Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Szykują się do przebudowy mostu w Biskupicach. Kierowców czeka wiele miesięcy objazdów

Do końca roku kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Dla pieszych i rowerzystów powstanie kładka. Prace związane z budową nowego mostu w Biskupicach maja rozpocząć się już niebawem.

Starostwo Powiatowe w Świdniku rozstrzygnęło przetarg na budowę mostu w Biskupicach w gminie Trawniki. Chodzi o znajdującą się na wjeździe do miejscowości od strony drogi krajowej nr 12 Lublin – Chełm przeprawę nad rzeką Giełczew. Obecny most znajduje się w kiepskim stanie technicznym, do tego posiada niewystarczające parametry.

Realizacją inwestycji zainteresowanych było pięć firm. Wybrany został wykonawca z Lublina, firma Dura. Jak wyjaśnia Bartłomiej Pejo, wicestarosta świdnicki, zarezerwowano na ten cel 3,65 mln zł, z czego połowa pochodzi z budżetu państwa. Cena, którą zaproponował wykonawca jest o ponad milion złotych niższa.

Prace mają niebawem się rozpocząć, termin zakończenia inwestycji został określony na połowę grudnia. W tym czasie będą znaczne utrudnienia w ruchu. O ile na czas remontu, wykonawca przygotuje kładkę dla pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów, to jednak już samochody będą musiały jeździć objazdem. Ten zaś prowadzi przez Trawniki.

(fot. SP Świdnik)

7 komentarzy

  1. Jak to jest że w Lublinie takie inwestycje kosztują od 10 do 100 razy więcej?

  2. xyz – porównuj podobne mosty.
    Czekam kiedy Lublin ogłosi przebudowę mostu na ul. Zabytkowej. Od co najmniej 10 lat czekający na remont.

  3. Jak robota będzie szła tak jak w trawnikach to nie miesiące a lata już ?

  4. Ten most jeszcze się nadaje do użytku. Szkoda więc, że biorą się za niego, zamiast drogi do Fajsławic, na której od 20 lat można zgubić podwozie. Jeśli dadzą tam kolejne ograniczenia prędkości, szybciej się tamtędy pojedzie rowerem niż autem. Ale starosta musi się pochwalić kolejną bezsensowną inwestycją „zamiast”.

  5. Bo myślą przyszłościowo, na razie jest tor testowy dla zawieszeń samochodów (droga do Fajsławic) a za kilkanaście lat do tego toru wybuduje się fabrykę samochodów 😀 Faktycznie ta droga to dramat i to od lat.

  6. Faktycznie dziwne jest remontowanie tego mostku. Jeżdżę tamtędy bardzo często i nawierzchnia wygląda prawie perfekcyjnie. Oczywiście to nie określa stanu technicznego mostu ale biorąc dla porównania drogę Trawniki-Fajsławice to tutaj naprawę tej ruchliwej trasy jest znacznie bardziej pilna. Sam wytłukłem wielokrotnie zawieszenie i kilka razy uszkodziłem poważnie samochód.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo