690 680 960

Strażacy i antyterroryści obrali sobie za cel jeden z domów. Były strzały, ogień i sporo dymu (zdjęcia)

Drogowe inwestycje przynoszą korzyść nie tylko kierowcom. Zdarza się również, że korzystają dzięki nim strażacy czy też policyjni antyterroryści. Wszystko dlatego, że w budynkach przeznaczonych do rozbiórki mogą urządzić sobie prawdziwy poligon doświadczalny.

W ostatnich dniach w Trojaczkowicach prowadzone były działania strażaków oraz policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego. Kierowcy przejeżdżający drogą krajową nr 19 Lublin – Kraśnik mogli dostrzec zamaskowanych funkcjonariuszy szturmujących jeden z domów mieszkalnych, a w kolejnych dniach wydobywające się z tego samego budynku kłęby dymu. Wokół zaś prowadzących akcję gaśniczą strażaków.

Były to ćwiczenia służb, w których doskonaliły one swoje umiejętności. Co ważne, przeprowadzone w niezwykle realistycznych warunkach, na które mało kto może sobie pozwolić. Wszystko dlatego, że wykorzystano prawdziwy budynek mieszkalny, w którym zarówno policjanci jak i strażacy mogli robić co chcieli, nie obawiając się o zniszczenie czegokolwiek. Dom ten bowiem jest przeznaczony do rozbiórki, gdyż niebawem rozpoczną się tam prace związane z budową drogi ekspresowej S19 Lublin – Kraśnik.

Dzięki temu możliwe było odwzorowanie prawdziwych akcji, co dość trudno jest uzyskać na obiektach szkoleniowych czy też poligonowych. Pozwalało to również na pełne wykorzystanie potencjału ludzi i sprzętu. Strażacy mogli np. obserwować jak szybko i w jakich kierunkach rozprzestrzenia się ogień w pomieszczeniu, a dzięki temu skuteczniej przeprowadzać akcje gaśnicze wykorzystując do tego mniej wody oraz zapoznać się z różnymi metodami postępowania w budynkach w czasie pożaru.

Ćwiczenia były prowadzone i nadzorowane przez uprawnionych instruktorów gaszenia pożarów wewnętrznych, którzy udzielali rad i oceniali poszczególne etapy działań. Strażackie manewry zostały zorganizowane przez OSP Kozubszczyzna.

(fot. OSP Kozubszczyzna, OSP Krężnica Jara)

4 komentarze

  1. Ciągle się bronię! Żywcem mnie nie wezmą!!

  2. też się ciąglę bronię, ale jest coraz ciężej, od 1 do 1-go.

  3. Jak wygramy wybory to my wszyscy z jedynie słusznej PO pokażemy przeciwnikom co to znaczy atak antyterrro.

  4. Zwykłemu obywatelowi od razy wypisaliby mandat a sami spalają drewno pokryte farbą i lakierami tworząc toksyczny dym…

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin