Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

To jedna z większych tego typu inwestycji w powiecie chełmskim. Drogi zostały uroczyście otwarte (zdjęcia)

Było tradycyjne przecięcie wstęgi, zespół muzyczny oraz tort. Przebudowane drogi powiatowe na terenie gmin Sawin i Ruda Huta zostały oficjalnie oddane kierowcom do użytkowania. Łącznie nowa nawierzchnia pojawiła się na blisko 20 km tras.

W piątek 12 czerwca obok Kościoła w miejscowości Bukowa Wielka odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanych dróg powiatowych na terenie gminy Sawin i Ruda Huta. Łącznie nowa nawierzchnia pojawiła się na blisko 20 km dróg powiatowych. Wyremontowane zostały trzy trasy.

Pierwsza z nich to Sawin – Ruda, gdzie przebudowano ponad 10 km drogi. Prace objęły również przebudowę: zatoki autobusowej, skrzyżowania z drogą powiatową Macoszyn – Piaski – Bukowa Mała i czterech skrzyżowań z drogami gminnymi, a także wykonanie zjazdów do posesji, utwardzenie poboczy oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Na drodze prowadzącej z Bukowy Wielkiej przez Ciemniejów do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 812, przebudowa objęła odcinek o długości ponad 3,2 km. Ekipa drogowców wykonała też zjazdy do posesji oraz utwardziła pobocza. Powstało także pełne oznakowanie poziome i pionowe. Prace prowadzono również na ponad 5,3 km odcinku drogi z Macoszyna do Bukowy Małej.

W tym przypadku przebudowano ponad pół kilometra chodników, zatoki postojowe, skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi, wykonano zjazdy, utwardzono pobocza oraz oznakowanie poziome i pionowe. Zamontowano też urządzenia mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przebudowa dróg powiatowych na terenie gmin Sawin i Ruda-Huta była jedną z większych inwestycji drogowych w ostatnim czasie. Drogi te łączą nie tylko dwie gminy, ale również dwa powiaty: chełmski i włodawski.

Tradycyjną wstęgę przecięli: Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk, Wicestarosta Jerzy Kwiatkowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Jarosław Walczuk, Radny Powiatowy Stefan Sakowski, Wójt Gminy Sawin Dariusz Ćwir oraz mieszkańcy Gminy Sawin. Obecny był również Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk oraz Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed. Na koniec każdy mógł spróbować tortu.

(fot. Gmina Sawin/Tomasz Sutryk)

 

11 komentarzy

 1. 20 km… a pompa jak by 100 km autostrady otwierali… i te nalane otyłe twarze: kropidlaka i dzieciaków…

  • A to wszystko żebyś miał oczym kwiczeć czerwony grzybie.

   • „kwiczeć”…? chyba ze śmiechu… aaaahahahahah szopka kuministyczna BOS, że ubaw po pachy…

  • widziałeś te drogi przed remontem ???

   • Tak, widziałem są ich dziesiątki tysiące km budowane w ramach niszczenia Polski przez „komune”…
    krajowe, wojewódzkie, gminne… tyle lat a województwo stać na remont 20 km rocznie…. taki dobrobyt…
    ale dobre i to bo przy czym by przecinali wstęgę… a i sukienkowemu skapnie cołaska…

 2. Ze skrajności w skrajności. Kiedyś obowiązkowo pierwszy sekretarz teraz klecha.

 3. Widziałem nie były takie ostatnie

 4. Ahahaha wieś tańczy wieś śpiewa ze szczęścia buhehehe a klecha łapy umył że macha tym pędzlem?!

 5. widzę że bez wody się nie obeszło

 6. Cyrk 🙂