690 680 960

Szwedzcy kibice przeszli w barwnej paradzie ulicami Lublina na stadion miejski (wideo, dużo zdjęć)

W poniedziałek wieczorem szwedzcy kibicie przeszli ulicami Lublina na stadion miejski. Kolorowej paradzie poruszającej się w kierunku Areny Lublin towarzyszyły śpiewy, dobra zabawa i serdeczne pozdrowienia dla mieszkańców Lublina.

Najpierw była dobra zabawa m.in. w lokalach na Starym Mieście i przy deptaku, a później grupa szwedzkich kibiców przemaszerowała ulicami Lublina na stadion miejski, gdzie będzie zagrzewać swoją drużynę do walki z reprezentacją Polski.

 

Szwedzi przeszli trasą z placu obok Trybunału Koronnego przez Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski, ulicami Lipową, Narutowicza, Muzyczną, a następnie na stadion.

Przemarsz zabezpieczała policja złożona z lubelskich funkcjonariuszy, a także szwedzkich.

2017-06-19 20:36:15
(fot. wideo lublin112.pl, nadesłane YT Michał)

15 komentarzy

 1. Niektórzy oddali ostatnie koszulki za Perłę? 😉

 2. no nie wiem... ale jestem zdegustowana

  szłam po 18.00 za korowodem Szwedów podążających na stadion. Jak już pochód przeszedł z Krakowskiego na Lipową to stojąc na chodniku przy Rossmanie na skrzyżowaniu (Krakowskie-Lipowa-Al Racławickie) zauważyłam zdziwiona – WIEELKĄ ciężarówkę na rejestracji rosyjskiej, która wjechała na to skrzyżowanie z Krakowskiego albo z Wieniawskiej i stanęła na wysokości świateł na pasie do Lipowej.
  Pan kierowca ciekawie patrzył za Szwedami…..Nie wiem co tam robiła to wielotonowa ciężarówka ??! Potem na tym samym pasie (skrętu w Lipową) pojechała prosto na Al Racławickie…Żaden z policjantów (a było ich sporo) nie zadał sobie trudu aby wylegitymować tego kierowcę, To mogło być realne zagrożenie jakiegoś np zamachu …
  Widywałam też czasem takie ciężarówki na rej ukraińskich jadące Al Racławickimi od Ronda Krwiodawców gdzieś w stronę centrum też rejsowe autobusy (i inne wielkie gabaryty zabłąkane na obcych rejestracjach-np podczas jakiegoś maratonu na Al racławickich)….Nikt tego nie kontroluje i nie reaguje ….
  ale jak są nasze rejestracje- to szybko koła blokują (np w sobotę na targu).
  Na monitoringu powinni sprawdzić, co to za ciężarówka jechała dzisiaj po 18.00 przez centrum.?? ….Jestem zdegustowana całym tym zdarzeniem, być może to jakaś prowokacja… robią sobie wycieczki w takim czasie i miejscu.

  • Po to właśnie jest instytucja policji, aby zgłaszać wszystkie niepokojące sygnały. Jeśli nie zgłosiłaś, wykazałaś taką samą ignorancję jak policja.

   • no nie wiem... ale jestem zdegustowana

    mądrałek jesteś jakiś….A gdzie miałam to zgłosić ??! Dlaczego ja to miałam zrobić ? A oni ślepi byli jak jechali tuż za nim?Po to tam byli przecież mieli pilnować bezpieczeństwo ? To ja ćwiczę na poligonie ? Mogli zadzwonić do drogówki aby sprawdzić kto to. Mnie nikt nie posłucha…pytają o dane osobowe, cały wywiad ….mimo iż wyświetla się mój telefon i można mnie zlokalizować (kilka razy tak miałam i ze strażą i z pogotowiem też np wezwanym do jakiegoś człowieka który upadł na przystanku ale nie potrafiłam podać dokładnej nazwy przystanku-potem zobaczyłam na mapie że to było na Sapiehy) -kilka osób rozmawiało z dyspozytorem przez telefon wtedy ….
    Gdyby policji tam na Krakowskim nie było to ja na pewno bym zadzwoniła. Oburzyłam się, że nie zareagowali i jednocześnie odetchnęłam, że nic się nie stało … patrzyłam ewentualnie gdzie uciekać gdyby coś złego miał się wydarzyć ….

    • Do Polski nie przyjechały póki co żadne popaprane prymitywy pseudouchodźcy, więc ryzyko zamachu raczej nie istnieje za co możemy być wdzięczni jedynej ekipie z jajami jaka w polityce jeszcze istnieje, choć w wielu aspektach wcale mi ona nie odpowiada… ale tego im nie można odmówić.

  • Jak widzę,najbardziej jesteś zdegustowana tym,że widziałaś WIELKĄ (co sama podkreśliłaś) ciężarówkę na rosyjskich numerach. Myślałaś że rosyjskie ciężarówki są wielkości Fiata 126p?

 3. Mało dziewczyn przywieźli :-/

 4. Ozesz…. az sie obudzilem…. myslalem ze znow potop nam zafundowali

 5. No poczcie – kibice przeszli i nie zdemolowali miasta? Coś nieprawdopodobnego. Aż cisną się słowa klasyka: – Co ty qr*a, wiesz o kibicowaniu?!

 6. Najlepszy był koleś w pończoszkach przebrany za Pippi Langstrumpf.

 7. młodzież szwedzka świetnie się bawiła i inni też ale nie było żadnej ekipy sprzątającej po tym przemarszu – np jakiś odkurzacz na ulice aby sprzątnąć choćby tylko rozbite szkło

 8. Kali (rachmistrz z Lublina)

  Istny szwedzki potop 2017

 9. Szwedzi w zyciu nie byli na tańszych wakacjach, takie imprezy za mala kase. Niech sie bawia, mile to wszytsko, niech wroca do siebi, opowiedzą kolejnym i czekamy na nastepnych. Oby tylko nie trafila sie tam jakas czarna owca jak dwaj poszkodowani francuzi co mysleli ze tu mozna wszystko a potem placz bo dostal paralizatorem po klejnotach.

 10. W Lublinie jest tylko Motór

  Szczęście że mają barwy Motoru,kibole się nie połapali.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!