Sygnał od Czytelnika. Wieczorem należy uważać na dzikie zwierzęta na drodze (wideo)

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy nagranie z trasy Kijany – Ziółków. Na filmie widać przebiegające przez drogę dzikie zwierzęta, na szczęście nie doszło do zderzenia z nimi. Film publikujemy ku przestrodze!

Nasz Czytelnik jadąc drogą Kijany – Ziółków w powiecie łęczyńskim zarejestrował na filmie przebiegające przez drogę trzy sarny. Na szczęście prędkość pojazdu była mała, więc nie doszło do zderzenia ze zwierzętami.

Pamiętajmy, że zderzenie z sarną, łosiem lub też innym dzikim zwierzęciem może okazać się bardzo groźne. Dlatego, poruszając się drogą biegnąca przez tereny leśne należy zachować czujność.

Kilka ważnych informacji:

– podróżując drogami leśnymi warto stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególną czujność należy zachować o zmierzchu i o świcie, wtedy bowiem zwierzyna jest najbardziej aktywna;
– należy bacznie obserwować pobocza drogi;
– zwierzęta oślepione światłami reflektorów nie uciekają, najczęściej stają w bezruchu do momentu aż pojawi się kolejny bodziec – dlatego –
też widząc na drodze zwierzę należy użyć klaksonu;
– kiedy na drodze pojawi się jedno zwierzę należy spodziewać się kolejnych, za nim najczęściej podążają inni członkowie stada;
– należy zwracać uwagę na znaki i poruszać się z prędkością, która pozwoli na bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia.

Jeśli już dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, przede wszystkim należy zabezpieczyć miejsce, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Następnie wezwać Policję informując o miejscu i okolicznościach zdarzenia. Pod żadnym pozorem nie wolno zbliżać się do zwierzęcia. Zranione zwierzę może być agresywne i może nas zaatakować. Nie mamy także pewności czy nie ma wścieklizny.

(fot. wideo nadesłane Andrzej)

Zobacz również

24 komentarze

 1. Czutelniczka jak kolumb odkryla ameryka albo dopiero zdala prawo jazdy i sobie powoli uswiadamia jakie czycha niebezpieczzenstwo

 2. To Franio w przebraniu, udowadniał, że jest widoczny na drodze. Brakuje tylko plastikowego trojkolowca.

 3. A na poważnie, z doświadczenia wiem że 70km/H wystarczy na reakcję, no chyba że przez samą maską wyskoczy.

 4. Fajne to Full HD, takie nie za wyraźne. Nagrywane kluczem do świec?

 5. Jakbyś pomyślał dlaczego taka jakość ,to byś nie pytał ….ale jak widać myślenie nie jest twoją mocną stroną

  • Ale ja się nikogo o nic nie pytam, skoro nie rozróżniasz zdania twierdzącego od pytania to z całym szacunkiem, myślenie raczej Twoją mocną stroną nie jest. Widzę, że jest mgła, widzę, że jest noc, co nie zmienia faktu, że kamera jest z poprzedniej epoki. Wejdź na pierwszy lepszy portal z nagraniami kierowców i zobacz jak teraz wyglądają nagrania z nowoczesnych rejestratorów, nawet w nocy i we mgle. Nie pozdrawiam.

   • Ty baranie. Jak cie stać na lepszą kamerę to miej! Każdy ma to co mu odpowiada. Jezeli coś jest sprawne to poco to wyrzucać?!

    • Słyszałeś o czymś takim jak postęp, ew rozwój?
     Po co mi karabin, tamten łuk jest całkiem sprawny, po co go wyrzucać…

    • Zupełnie jakbym słyszał swojego teścia: „po co wyrzucać” , „jeść nie woła”, tylko całe budynki zagracone bezwartościowym szmelem.
     Ale jak coś jest złom to jest złom i własna wiara tego nie zmieni, a kamera beznadziejnej jakości.

     • I DZIEKI TAKIM DURNIOM JAK WY. TONIEMY W SMIECIACH! DUREŃ JEDEN Z DRUGIM CHCE NOWE! BO TO ŁADNIEJSZE LEPSZE. REKLAMA CAŁKIEM OGLUPILA WASZE PTASIE MOZDZKI.

