Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

To jedna z największych inwestycji drogowych w powiecie chełmskim. Prace dobiegają końca

W połowie maja ma się odbyć odbiór przebudowanych dróg powiatowych na terenie gmin Sawin i Ruda Huta. Łącznie nowa nawierzchnia pojawiła się na blisko 20 km dróg powiatowych.

Dobiegają końca prace związane z jedną z największych inwestycji drogowych w powiecie chełmskim. Chodzi o przebudowę dróg powiatowych na terenie gmin Sawin i Ruda Huta. Łącznie nowa nawierzchnia pojawiła się na blisko 20 km dróg powiatowych. Wyremontowane zostały trzy trasy. Pierwsza z nich to Sawin – Ruda, gdzie przebudowano ponad 10 km drogi. Prace objęły również przebudowę: zatoki autobusowej, skrzyżowania z drogą powiatową Macoszyn – Piaski – Bukowa Mała i czterech skrzyżowań z drogami gminnymi, a także wykonanie zjazdów do posesji, utwardzenie poboczy oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Na drodze prowadzącej z Bukowy Wielkiej przez Ciemniejów do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 812, przebudowa objęła odcinek o długości ponad 3,2 km. Ekipa drogowców wykonała też zjazdy do posesji oraz utwardziła pobocza. Powstało także pełne oznakowanie poziome i pionowe. Prace prowadzono również na ponad 5,3 km odcinku drogi z Macoszyna do Bukowy Małej. W tym przypadku przebudowano ponad pół kilometra chodników, zatoki postojowe, skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi, wykonano zjazdy, utwardzono pobocza oraz oznakowanie poziome i pionowe. Zamontowano też urządzenia mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Odbiór inwestycji zaplanowano na połowę maja, jednak kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni. Przebudowa tych dróg kosztowała ponad 10 mln złotych, jednak powiat chełmski otrzymał 8,2 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

(fot. SP Chełm)

6 komentarzy

 1. Ciekawe kto pierwszy zaliczy te przydrożne drzewko albo koziołka na polu

 2. Dobra robota aby tak dalej

 3. Za 3l-4ata remont. Obym się mylił . Widziałem jak to jest robione.

 4. Aż 20 km! Jestem pod ogromnym wrażeniem i przypomniał mi się na tę okoliczność dwuwiersz:
  „duża radość w domu Gucia.
  Gucio gumę ma do żucia”.
  Poza tym gratuluję nadludzkiego sukcesu.

 5. Obserwator.
  W Gminie Leśniowice też remonty dróg powiatowych, ale pobocza utwardzają ziemią z korzeniami oraz gruzem. Zjazdy do posesji utwardzają kruszywem, a zjazdy na pola ziemią. Ten sam powiat a standardy wykonania różne. Dlaczego tak jest?