Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tankował samochody, nie płacił za paliwo. Mężczyzna został zatrzymany

Świdniccy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa z kilku stacji. Mężczyzna prowadził nielegalny proceder od kilku miesięcy, odwiedzał stacje różnymi pojazdami, na których były kradzione tablice rejestracyjne.

W miniony czwartek świdniccy policjanci zatrzymali 37-latka z powiatu chełmskiego, który od kilku miesięcy okradał stacje paliw w rejonie Świdnika i na terenie innych powiatów.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna tankował różne pojazdy, które posiadały kradzione tablice rejestracyjne. 37-latek po zatankowaniu odjeżdżał nie płacąc za benzynę jak i olej napędowy. Policjanci udowodnili mu łącznie 7 kradzieży paliwa na łączną kwotę ponad 1500 zł na szkodę właścicieli stacji paliw w powiecie świdnickim, lubelskim i zamojskim.

Wartość skradzionego paliwa nie przekraczała w każdym z przypadków kwoty kwalifikującej czyn do uznania za przestępstwo, ale sprawca i tak będzie odpowiadał za przestępstwo. Mężczyzna działał w warunkach tzw. czynu ciągłego, który wiele popełnionych w ten sam sposób wykroczeń pozwala kwalifikować jako jedno przestępstwo.

Sprawca ponosi odpowiedzialność surowszą niż za popełnienie wykroczenia, gdyż za przestępstwo kradzieży może grozić grzywna i do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca zobowiązany jest również do zwrotu wartości skradzionego mienia. Niezależnie od odpowiedzialności karnej, mężczyzna odpowiadać będzie również za wcześniejsze udowodnione jako wykroczenia inne przypadki kradzieży paliwa na łączną kwotę blisko 2000 zł. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania jego wspólników, którzy pomagali mu przy niektórych z popełnionych kradzieży.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. Posiedzi ze trzy lata, to zastanowi sie, czy bylo warto krasc.

  2. No to sie chlopina nie wzbogacil… Bedzie musial zaplacic za paliwo, oddac tablice rejestracyjne i pewnie dostanie ze dwa lata w pierdlu.

  3. Powinien odpowiadać za 7 wykroczeń,a nie za 1 przestępstwo.Za wykroczenia większa grzywna.