Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tesco zamyka kolejne sklepy. Nawet 1300 osób może stracić pracę

Kolejne sklepy zostały przeznaczone do likwidacji przez sieć Tesco. Jeden z nich znajduje się w naszym regionie. To kolejne tego typu działania mające na celu poprawę wyników finansowych.

Tesco poinformowało o planach zamknięcia kolejnych sklepów w całym kraju. Związane to jest z m.in. z przedstawieniem wyników za trzeci kwartał roku finansowego. W tym czasie sprzedaż w Europie Środkowej spadła o 3 procent, przy czym nie ukrywano, że duży wpływ na wyniki miała sytuacja w Polsce, co znacząco zaniżyło wyniki całej sieci. Od dłuższego czasu sieć stara się obniżać koszty i koncentruje się na zrównoważonej, rentownej sprzedaży.

W ubiegłym roku zamkniętych zostało 14 sklepów, z czego jeden w naszym województwie, w Hrubieszowie. Jak wyjaśniali przedstawiciele firmy, każdy z nich przynosił straty i nie zanosiło się, aby sytuacja ta uległa zmianie. Jednak to nie wszystko. W pozostałych marketach wprowadzane były zmiany związane z upraszczaniem działań w sklepach, w tym ograniczeniem zadań niezwiązanych bezpośrednio z obsługą klienta. Teraz zapadła decyzja o likwidacji kolejnych 32 nierentownych sklepów.

W naszym województwie zlikwidowany zostanie market przy ul. Harcerskiej w Parczewie. Do tego obiekty w: Bochni, Bytomiu, Częstochowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Grudziądzu, Kluczborku, Kłodawie Gorzowskiej, Kolbuszowej, Łapach, Łodzi, Makowie Mazowieckim, dwa w Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Pleszewie, Polkowicach, Rawie Mazowieckiej, Rawiczu, Ropczycach, Rumi, Skarżysku Kamiennej, Skoczowie, Świebodzicach, Tczewie, Toruniu, Turku, dwa w Warszawie, Wodzisławiu Śląskim, Zgierzu i Żabnie.

Choć władze Tesco zapewniają, że dla załogi likwidowanych sklepów zapewnione zostanie wsparcie w tym inne, alternatywne stanowiska pracy, zatrudnienie ma stracić nawet 1300 osób. Większość, gdyż 1125 osób pracuje na stanowiskach podstawowych, kolejne 175 to osoby na stanowiskach kierowniczych i nadzorczych.

(fot. tesco)

14 komentarzy

 1. Brawo
  zakażcie jeszcze handlu w soboty i kolejne tysiące osób pójdą na bruk
  ale wskaźniki bezrobocia oczywiście spadną
  a dzietność wzrośnie
  zwłaszcza w mediach rządowych

  • Tesco realizuje takie kroki od kilku lat w Polsce. To nie jest związane z aktualną polityką. Nie wiemy jakie będą standardy po wyjściu z Unii tej sieci.

  • Ty sobie chłopa znajdz jeśli się uda bo masz jakiś problem. Żal ci Tesco nad sobą się pożal.

 2. A co z tym Tesco śmietnikiem w Opolu lubelskim? Byłem ostatnio przejazdem i przyznam, że syf brud kiła i mogiła…

 3. Marian Kowalski (prawdziwy Polak)

  Nie ma się czym martwić.
  Ubędzie 1300 kołchozowych stanowisk pracy. Zwalniani powinni się cieszyć.
  Tesco i wszystkie inne sieci typu Biedronka, Carrefour, Stokrotka, Dino, Lidl, Kaufland itp. to wylęgarnia najgorszej patologii.
  Mają pracownika za nic i tylko myślą jakby dowalić więcej obowiązków a zapłacić jak najmniej.
  Gdzieś mam te wasze żale na zakaz handlu. Źle bo nie ma gdzie kupić Harnasia w niedzielę? Tak mi przykro.
  Ja sam wprowadziłbym zakaz handlu również w sobotę od 16-tej. Trzeba tępić konsumpcjonizm i wyzyskiwanie ludzi.
  Teraz trolle PR-owe z dyskontów i marketów się odezwą w komentarzach. Czekam z niecierpliwością.

 4. Jak upadały małe prywatne sklepy z powodu otwarcia Tesco, to nikt nie płakał? Próżni nie będzie, teraz market obok marketu!

  • Wzrasta świadomość, raz że troska o zdrowie wymusza spadek spożycia świnki, szczególnie tej duńskiej marketowej a akurat ta sieć mięskowo wypada słabo w porównaniu do np. litewskiej stokrotki. Poza tym widzę po znajomych że kupujemy więcej w polskich sklepach np LSS, Bazar itp. co bystrzejsi wiedzą o co chodzi czyli podatki zostają w PL.

 5. Ceny i płaca. Ot, cała tajemnica.

 6. Marianie Kowalski ,prawdziwy polaku ,myślę dokładnie tak jak ty …pozamykać te wszystkie markety w niedziele i soboty bo ludziom sie we łbach poprzewracało …. jak widze te tłumu z pełnymi wózkami ,jak pakują do tych wózków tak jak by jutro miał nastąpić koniec świata ,to rzygać mi się chce…jacy ci ludzie glupi i żałosni …

 7. Oj marzy ci się ewcia 23 powrót hołoty t.j. poprzednich rządzących , pewnie jakieś profity się skończyły kiedy platformersy przegrały , jak by ta patologia dalej była przy władzy to takie tesca by się budowały ale że cena siły roboczej wzrasta to teraz się przeniosą gdzie indziej….niech się,wyniosą wsztstkie te sklepy , polski handel rozkwitnie….

 8. Zakazać sprzedaży jeszcze w sobotę i molochy powoli upadną.

  • Pierdziu molochy.
   Przez zakaz handlu upadło lub jest na skraju upadku 5000 małych, osiedlowych sklepów.
   O tym się nie mówi…

Wiadomości z info112