W środę na obszarze woj. lubelskiego możliwe burze

W środę na południu i wschodzie woj lubelskiego możliwe są burze. Będą im towarzyszyć silne porywy wiatru, lokalnie mogą pojawić się opady gradu.

W środę Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżu znad południowej Skandynawii. Powoli na wschód odchodzi front chłodny. Nad pozostałym obszarem kraju rozbudowuje się wyż. Przeważający obszar Polski jest już w chłodnej masie powietrza pochodzenia polarnego. Na krańcach wschodnich zalega jeszcze ciepła i wilgotna oraz niestabilna masa powietrza. Na termometrach zobaczymy dziś od 21°C do 24°C na krańcach wschodnich.

Najgroźniejsze burze są dziś prognozowane w drugiej części dnia, na południu woj. lubelskiego oraz we wschodniej części regionu. Lokalnie zjawiska konwekcyjne występować będą już od pierwszej części dnia, ale wzrost aktywności burzowej jest spodziewany około południa i po południu

Niewykluczone są układy wielokomórkowe, jak też superkomórki burzowe. Porywy wiatru w czasie burz do 90 km/h. Na południowym-wschodzie front wyraźnie zwolni, co prowadzić może do znacznych sum opadowych i punktowych podtopień. W czasie burz opady do 30 mm, miejscami grad. Zjawiska burzowe utrzymywać mogą się do końca dnia, zanikną dopiero w pierwszej części nocy. Strefa burzowa przemieszczać ma się stopniowo nad Ukrainę.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz ocenia się na 80%.

Najnowsze informacje pogodowe
Bieżące położenie opadów i burz

(fot. fanipogody.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. I to jest naj ważniesze info dnia, dla mnie oczywiście. Bo aktualnie zmagam sie teraz z problemem jakiego koloru koszulka polo będzie mi pasować do różowych szortów i białych trampek..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie