690 680 960

Lublin: Rowery miejskie będą miały konkurencję. Rusza wypożyczalnia elektrycznych skuterów

W najbliższą niedzielę rusza w Lublinie wypożyczalnia skuterów elektrycznych. Pojazdy te, podobnie jak miejskie rowery, będą dostępne dla mieszkańców na minuty.

W Lublinie powstaje wypożyczalnia elektrycznych skuterów. Scooter-sharing od ubiegłego roku działa już w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Krakowie. Jest to ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy dużych miast mogą sprawnie i bez problemów z parkowaniem przemieszczać się po mieście. Firma blinkee.city chce stworzyć realną alternatywę do komunikacji miejskiej, także cenowo.

Wypożyczalnia elektrycznych skuterów jest pierwszym tego typu projektem w Polsce. Mimo, iż funkcjonuje stosunkowo krótko, bo od marca 2017 roku, już cieszy się ogromną popularnością. Sieć ma w całej Polsce ponad 26 tys. zarejestrowanych użytkowników. Mieszkańcy Lublina będą mieli do dyspozycji nowy model skutera, który – jak mówią właściciele firmy – jest skuterem klasy premium. Jest większy, wygodniejszy i lepiej wykonany niż model, z którym firma wchodziła na rynek w 2017 roku. Posiada 12-calowe koła, lepsze hamulce i mocniejszy silnik. Wyróżnia go retro stylistyka. Na początek będzie to 15 pojazdów.

– Lublin, miasto nie bez powodu nazywane stolicą wschodniej Polski. Jest największym i najprężniej rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły, stawiającym na innowacyjność i ekologię. Ze względu na swoją bogatą historię zachwyca klimatem, nie tylko rzesze turystów. Jako jeden z ośrodków akademickich w Polsce Lublin co roku przyciąga wielu studentów. Wszystkie te walory niestety wiążą się z utrudnioną komunikacją, korkami w całym mieście, brakiem miejsc parkingowych oraz ze zwiększonym zanieczyszczeniem powietrza. Dzięki skuterom mieszkańcy oraz turyści będą mogli sprawnie i szybko poruszać się po mieście. A studenci na czas docierać na kolejne zajęcia – mówi partner blinkee.city w Lublinie, Konrad Wierzbiński.

Podobnie jak miejskie rowery, skutery będzie można wypożyczać dzięki aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Za minutę jazdy skuterem blinkee.city użytkownik zapłaci na początku sezonu 59 gr/min (standardowa cena to 69 gr/min.), przy czym maksymalna opłata za cały dzień to 69 zł.

Po ponad 100 minutach jazdy naliczanie opłat zostaje wstrzymane i dalsza jazda odbywa się już za darmo, bez względu na liczbę wypożyczonych przez użytkownika pojazdów w danym dniu. Istnieje również możliwość postoju, czyli zarezerwowania skutera na dłuższy czas – w takim przypadku opłata wynosi 9 groszy za minutę. Studenci oraz seniorzy mogą liczyć na 15% zniżki.

2018-04-13 13:37:07
(fot. nadesłane)

17 komentarzy

  1. Oho, to w ndz prawdopodobnie będzie pierwsza kolizja skutera z osobowka lub autobusem. Dotad rowery byly zawalidrogami, a teraz dojdą skutery.

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej