Sygnał od Czytelniczki. Ktoś rozrzucił kiełbasę nafaszerowaną metalowymi elementami (zdjęcia)

Nasza Czytelniczka zaalarmowała nas, że nieznana osoba rozrzuciła na os. Nałkowskich kiełbasę naszpikowaną metalowymi skrawkami. Zjedzenie takiego „smakołyku” może spowodować bolesne okaleczenie zwierzęcia lub jego śmierć.

Dwa dni temu, podczas porannego spaceru z psem, nasza Czytelniczka wyciągnęła z pyska zwierzęcia kawałek kiełbasy naszpikowany metalowymi fragmentami pochodzącymi z aluminiowej puszki. Nieznana osoba rozrzuciła pokrojoną kiełbasę i w każdym fragmencie znajdowały się niebezpieczne, metalowe kawałki. Groźne „smakołyki” leżały na trawniku przy ul. Nałkowskich 117.

Metalowe elementy, połknięte przez psa lub kota, mogą uszkodzić układ pokarmowy zwierzęcia, przebijając jego przełyk lub jelita. W takim przypadku wymagana jest interwencja chirurgiczna. Jak rozpoznać, że zwierzę zjadło kiełbasę z taką niespodzianką? Na pewno boli je brzuch, zwierzę nie pozwala się dotykać, nie chce jeść, wymiotuje. Nie rusza się, bo metalowe fragmenty ranią go od środka. Jak najszybciej musimy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Im szybciej zareagujemy, tym większe szanse zwierzak ma na przeżycie.

Jeżeli ktoś posiada istotne informacje dotyczące osoby, która rozłożyła kiełbasę nafaszerowaną metalowymi elementami, prosimy o kontakt z policją.

(fot. nadesłane Judyta – dziękujemy!)

Zobacz również

31 komentarzy

  1. Nie popieram ale sposób by komuś nie przychodziły takie pomysły do głowy jest jeden : sprzątać po swoim psie . To zrobił ktoś prymitywnie . Pies mógłby wcześniej zęba sobie złamać. Ja znalazłem taką kanapkę w której było cztery malutkie haczyki wędkarskie . To jest dopiero groźne dla psa !

  2. > W takim przypadku wymagana jest interwencja chirurgiczna.

    Pierwsza zasada szukania sprawcy – kto mógł na tym skorzystać…

  3. Nie popieram tego bydlaka,ale pewnie wasze pupile s,,,,,,,ją gdzie popadnie,a wy ich kup nie zbieracie to ktoś się wkurzył.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka