Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. „Czuć pod stopami nierówności. Fatalnie wyglądają te płytki przy zachodzie słońca” (zdjęcia)

Czytelnik zaalarmował nas o fatalnej jakości wykonanych prac przy przebudowie Al. Racławickich. Chodzi głównie o ułożenie płyt chodnikowych oraz nieestetyczne docięcie płyty przy przystankach autobusowych.

O sprawie jakości wykonanych prac na Al. Racławickich poinformował nas Czytelnik i przesłał udokumentowane „niedociągnięcia”. Na zdjęciach widzimy krzywo położne płytki, a także nieestetycznie docięte płyty.

– Mija 444 dni od dnia rozpoczęcia prac przy przebudowie Alei Racławickich w centrum Lublina. Słyszymy, że inwestycja za bagatela ponad 110 mln złotych ma opóźnienia w odbiorze i przesuwa się o 50 dni. W związku z tym, można śmiało stwierdzić, iż inwestycja ta jest już na końcowym etapie prac. Niestety, spacerując Alejami Racławickimi jesteśmy w stanie zauważyć na nowo wybudowanym, świeżo położonym chodniku KOCIE ŁBY! Nierówno i niezgrabnie położone płyty chodnikowe, nieestetycznie docięte płyty przy przystankach autobusowych, studzienkach kanalizacyjnych czy na skrajach kończących się chodników. Żeby zrozumieć opisywany fakt trzeba przejść się po już ułożonym chodniku wzdłuż Al. Racławickich, nie tylko czuć pod stopami nierówności przy ułożonych płytach, o tyle o ile fatalnie wyglądają te płytki przy zachodzie słońca – widać jak jedne na drugie rzucają cień! Tak ogromna i poważna inwestycja nie może pozwolić sobie na tego typu niedopatrzenia. Liczę na to, iż w trakcie odbiorów urzędnicy zwrócą się do wykonawcy robót o poprawę położonych chodników – napisał Czytelnik.

O remont ulicy oraz jakość prac zapytaliśmy Miasto Lublin. Jak nam przekazano procedura odbiorcza rozpocznie się po zakończeniu prac, a do tego czasu usterki mają zostać usunięte.

– Umowę na przebudowę Al. Racławickich i ul. Lipowej podpisano w dniu 17 marca 2020 r. Z uwagi na panującą pandemię prace rozpoczęły się z miesięcznym opóźnieniem, z terminem zakończenia w okresie 15 miesięcy od daty podpisania umowy. Na przeszkodzie płynnej realizacji tej inwestycji stanęły trudności z rozbiórką budynku przy ul. Poniatowskiego, który był 5-krotnie podpalany, a także podpalenie we wrześniu 2020 roku wykonanych już zbiorników podziemnych na ul. Lipowej. Zniszczenie zbiorników spowodowały straty w wysokości 800 tys. zł i 6-miesięczne opóźnienie. Podczas realizacji inwestycji zmieniano również jej projekt w celu zachowania jak największej liczby drzew. W związku z tym termin wykonania zadania został przedłużony do 11 sierpnia 2021 r. Przewidywana wartość kontraktu to niecałe 105 mln zł. Obecnie na obszarze objętym inwestycją trwają prace polegające na regulacji studzienek w jezdni oraz ułożeniu ostatniej warstwy ścieralnej. Po zakończeniu robót bitumicznych, nastąpi regulacja i usuwanie usterek w obrębie chodników. Procedura odbiorcza rozpocznie się po zakończeniu realizacji zadania i potwierdzeniu zgłoszenia zakończenia prac. Do tego czasu usterki zostaną usunięte – wyjaśnia Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

(fot. nadesłane Maciej)

45 komentarzy

  1. Kto wogule zdecydował że mają być tam wszędzie płytki ????? Przecież cofnelismy się o 50 lat ….a samo wykonanie to dno totalne …..

  2. A czasem to firma z Rzecycy Koloni w powiecie puławskim i tego nie układa???? Wygląda znajomo

  3. Hehe szacunku za docinki nie dość że niestetycznie wygląda to jeszcze kupę było przy tym roboty.

  4. wykonawca wygrywający wszystkie przetargi bo cena czyni cuda

    „SZtuka jest sztuka ” ,ja mawiał klasyk …także nie marudzić …zrobione odebrane i tyle z naszej strony

Wiadomości z info112