Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Telefon od fałszywej córki „kosztował” ją 20 tys. złotych

73-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego, która otrzymała telefon od fałszywej córki, uwierzyła oszustom i straciła 20 tysięcy złotych. To kolejny przypadek działalności oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze od seniorów, stosując metody „na wnuczka” i „policjanta”.

73-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego otrzymała telefon od zapłakanej kobieta, podającej się za jej córkę. Rozmówczyni powiedziała, że spowodowała wypadek, w którym ucierpiała kobieta w ciąży. Następnie mężczyzna, podający się za policjanta, przejął rozmowę i powiadomił seniorkę, że jej córka będzie skazana na więzienie, jeśli nie wpłaci 80 tysięcy złotych kaucji.

Oszust nie pozwolił jej się rozłączyć i przez cały czas wyjaśniał procedury, przepisy prawne i warunki opłacenia kaucji, jednocześnie wypytywał o to, ile kobieta ma pieniędzy oraz inne kosztowności.

Niestety, kobieta nie posiadała całej kwoty, a tylko 20 tysięcy złotych. Wobec tego mężczyzna zaproponował, aby pozostałą kwotę wpłaciła w ciągu miesiąca. Następnie zażądał, aby spakowała pieniądze i przekazała je nieznajomemu mężczyźnie na miejscu.

Starsza kobieta zastosowała się do poleceń oszusta i oddała mu swoje oszczędności. Oszust zakończył rozmowę, polecając 73-latce, aby z nikim się nie kontaktowała i nie dzwoniła nigdzie do następnego dnia. Kobieta postąpiła zgodnie z poleceniem, a dopiero po upływie wskazanego czasu skontaktowała się z córką i zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. Telefon od fałszywej córki nie „kosztował” ją 20 tys. złotych, kosztowna okazała się chęć mataczenia w sprawie…
  Na szczęście, Bóg ja za to ukarał, natychmiast.

  • Głu*i jesteś i tyle.
   Kaucja nie jest mataczeniem.
   Starsza kobieta pewnie nie raz słyszała o czymś takim (chociażby w telewizji).
   Oszuści wykorzystali jej niewiedzę jak to działa.
   Mataczeniem (delikatnie mówiąc) byłoby przekazanie pieniędzy policjantowi w zamian za odstąpienie od czynności.

 2. W jakiej informacyjnej (lub dezinformacyjnej) bańce trzeba żyć, żeby się jeszcze dać złapać na coś takiego?

 3. Oczywiście bilgoraj lub Zamość, same dzbany tam mieszkają. To już norma że codziennie się taki znajdzie. Brawo łupić głąbów

 4. Plaga oszustw i nie tylko starsze osoby ale wszyscy są rąbani, na kasę, na Allegro, na OLX. Kliknij przez przypadek link i dajesz oszustom dostęp do panelu. Póki ludzie się nie zbiorą i nie zaczną informować, to nic z tego nie będzie .

 5. Mogła dać prawdziwej córce, a tak ma za swoje.

 6. gamoni / gamonek nie sieją – same rozsną, mnie ich nie żal 😀

 7. nie żal głupoty 😛

 8. Nie rozumiem jak można nie rozpoznać głosu własnego dziecka, nawet jeżeli płacze.

 9. To nawet nie musiała wyrzucać pieniędzy przez okno?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo