV, KIŁA, MOGIŁA w tęczowych barwach to doskonale hasło.

 21. Godło Polski to biały orzeł na czerwonym tle patrz konstytucja reszta to moim zdaniem profanacja. Zdjęcie to prowokacja czy profanacja?

  • Zdjęcie szanowny Panie pochodzi z Marszu Równości w Lublinie, który się odbył w 2018 r. Prosimy się nie emocjonować tak.

   • Hmm…a gdzież tutaj owe emocje? :)) Niezależnie skąd owo zdjęcie – zgodnie z prawem -ponoć jeszcze obowiązującym – godło jest chronione prawnie i wszelkie jego „warianty” poza ustanowionymi są zakazane czyż nie??? Art. 137 § 1 Kodeksu karnego. Pytanie zatem jest zasadne chociaż nie precyzyjne. Czy ukazywanie profanacji jest prowokacją czy też brakiem szacunku dla symboli narodowych 😉

  • Jasiu wizerunek orła a nie orzeł.

 22. Niestety środowisko LBGT nie widzi albo nie chce widzieć że ten marsz nie jest dobry dla społeczeństwa – i promuje jedynie agresję i nienawiść ( a nie wielką promocją homoseksualizmu ! – zresztą jak można promować coś takiego ! – przecież oni też maja Ojców i Marki a nie pochodzą ze związków homoseksualnych !) Znowu zaangażowanych w ochronę będzie około 1000 policjantów a w marszu weźmie udział z 1500 osób – już widać że jednak społeczeństwo nie chce takiej promocji ! Nie chcę porównywać ale w weekend była pielgrzymka do Wąwolnicy w której brało udział około 4000 osób ochrona policji w ilości max. 20-30 osób czas około 8 godzin oraz dystans około 30km, naprawdę do środowiska LGBT – zastanówcie się czy warto brać w tych marsz udział i tak drażnić społeczeństwo !

 23. Marsz równości miał wyznaczony termin na sobotę więc wot nich zrobi sobie w niedzielę i po sprawie!!!

  • WOT ma święto 28 września, więc niech lepiej twoi partnerzy z tęczowego cyrku się przeniosą na niedzielę!

  • Marsz jest dla 50 osób reszta to zwiezione autokarami mendy a WOT jest tutejszy. Noo.. wybacz.. nie wydaje mi się aby ktoś mi przylazł do domu i mówił kiedy co i gdzie mam robić… A po za tym..zawsze możecie połazić sobie nad Zalewem 😉 Proponuję dookoła – ze trzy razy… i ładniejsza okolica i zdrowiej… :))

 24. Pozwać, wydusić kasę od tych LGBTsekciarskich propagandzistów fundowanych przez zagranicę i wykopać tam, skąd przypełzli!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki
  Dzień Ziemniaka w Końskowoli. Będą pokazy i smaczne dania z ziemniaków