Sygnał od Czytelnika. Po opadach deszczu na S17 pojawia się niebezpieczna kałuża (wideo)

Na nowym odcinku drogi S17, w rejonie zjazdu na drogę S12, po opadach deszczu pojawia się niebezpieczna kałuża. Nagranie, na którym widać to zagrożenie, przesłał nam Czytelnik.

Nasz Czytelnik zaalarmował nas o poważnym problemie na nowym odcinku drogi S17. W rejonie skrętu na drogę S12, na wysokości miejscowości Sielce w powiecie puławskim, na pasie w kierunku Lublina po opadach deszczu pojawia się sporych rozmiarów kałuża.

– Jadąc nowo otwartym odcinkiem S17 w stronę Lublina miałem nieprzyjemność natrafić na ogromną kałużę. Gdyby prędkość samochodu była większa, mogłoby się to dla mnie źle skończyć. Miejsce to, według mnie, może stanowić duże zagrożenie po opadach deszczu – napisał Czytelnik.

Na przesłanym do nas nagraniu widać chwilową utratę przyczepności samochodu. Gdyby prędkość pojazdu była większa, mogłoby się zakończyć utratą panowania nad pojazdem i groźnym zdarzeniem drogowym. Informację o tym problemie i nagranie przesłaliśmy do zarządcy drogi.

(fot. wideo nadesłane)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Opony to powinny być letnie i mieć trochę więcej, niż 3 mm bieżnika… wtedy nie ma strachu 🙂

  • Może Pan czytelnik lubi jazdę na krawędzi ryzyka?

  • Przy takiej kałuży mogą nawet mieć 8mm, jak w nią wpadniesz z prędkością 130km/h+ to pogadamy. Uwielbiam wywody teoretyków na tym forum…

   • Gościu, wjeżdżałem na autostradach nie w takie kałuże przy prędkości grubo ponad 130 km/h na nowych, elegancko dotartych oponach topowej marki samochodem ze sprawnym zawieszeniem i uwierz mi – da się tak i można czuć się bezpiecznie. Jak jeździsz 20-letnim passatem na zimowych oponach sprzed 10 lat to nie błaźnij się tekstami o teoretykach…

    • sru tu tu tu sru tu tu tu… czego ty nie robisz, w co ty nie wjeżdżasz ! A tak na prawdę w d*** byłeś g**** widziałeś !
     Hahahaaaa „na autostradach w nie takie kałuże” Booooże skąd się tacy biorą…

   • kierownik paleciaka

    Na drodze S17 obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h, tak więc Twój argument jest jakby z tylnej części ciała. Jedziesz za szybko, rozbijasz się i masz pretensje do kałuży? A o zachowaniu bezpiecznej prędkości słyszał?

  • Jeśli uważasz, że na drodze ekspresowej (prędkości 120km/h+) głębsza kałuża nie jest zagrożeniem nawet na nowiutkich oponach, to nie masz pojęcia, o czym piszesz. Oczywiście, jak się buduje setki kilometrów, to takie miejsce może się zdarzyć, ale powinni to poprawić.

   • Jest zagrożeniem jak nie umiesz jeździć, masz stare ogumienie albo niesprawne zawieszenie. Zdecydowanie mam pojęcie, o czym piszę. Kup porządną oponę i spróbuj – będziesz w szoku. Potem wróć i przeproś.

    • Bierzesz pod uwagę, że nie wszyscy są tak genialni jak ty? 🙂

    • ZnaFco zniknij stąd błaźnie ! Nikt nie umi a ty łumisz ! No widzisz jeden mundry wszystkie głupie ! A fizykę zna? A prawa dynamiki? A wie co to utrata przyczepności? No nie zna i nie wie a znaFca szczeka ! Wszyscy maja stare zimówku tylko ty masz nowe premjumy ! Łola Boga !

  • Ty chyba nie wiesz co to jest aquaplaning! A jeśli tak uważasz na serio to zabrałbym ci prawo jazdy.