     • Do komentującego, który widać nazywa się: „Do_Yaneck i Grzecho”.
      Po pierwsze – nie pisz wielkimi literami.
      Po drugie – pole w które wpisałeś „Do_Yaneck i Grzecho” – jest wyraźnie oznaczone jako podpis.
      Po trzecie – jeżeli chodziłoby tylko o „ładniejsze, piękniejsze”, to rzeczywiście nie warto kupować nowej rzeczy, ale jeśli chodzi o funkcjonalność (istotę której chyba dość dobrze zobrazowałem z łukiem i karabinem), to jak najbardziej warto.
      Tu jest mowa o kamerce – i tu jak najbardziej autor filmiku powinien zainwestować, w przypadku wątpliwego zdarzenia drogowego – jakość jego nagrania może się okazać kluczową w ustalaniu sprawcy.

      I po czwarte – na durnia to sam wyszedłeś…

     • Ty poligloto od 7bolesci. Jesteś zwykla szara masa. Robisz to co ci każe reklama! Pusty konsumencie. Co byś nie gadał tu bzdur itak sam wyszedłes na durnia! Bo wiesz że niemasz racji ale głupio ci się przyznać!

 6. Baranom pędzacym bezmyślnie czy to podczas opadów deszczu ,sniegu ,czy przez las ,nie ma co pokazywać filmików ….ich małe móżdzki i brak wyobrażni ,nie ogarnia takich „problemów ” ….

 7. Ten sygnał od czytelnika to odkrycie Ameryki? Chyba normalne, że trzeba uważać na dziką zwierzynę szczególnie w nocy.

 8. W Norwegii w niezabudowanym 80 km/h i nikt nie przekroczy więc i spotkania ze zwierzyną mniej bolesne . Ale w Polsce nikt się stosuje się do 90 więc o czym mówić nawet jak znaki ostrzegawcze o zwierzętach ustawione. Szkoda tylko łosi ale tych prawdziwych .

 9. W dzień już nie należy uważać na dzikie zwierzęta.

 10. Wymyślono gwizdki przyczepiane do zderzaka pojazdu do odstraszania zwierząt. Są np. na allegro. Wiem o nich z komentarza do informacji lublin112 o zderzeniu samochodu z łosiem, o którym pisano z tydzień temu .

 11. to tak z ostatniej chwili – w zemborzycach jest akcja kukurydza… grasuje tam stado 21 sztuk w śród nich 2 maciory z młodymi… polecam się nie kręcić z wieczora a grzybiarzy przestrzegam…. może nie być wesoło bo locha z młodymi bywa agresywna…

 12. Mieszczuch wyjechał z norki, zobaczył żyjątko i się zafascynował. Pomyślał sobie, niech inni zobaczą co ja sam widziałem, fascynujące sarenki które drogę przebiegły.
  Panie adresacie powyższego filmiku, podeślij mi Pan swojego maila to co drugi dzień będę wysyłał takie i lepsze filmiki z dzikimi zwierzątkami na drodze w akcji z własnej codziennej drogi do pracy.
  Pozdrawiam wszystkich tych dla których zwierzątko w lesie to niecodzienność.

 13. no coś podobnego zwierzęta po zmroku, fiu-fiu…
  UWAGA NA KRASNALE SĄ AKTYWNE 24/H, PODBIERAJĄ Z LODÓWKI I ZE ŚMIETNIKA POD ZLEWEM … UWAGA !!! ZAGROŻENIE !!! DANGER !!! ACHTUNG !!!

  • januszu…krasnale to bardzo pożyteczne stworzenia. W nocy sikają do kanki, żeby mleko się zsiadło, do ogórków też żeby były kiszone 😉

 14. Drogowancaniedorowiec

  Często ludzie-piesi zachowują się jak takie zwierzęta, a niby rozum mają. Niby…

 15. kierowca mający już spotkanie z sarenką za sobą

  Do czytelnik 3 …i myslisz że taki gwizdek pomoże idiocie pędzącemu przez las ok 90 km/h ,gdzie sarenki czy inne zwiarzatka leśne przebiegają sobie przez jezdnię ? …nic mu nie pomoże .bo na brak mózgu i wyobrazni nie ma lekarstwa ….temu co ma wyobraznie i jedzie wolniej bo się tego spodziewa ,też nie wiele pomoże ,co najwyżej zmnieszy skutki takiego zderzenia …bo zwierzatka w swoim ślepym pedzie jak już biegną to nic ich nie zatrzyma …nawet specjalny gwizdek

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport