Z tego miejsca wyjeżdża towar do wszystkich Stokrotek w regionie. Zakończyła się rozbudowa centrum dystrybucyjnego

Dwa razy większą powierzchnię ma obecnie lubelskie centrum dystrybucyjne sieci supermarketów Stokrotka. Obsługuje ono sklepy zlokalizowane w pięciu województwach. Zwiększone zostało również zatrudnienie.

W czwartek odbyło się oficjalne otwarcie rozbudowanego centrum dystrybucyjnego należącej do spółki Emperia Holding, sieci supermarketów Stokrotka. Zlokalizowany przy ul. Erazma Plewińskiego w Lublinie obiekt ma obecnie dwukrotnie większą powierzchnię, która wynosi prawie 11,5 tys. mkw, w tym magazyny chłodnicze o łącznej powierzchni około 3 tys. mkw.

Dzięki inwestycji, centrum zapewni pełen zakres wędlin i mięsa, a także owoców i warzyw. Co więcej, każda partia produktów, zanim trafi do magazynu, jest najpierw wnikliwie sprawdzana przez kontrolerów. W przypadku owoców oceniają oni m.in. barwę, kształt, zawartość cukru, a nawet sprawdzany jest specjalnym urządzeniem stopień dojrzałości.

Jednym z celów rozbudowy było też skrócenie czasu, jaki upływa od otrzymania towarów od producenta, do dostarczenia go na sklepowe półki. Spory nacisk położono również na produkty regionalne, czyli te, które pochodzą od małych lokalnych dostawców.

– Strategia Stokrotki opiera się nie tylko na otwieraniu nowych sklepów, jednak również na dobrej współpracy z dostawcami. Sieć zaczęła swoją historię w Lublinie i gdyby lokalni producenci i dostawcy nas nie wspierali, to nigdy byśmy się nie stali dużą ogólnopolską siecią. Dzisiaj otwierając to nowe centrum, tworzymy dogodne warunki dla współpracy dla lokalnych dostawców. To jest dla nas bardzo ważne i tym, czym chcemy się wyróżniać na rynku, jest to, że klienci sklepów Stokrotka, mogą kupować produkty od lokalnych dostawców, którzy w tym samym miejscu żyją oraz rozwijają i tworzą swoje firmy – wyjaśniał Dariusz Kalinowski Prezes Zarządu Emperia Holding.

W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział: Grzegorz Kapusta wicemarszałek województwa lubelskiego, Artur Szymczyk wiceprezydent Lublina oraz Dariusz Kalinowski Prezes Zarządu Emperia Holding. Z lubelskiego centrum dystrybucyjnego zaopatrywane są 172 sklepy zlokalizowane w województwach: lubelskim, świętokrzyskim, podlaskim, podkarpackim oraz częściowo w małopolskim. Zatrudnionych jest w nim 230 osób, przy czym dzięki inwestycji, wzrosło ono o 50 osób.

(fot. lublin112)
2018-01-18 18:41:44

26 komentarzy

 1. Pogratulować muszę puszczenie fake newsa jeszcze w tamtym roku, że stokrotkę ma przejąć aldik. Otórz wygląda to tak, że nikt nikogo nie przejmuje, a jedynie nawiązuje współpracę w celu poszerzenia sieci sklepów również za granicą.

 2. Tyle się mówi o lokalnych dostawach… Nawet sam prezes szczyci się ich pomocą w budowanie potęgi… To czemu ku…wa tyle trzeba czekać na rozładunek miejscowym dostawcom….?

 3. Najlepsz jest kontrola jakości, takiej ściemy to jeszcze w życiu nie widziałem .

 4. Może w końcu poprawi się jakośc owoców i warzyw bo to co musze kupować na Warszawskiej w stokrotce to gorsze niż w dyskoncie. Dyskont Biedronka ma o niebo lepsze warzywa.

 5. Najniższa krajowa,w Lublinie to norma.Zresztą prywaciarz nie da więcej,bo jemu nie starczy potem.

  • Sam jesteś jak najniższa krajowa . Pracując na magazynie ze spożywką zarabiam sporo więcej jak średnia krajowa netto.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja