690 680 960

Akcja CBŚP wymierzona w handlarzy narkotyków

Policjanci z CBŚP zatrzymali osoby, które zorganizowały szlak przemytu narkotyków. Zabezpieczono 15 litrów płynnej amfetaminy oraz tabletki ekstazy.

Po kilku miesiącach pracy policjanci CBŚP z Wydziału w Chełmie Zarządu w Lublinie doprowadzili do zlikwidowania szlaku przemytu amfetaminy i tabletek ecstasy.

Według śledczych mężczyźni zorganizowali szlak przemytu narkotyków pochodzących z różnych krajów Unii Europejskiej, aby następnie rozprowadzać je wśród tworzonej w Polsce sieci tzw. „hurtowych” dilerów.

Do Polski oprócz amfetaminy i tabletek ecstasy miała trafiać także marihuana i kokaina. Dzięki intensywnym czynnościom prowadzonych przez funkcjonariuszy CBŚP z Chełma, zlikwidowano kanał przemytu narkotyków.

 

 

 Do zatrzymania dwóch osób doszło w jednym z wrocławskich pokoi hotelowych. Policjanci zabezpieczyli przy mężczyznach amfetaminę i tabletki ecstasy. Z zabezpieczonych 15 litrów płynnej amfetaminy można wytworzyć około 60 kilogramów proszku (siarczanu) o czarnorynkowej wartości 2,4 milionów złotych. Natomiast z całości ujawnionych narkotyków przeznaczonych do sprzedaży zysk mógł wynieść 2,7 mln zł.

 

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Mężczyznom może gozić może kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

2018-04-13 12:06:28
(fot. wideo CBŚP)

6 komentarzy

  1. Pytanie do Anki: Czy po zaostrzeniu przepisów narkotykowych do dożywocia za produkcję i handel oraz 25 lat za posiadanie najmniejszej ilości narkotyku ci zwyrodnialcy opisani w artykule odsiedzą tylko 15 lat czy kara zostanie podwyższona do dożywocia?

  2. Grzegorzu, na obecnym etapie prac legislacyjnych zaostrzona ustawa nie obejmie osób do tej pory skazanych, ale być może należy również znowelizować ustawę o „bestiach” tak aby obejmowała też przestępców narkotykowych.

  3. Ciekawe czy tych trzech złapanych wczoraj na Węglinie im się nie przysłużyło jak ich śledczy przycisneli.

  4. ktos sie pruje na miescie

  5. Prawdziwy Polak bez PIS i PO

    ciekawe kiedy urzędnicy zaczną odpowiadać za swoje decyzje ? wszyscy obiecują i tyle z tego , wiecej odpowiedzialności ma kierowca autobusu za pasażerów jak urzędnik za swoje decyzje

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku