Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

– Szybko nas spalili, ale szybko otworzymy stoiska z powrotem. Kupcy z ul. Ruskiej zapraszają w poniedziałek

Kupcy z targowiska przy ul. Ruskiej kończą sprzątać teren po pożarze. Zapowiadają, że ruszają z handlem już w najbliższy poniedziałek.

To co się udało uratować zostanie wykorzystane ponownie, jednak większość trafi na wysypisko śmieci. Na targowisku przy ul. Ruskiej dobiega końca sprzątanie po poniedziałkowym pożarze, który niemal doszczętnie strawił stragany handlowe. Dzisiaj sprawdzaliśmy jak przebiegają prace.

– Szybko nas spalili, ale równie szybko otworzymy stoiska z powrotem. Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy klientów. Na razie nie będzie takich straganów jak był, ale zostaną rozstawione namioty handlowe – poinformowano nas na miejscu.

Na placu trwają końcowe prace nad uprzątnięciem terenu. Uszkodzone konstrukcje boksów handlowych stoją zebrane w dwóch potężnych kontenerach, zaś nadpalona odzież gromadzona jest w centralnej części placu. Wszyscy uwijają się jak w ukropie, aby jak najszybciej skończyć i przygotować plac do handlu.

Przypomnijmy, w miniony poniedziałek przed godziną 23 na targowisku przy ul. Ruskiej wybuchł pożar. Na miejscu z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Ogień szybko objął drewniane stoiska z odzieżą i w ciągu kilku minut szybko się rozprzestrzenił. W pożarze nikt nie ucierpiał.

IMG_20180413_111057

Kiedy zrobiło się widno, można było w całości zobaczyć skalę zniszczeń. Spłonęło 2,5 tysiąca metrów kwadratowych targowiska, w tym większość stoisk handlowych oraz kontenerów. W środku kupcy składowali swój towar. Straty wstępnie zostały oszacowane na ponad 2 miliony złotych. Jest to jednak dopiero wstępna kwota, dokładna będzie znana po ustaleniu wartości towarów, które uległy spaleniu.

IMG_20180413_110335

Prokuratura wszczęła śledztwo mające na celu ustalenie przyczyny pożaru targowiska. W początkowym etapie mają zostać przesłuchane wszystkie osoby mające związek z tym terenem. Chodzi zarówno o zarządcę terenu, jak też najemców poszczególnych stoisk. Łącznie może to być kilkaset osób.

IMG_20180413_110403

Cały teren spalonego targowiska został sprawdzony przez policyjnych techników. Swoje czynności przeprowadził też biegły z zakresu pożarnictwa. Zabezpieczono również monitoring, zarówno z kamer miejskich, jak też tych, które znajdowały się w rejonie stoisk.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień miał się pojawić jednocześnie w trzech różnych miejscach. To jednoznacznie może sugerować jego celowe podłożenie. Śledczy jednak analizują też inne hipotezy. Każda z nich musi zostać dokładnie sprawdzona. Poszczególne z nich będą stopniowo wykluczane, aż uda się z całą pewnością potwierdzić co przyczyniło się do pożaru.

IMG_20180413_110952

2018-04-13 13:12:48
(fot. lublin112.pl)

20 komentarzy

  1. My Polacy narzekamy że przyjechali do nas i handluja.Co wam to przeszkadza a ilu Polakow wyjechalo za granice i tez pracuje na czarno a rodziny pobierają zasilko 500+ i to jest ok?Nie patrzcie na czubek wlasnego nosa.Bądźcie obiektywni.

  2. ja też jestem za odbudowaniem,moja córka kupiła tam sukienkę za 10 zł a w sklepie za taką trzeba dać najbiedniej 100zł, nasi płacą podatki ale przebitkę mają ogromną .Osobiście kupowałam tu bluzki też po 10 zł a takie same u Polki kosztowały 50.