To jedna z największych inwestycji drogowych w powiecie chełmskim. Prace dobiegają końca

W połowie maja ma się odbyć odbiór przebudowanych dróg powiatowych na terenie gmin Sawin i Ruda Huta. Łącznie nowa nawierzchnia pojawiła się na blisko 20 km dróg powiatowych.

Dobiegają końca prace związane z jedną z największych inwestycji drogowych w powiecie chełmskim. Chodzi o przebudowę dróg powiatowych na terenie gmin Sawin i Ruda Huta. Łącznie nowa nawierzchnia pojawiła się na blisko 20 km dróg powiatowych. Wyremontowane zostały trzy trasy. Pierwsza z nich to Sawin – Ruda, gdzie przebudowano ponad 10 km drogi. Prace objęły również przebudowę: zatoki autobusowej, skrzyżowania z drogą powiatową Macoszyn – Piaski – Bukowa Mała i czterech skrzyżowań z drogami gminnymi, a także wykonanie zjazdów do posesji, utwardzenie poboczy oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Na drodze prowadzącej z Bukowy Wielkiej przez Ciemniejów do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 812, przebudowa objęła odcinek o długości ponad 3,2 km. Ekipa drogowców wykonała też zjazdy do posesji oraz utwardziła pobocza. Powstało także pełne oznakowanie poziome i pionowe. Prace prowadzono również na ponad 5,3 km odcinku drogi z Macoszyna do Bukowy Małej. W tym przypadku przebudowano ponad pół kilometra chodników, zatoki postojowe, skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi, wykonano zjazdy, utwardzono pobocza oraz oznakowanie poziome i pionowe. Zamontowano też urządzenia mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Odbiór inwestycji zaplanowano na połowę maja, jednak kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni. Przebudowa tych dróg kosztowała ponad 10 mln złotych, jednak powiat chełmski otrzymał 8,2 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

(fot. SP Chełm)

6 komentarzy

 1. Ciekawe kto pierwszy zaliczy te przydrożne drzewko albo koziołka na polu

 2. Dobra robota aby tak dalej

 3. Za 3l-4ata remont. Obym się mylił . Widziałem jak to jest robione.

 4. Aż 20 km! Jestem pod ogromnym wrażeniem i przypomniał mi się na tę okoliczność dwuwiersz:
  „duża radość w domu Gucia.
  Gucio gumę ma do żucia”.
  Poza tym gratuluję nadludzkiego sukcesu.

 5. Obserwator.
  W Gminie Leśniowice też remonty dróg powiatowych, ale pobocza utwardzają ziemią z korzeniami oraz gruzem. Zjazdy do posesji utwardzają kruszywem, a zjazdy na pola ziemią. Ten sam powiat a standardy wykonania różne. Dlaczego tak jest?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą