Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sześciu nastolatków napadło na 15-latka. Kopali go i ukradli mu e-papierosa

Policjanci z Zamościa zatrzymali sześciu nastolatków w wieku od 14 do 16 lat, którzy wspólnie dokonali rozboju na 15-letnim mieszkańcu gminy Zwierzyniec. O losie nastolatków wkrótce zadecyduje sąd rodzinny.

W miniony piątek w rejonie zamojskiego osiedla Planty policjanci zauważyli biegnących trzech nastolatków. Mundurowi postanowili sprawdzić, co takiego się stało, że młodzi ludzie w ten sposób się zachowywali. Funkcjonariusze zatrzymali ich i zapytali co się stało. Jak się okazało, dwaj z nich chwilę wcześniej z innymi kolegami pobili 15-latka.

Policjanci natychmiast przystąpili do wyjaśnienia sytuacji. Okazało się, że 15-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec został napadnięty przez sześciu nastolatków, którzy kopali go i uderzali po całym ciele. Chcieli zabrać mu e-papierosa. Bojąc się 15-latek oddał im swoją własność. Na szczęście dla pokrzywdzonego rozbój na jego osobie zakończył się na niegroźnych potłuczeniach.

Po kilku minutach policjanci zatrzymali pozostałych czterech napastników. Mieszkańcy gminy Sitno oraz gminy Zamość w wieku od 14 do 16 roku życia zostali przewiezieni do komendy. O ich wyczynach dowiedzieli się rodzice, którzy przyjechali po nich do jednostki. Wcześniej nieletni w obecności rodziców zostali przesłuchani. Policjanci odzyskali również zabranego przez napastników wartego około 150 złotych e-papierosa.

Wkrótce sprawą młodych ludzi zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich, gdzie nastolatkowie wytłumaczą się ze swojego postępowania. Sędzia zdecyduje również o środkach karnych, które będą adekwatne do popełnionego przez nich czynu.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  Jakoś mi się nie chce wierzyć, że sędzia zdecyduje o środkach karnych, które będą adekwatne do popełnionego przez nich czynu.
  Jak to byli katolicy, albo (nie daj Boże) chrześcijanie to każe im sie wyspowiadać i to nie u prokuratora, a u proboszcza, natomiast poszkodowanemu po katolicku sąd przykaże nadstawić drugi policzek (albo co…)

 2. Czyli słusznie twierdzą że palenie szkodzi zdrowiu. Zwłaszcza w wieku 15 lat.

 3. Papieroski i energetyki, symbol dzisiejszych bachorów

 4. Skąd go miał? Kurator dla rodziców za sam fakt e papierosa u gnoja

 5. 6ciu na jednego, …dolone czereśniaki

 6. Może to pomoże w walce z nałogiem.

 7. Sprawcy, pokrzywdzony sądząc po wieku 1 LO. Ciekawe, która szkoła.

 8. Nawet jak by go zabili za tego e papierosa to i tak sąd by nie zrobił im NIC.

 9. Zamość to Hetman, a Zwierzyniec to Łada Bilgoraj. Za sam fakt bycia LBL można w tym mieście dostać po twarzy.

  • No chyba że się ma IQ powyżej 60, to wtedy nie ma znaczenia jakiej drużynie kibicujesz. Taki przykład z Lublina: idę obok stadionu na Zygmuntowskich, stoi paru leszczy i pytają: „za jaką drużyną idziesz?” A ja im na to że nie jestem pe**łem. Nie ogarnęli. Tak więc teoria się potwierdza.

Wiadomości z info112