 2. Rzeczoznawca emeryt

  Tomasz ,pierwszy komentujący ,jak i wilu jemu podobnych .,niedocenionych „ekspertów wysokiej klasy .Zapewne wie wszystko na temat opon ,a przyczyny wypadków jest w stanie podać na podstawie zdjęć i marki samochodów w nim uczestniczących .Dlaczego nikt w tym kraju ich nie docenia ? Tyle zmarnowanych talentów ….siedza i marnują się przed klawiaturą ,zamiast przydać się calej ludzkosci i wydawać swoje „wysokiej klasy ” opinie i ekspertyzy

 3. To się nie zapierdziel ile fabryka dała tylko zwalnia w taką pogodę..!!

  • To zwalnia firmę budowlaną od wykonania poprawnie swojej pracy? to może wszędzie gdzie jest zła nawierzchnia, zamiast naprawiać stawiajmy nadal znaki z ograniczeniami!

 4. Gorszysort… Nie na darmo ksywka

 5. Szybciej!!! napewno będzie bezpieczniej…..

 6. Samochody osobowe w Lublinie

  Taka kałuża na drodze ekspresowej jest niedopuszczalna. Geometria drogi powinna zapewniać spływanie wody.

 7. Krzywa przejściowa i wszystko jasne

 8. Pomijając tą kałużę .

  Prędkość maksymalna na drodze expresowej to 120 km/h ale niektórzy wypuszczeni z buszu wiejskiego jak widzą taki asfalt to muszą jechać ile fabryka dała.

  • To nie jest asfalt matole. A droga za miliardy i na dziesiątki lat nie powinna być spieprzona. A ogólnie to jest fuszera pierwszej kategorii na s17

 9. … to też dobra wiadomość , PADA DESZCZ !!! . z filmu wniosek że jednak lewy pas lepsiejszy , co w Polsce większość stosuje !

 10. motto: gaz do dechy aby tylko gnać na łeb na szyję a reszta (ludzi i sytuacji) się nie liczy

 11. Przecież rower da się ominąć.

 12. Samochody osobowe w Lublinie

  Później zdziwienie że ludzie lewym pasem jadą sobie.

 13. Jak ostatnio na mazurach wykoleił się pociąg towarowy to „Tomasz” mówił, że sam też prowadził taki pociąg tyle, ze 2x dłuższy i 2x szybciej jechał i w zakręty na jednym kole wchodził, ale to trzeba łumić !

 14. Same ,,miszcze,,, kierownicy , ,,gieniusie ,, motoryzacji – a krzyzy i swiczek po trasie mnostwo – to te ,,miszczunie ,,i ,,gieniusie,, zaszczycili swoja jazda te miejsca

 15. Mało, ta kałuża spływa przez całą szerokość drogi. Dwukrotnie mialem tam aquaplaning.

 16. Jest na to prosty sposób: trzeba przy takiej pogodzie jeszcze szybciej jechać!

  • Zapewniam Cię, że wystarczy 60km/h, byś stracił przyczepność i wylądował na poboczu. Nie wierzysz? Wydaj kilka stówek i wybierz się na płytę poślizgową, gdzie w kontrolowanych warunkach, przy takiej właśnie prędkości będziesz mógł sprawdzić swoje umiejętności. 🙂

 17. Biorę 500 plus i głosuje na PIS a KO to dziady

  Tomasz….gdzieś Ty na autostradach kałuże widział? W dodatku większe?
  Ścieżka rowerowa to nie autostrada, a opony STOMIL w Twoim rowerze nie są Premium ?

 18. No i w czym tu problem..? Przy obfitych opadach deszczu albo i nawet oberwaniu chmury się nie raz jeździło i większe kałuże się zaliczało i nie było problemu. Takie „niespodzianki” to standard na naszych drogach. Jednym słowem obojętnie jaką drogą jedziesz to ZAWSZE miej dwie ręce na kierownicy i ZAWSZE tą kierownicę mocno trzymaj.

 19. nie ważne czy da się przejechać przez taka kałużę, czy nie. Po prostu tam tej kałuży nie powinno być, nie na nowej drodze.

 20. Ta kałuza była od zawsze ponieważ nie jest to nowy a stary odcinek s 17 i przyczyniła się do wielu wypadków w tym miejscu wystarczy sprawdzić w dziennikach straży, policji czy służby drodowej…

 21. No to tym bardziej powinni nasi zaje…fajni spece od utrzymania ruchu coś z tym zrobić a nie czekać aż dojdzie do tragedii

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online