Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika: Może faktycznie trzeba zmienić stałą organizację ruchu na ul. Północnej? Zobacz wideo

Temat ten poruszaliśmy już wiele razy na portalu, ale nagranie to pokazuje, że należy o tym napisać raz jeszcze. Nie żeby ganić konkretnych kierowców, że źle tam jeżdżą, ale po to, aby w tym miejscu nastąpiła zmiana stałej organizacji ruchu.

Na nagraniu przesłanym przez Czytelnika widać groźną sytuację drogową, która jakiś czas temu kosztowała kilku kierowców zderzenie z pojazdem jadącym z naprzeciwka.

– Nagrałem kierowcę, który jak wielu z resztą, dostaje dziwnej myśli jazdy drogą jednokierunkową. Myślę, że poprzednie zdarzenia wyglądały analogicznie do nagranego przez mnie. Chyba trzeba dać podwójną ciągłą po całości. Możecie umieścić na stronie, żeby kierowcy byli bardziej rozważni. Nie chodzi o tego konkretnego kierowcę, żeby go ganić, ale o to, aby uważać. Może faktycznie trzeba zmienić stałą organizację ruchu? – zastanawia się Czytelnik.

Pan Grzegorz ma sporo racji, co do oznakowana tego odcinka tak, aby widać było, że są tam dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Jak widać na nagraniu, mylący może być znak po lewej stronie wskazujący na dwa pasy ruchu na wprost oraz jeden do skrętu w prawo, który tak naprawdę dotyczy al. Solidarności. To jest ten moment na nagraniu:

 

Sygnał od Czytelnika: Może faktycznie trzeba zmienić stałą organizację ruchu na ul. Północnej? Zobacz wideo

 

Dopiero za zakrętem pokazuje się po prawej stronie to oznakowanie:

 

Sygnał od Czytelnika: Może faktycznie trzeba zmienić stałą organizację ruchu na ul. Północnej? Zobacz wideo

 

Możemy jedynie przypuszczać, że tak się właśnie dzieje, iż kierowcy poruszający się ul. Północną, od ul. Kosmowskiej, wjeżdżają na pas dla jadących od strony ul. Ducha. Sytuację znacznie poprawiłoby tutaj poziome oznakowanie w postaci linii podwójnej ciągłej oraz znak uzupełniający, tablica wskazująca kierunki na pasach ruchu, postawiona znacznie wcześniej, na odcinku pomiędzy ul. Ducha a ul. Kosmowskiej.

 

(fot. wideo nadesłane Grzegorz)

59 komentarzy

  1. Droga jednokierunkowa jest oznaczona znakiem informacyjnym,jeśli go nie ma to jest to droga dwukierunkowa ,w czym problem?

  2. W tej sytuacji najbardziej pomogłaby nauka jeżdżenia prawym pasem. Problem by się sam rozwiązał.
    A tak jedzie osioł lewym jak prawy pusty…

Z kraju