Sygnał od czytelnika. „Tragedia była blisko” (wideo)

Dzisiaj rano na drodze krajowej nr 19 nasz Czytelnik zarejestrował niebezpieczny wyczyn jednego z kierowców. Jak relacjonuje pan Tomasz, jadący z naprzeciwka kierowca zmusił go do zjechania na pobocze, inaczej doszłoby do zderzenia czołowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano na trasie Lublin – Lubartów na wysokości miejscowości Wandzin, tuż przed skrzyżowaniem.

– Od strony Lubartowa obowiązuje tam ograniczenie do 70km/h, znak informujący o niebezpieczeństwie, dodatkowo jest zakręt, podwójna linia ciągła i skrzyżowanie z pobliskim wjazdem na kopalnię, o czym informują też znaki drogowe poziome i pionowe. Jakby tego było mało ograniczenie to nie stoi tam bez powodu, ponieważ jest wzniesienie, za którym znajduje się to właśnie skrzyżowanie i w każdym momencie można się spodziewać jakiegoś auta włączającego się tam do ruchu – relacjonuje Czytelnik.

Niestety pomimo tych wszystkich znaków i ostrzeżeń, kierowca opla postanowił wyprzedzić ciąg pojazdów, jadąc na czołówkę.

– Wyprzedzając w tym miejscu z dużą prędkością ciąg jadących aut, jednocześnie zepchnął mnie na pobocze w stronę rowu i drzew. Jedynie tylko przytomność umysłu i moja szybka reakcja nie pozwoliły doprowadzić tutaj do tragedii. Poniżej załączyłem fragment filmu na którym zarejestrowane jest to całe zdarzenie i chciałbym przestrzec innych kierowców by uważali bacznie na drodze podążając tą trasą – dodaje pan Tomasz.

(fot. wideo nadesłane Tomasz)

Zobacz również

51 komentarzy

 1. Linia przerywana to po pierwsza. Po drugie, standardowo nagrywający aferzysta, zamiast zminimalizować prawdopodobieństwo wypadku to jeszcze przyspiesza i łaskawie zjeżdża. Co nie zmienia faktu, że wyprzedzający też mógł sobie darować albo użyć całego zakresu obrotomierza.

  • Typowe na tym forum. Bandytę bronić i usprawiedliwiać, natomiast niewinnego obrazić i oskarżać.

  • Człowieku, co ty bredzisz? Zastanów się czasem zanim coś napiszesz.

  • Nie bronię wyprzedającego na trzeciego to głupota ale ograniczenie do 70 km/h tam nie ma, na filmie kierujący mija znak ograniczający w 8 sekundzie filmu.
   Mam wrażenie, że nagrywający bardziej chciał pochwalić się kamerką i swoimi „nadludzkimi zdolnościami” jak to niby wspaniały kierowca i uniknął kolizji.

   • Poza tym „znak informujący o niebezpieczeństwie, dodatkowo jest zakręt, podwójna linia ciągła i skrzyżowanie z pobliskim wjazdem na kopalnię” są przed nagrywającym, a nie wymuszającym i to nagrywający powinien zachować szczególną uwagę.

    Powtarzam, nie bronię wyprzedzającego na trzeciego ale tekst urażonego jest w większości nie prawdziwy.

  • Oddaj PJ, zrób kurs ponownie, albo najlepiej przesiądź się na taksówki – jako pasażer.

  • Po pierwsze to ty chyba masz problem z oczami jak co niektórzy tutaj również! Autor opisuje i widać jak byk że pirat zaczął wyprzedzać dużo wcześniej niż była linia przerywana czyli jak widać na ciągłej i to podwójnej, po drugie tam jest skrzyżowanie czyli zakaz wyprzedzania do tego jeszcze jest zakręt, a po trzecie nie pomyślałeś trochę że może autor minął skrzyżowanie z prawidłową i bezpieczną prędkością , a później mógł rozpędzać auto do większej prędkości? Czy tak ciężko logicznie pomyśleć?

  • standardow głupi koment

 2. Panie Tomaszu, na policję z tym nagraniem marsz! Uratuje Pan więcej ludzkich dusz aniżeli zamieszczając tylko filmik w internecie.

 3. Czytelnik Tomasz pewnie odrazu poczuł od siebie silną woń kau. Co do gostka mało brakowało i mógłby spotkać się z dziadkami na cmentarzu.

 4. Niestety na tej trasie to już jest jak norma. Smuci mnie brak wyobraźni kierowców.

 5. czy ten czytelnik pierwszy raz wyjechał na ulice? akurat takie wyprzedzanie to norma, gdy jest pobocze. jadąc kilka lat temu starą 17-tką do Warszawy trzeba tak było uciekać co kilka minut…
  panie Tomaszu – jesteś pan p…ą atencyjną!

  • Pobocze to pobocze a nie pas ruchu. Widzi linię ciągła. A nie każdy może jeździć po poboczu. Jołop pcha się na trzeciego i ma przepisy gdzieś a ty musisz zjeżdżać bo chcesz żyć. Filmik na Policję bo gościu czuje się bezkarny a kolejnym razem ktoś nie zdąży zjechać. Takich to trzeba tępić i nie bedzie to donosicielstwo.

   • widzisz różnicę między wysłaniem filmu na policję a do mediów? według ciebie umieszczenie go tutaj zwiększa bezpieczeństwo i karze pirata? bo dla mnie to wyłącznie szukanie atencji zgłaszającego, a redakcja publikuje bo nie ma niczego lepszego.
    sytuacje zdarzają się dosłownie codziennie. pojedź gdziekolwiek tego typu drogą dalej niż 50 kilometrów, a zdarzy Ci się kilka razy. na prawdę nie ma w niej nic na tyle wyjątkowego, by opublikować…

  • To nie jest norma, a to, że występuje licznie na polskich drogach to niestety źródło bardzo wielu tragedii. Myślę, że około połowy „czołówek” by nie było gdyby wyprzedzający stosowali się do przepisów i nie pchali „na trzeciego” gdy ktoś jedzie z przeciwka. Duża częstotliwość występowania danego zachowania nie powoduje, że jest ono normą. Normy wynikają z zasad, ustaleń, przepisów.

   • „Duża częstotliwość występowania danego zachowania nie powoduje, że jest ono normą.” – mylisz się, bo podałaś właśnie definicję normy. A z „zasad, ustaleń, przepisów” wynikają normy PRAWNE.

  • Z ciebie to prawdziwy killer. Lubisz tak się wbić na czołówkę jak ktoś Ci nie zjedzie ze swojego pasa, co psikuta ?

   • jakbyś miał z pół mózgu funkcjonujące i potrafił przeczytać 3 zdania bez przegrzania zwojów, nie trzeba by ci było tego tłumaczyć. a że nie masz i się grzejesz, tłumaczenie sensu nie ma. psi synu.

 6. kurde no….po co jest pobocze?? po to zeby z niego korzystac, po co robic sobie problemy jak mozna zjechac na bok, puscic goscia co jedzie z na przeciwka i po temacie…. szkoda ze nie nagrywasz jak np. tir-y zjezdzaj na bok zeby ułatwic wyprzedzanie, to tez cie tak boli, panie monitoring??

  • Zajrzyj do Prawa o ruchu drogowym tam jest jasno napisane co to jest pobocze … Kurde gamoniu

  • …a wyobraź sobie że ten co nagrywał jechał swoim pasem i akurat w tym momencie co wyjechał mu ten gość przed maskę chciał sobie w nosie podłubać ale przestawić radio w aucie. No i jaki by był tutaj efekt? Dzwon jak nic!

 7. Gdzie należy zgłaszać takie wykroczenia?

 8. Odcinek Wandzin – Trzciniec, to tz. „DROGA KRZYŻY”. Jak się spotyka takich baranów na drodze którzy wyprzedzają i jeżdżą jak idioci, to nic dziwnego że później na tym odcinku ludzie krzyże stawiają.

 9. ORMO CZUWA

 10. Na trasie Lublin – Kraśnik, czy na starej trasie na Warszawę jak nie było ekspresówki takie rzeczy to codzienność były i nikt z tego powodu nie pisał artykułów w gazetach chyba, że takie wyprzedzanie kończyło się tragicznie.
  Kilka razy do roku robię trasę Lublin – Koszalin – Lublin i gdybym każde wykroczenie kierowców miał upubliczniać na YT to byłyby tego całe godziny….

 11. wielkie mi halo, samochód widział z 500m i cisną ile fabryka dała, nie pobocze tylko pas awaryjny ….. ludzie z redakcji weryfikujcie takie rewelacje z punktu widzenia kierowcy, a nie gimba …..

 12. *** patola drogowa broni bandyte drogowego czepiając się słówek i wymagając od prawidłowo jadącego kierowcy żeby myślał za tego *** .

 13. Jak zwykle patologia drogowa broni ,,kolegę po fachu ,,

 14. SAM LECI ZE 100 NA 70 I MA PROBLEM….

 15. Wiele razy miały miejsce u mnie takie sytuacje że musiałem zjeżdżać innym uczestnikom ruchu. Kiedyś było słychać o fotoradarze w Wandzinie tylko nie wiadomo jak ta sprawa dalej się potoczyła. A inny też jest problem taki że jeżeli kierowca ciężarówki lub tira chce się poruszać wolniej niech zjeżdża możliwie na prawy pas a nie jedzie jak pan szosy. Tak jak ten traktor słynny z paletami rano. Jedzie z prędkością 60- może 70 na godzinę i za nim 10 innych samochodów. Zjechał by gdzieś na stację paliw żeby ruch odblokować i ruszać dalej. Nie jestem jakimś zawodowym młodym kierowcą tylko tak piszę jak to wygląda moim zdaniem.

 16. Ja z tych bardziej wiekowych kierowców, z jakimiś blisko 2 mln km na liczniku. Zjechanie żeby wyprzedzający na trzeciego ocalał zawsze lekkiego nerwa powodowało – ale każdy myślący wolał dojechać do domu niż rżnąć bohatera żeby móc o sobie napisać ” Jedynie tylko przytomność umysłu i moja szybka reakcja”. Zwyczajnie ułatwiasz komuś manewr bo na pewno go prędkość innych mocno ogranicza. Samemu też zapewne kilka razy taką sytuację powodowałem. Podsumować można stwierdzeniem, że autor nagrania jak łokcia zarobił w dzieciństwie to leciał rozdarty do mamusi , a teraz podrósł więc tu chce swoje żale wylewać. Jasne, że jest na prawie ale jak jeden z kolegów napisał – gdyby chcieć publikować sytuacje które samemu przeżyliśmy to miejsca na serwerach by zbrakło.

 17. Pan Tomasz niezle zapier….czy prędkośc była zgodna z obowiązująca na tym fragmencie?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach