690 680 960

Szykuje się pikieta KOD przed biurem PiS w Lublinie. „Wolne media – Wolna Polska w Europie”

Komitet Obrony Demokracji zapowiada, że jutro odbędzie się w Lublinie pikieta przed biurem PiS przy ul. Królewskiej. Ma ona związek z projektem LexTVN, który trafi ponownie pod obrady Sejmu.

Działacze KOD informują, że w najbliższym tygodniu projekt LexTVN trafi ponownie pod obrady Sejmu i może zostać, jak poprzednio, przegłosowany nawet przy pomocy „reasumpcji”, za wszelką cenę. Jak dodają, protest jest w obronie swych praw, w obronie wolnych mediów i w obronie Polski w UE.

– Po przejęciu przez rząd Polska Press, to kolejny krok do ograniczenia istnienia wolnych i niezależnych mediów, naszego konstytucyjnego prawa do wolności wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Stan wyjątkowy, wprowadzony na terenach przygranicznych ma na celu odcięcie nas, obywatelek i obywateli od wiedzy o wydarzeniach na granicy oraz o losach uchodźców. Groźby wyprowadzenia Polski z UE są już jawnie głoszone przez czołowych polityków PiS. Mówimy stanowcze: NIE! Nie dla mediów partyjnych! Nie dla ograniczania prawa do informacji! Nie dla wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej! – informuje Magdalena Bielska przewodnicząca zarządu Regionu Lubelskiego KOD.

We wtorek 14 września o godzinie 18:00 w wielu miastach Polski działacze KOD organizują pikiety „Wolne media – Wolna Polska w Europie”. W Lublinie protest odbędzie się przed siedzibą PiS przy ul. Królewskiej.

(fot. Leszek Mikrut)

44 komentarze

 1. Nie ma wolnych mediów czy lekarzy w tym kraju. Kasa kasa kasa.

 2. Pałować, pałować, pałować.

 3. Co za wstyd z skąd oni się biorą.

 4. Za marny grosz tak błazna z siebie robić dzieci nie macie nie wstyd wam?

 5. Wyp….alać !

 6. Widać sami katolicy co sąsiadowi nóż w plecy wbija za inne poglądy .

  • Nie katolicy a zdrowo myślący ludzie nie sprane berety tefauenem.

   • Ponad ćwierć miliarda zł ukradzione przez pisowską mafię, rzekomo przeznaczone na szycie maseczek. To kolejna z wielu standardowych akcji tej władzy. Zobaczysz to w tvpis? Może „zdrowo wymyślisz” usprawiedliwienie? Te pieniądze też im się należały?

    • W tym kraju zawsze ktoś kradł nic się nie zmieniło Po czy PiS tak samo ale chociaż PiS nie pcha się na zachód za wszelką cenę a Po wchodził Niemcom Anglii czy francuzom w d…i sprzedawał wszystko co może

 7. Ustawa raczej dobra w innych krajach UE już dawno jest nie wiem o co dym jako opozycja dajcie lepszy plan a nie tylko krytyka

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin