Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przez swoją brawurę zabił dwie osoby. Sprawca wypadku w Rogoźnicy z zarzutami

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi, który w wyniku brawurowej jazdy spowodował tragiczny w skutkach wypadek. Zginęło w nim małżeństwo, które osierociło kilkunastoletnią córkę.

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do jakiego doszło we wtorek 15 listopada w miejscowości Rogoźnica-Kolonia w powiecie bialskim. O godzinie 11:10 na drodze krajowej nr 2 zderzyły się cztery samochody osobowe: Audi A6, Toyota Yaris,Ford Mondeo i Opel Zafira. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że winę za wypadek ponosi 22-letni Piotr M. z gminy Międzyrzec Podlaski, który kierował audi.

Poruszał się z nadmierna prędkością, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na prawą stronę a następnie na pas zieleni. Wtedy najprawdopodobniej kierowca gwałtownie skręcił w lewo, w wyniku czego rozpędzone auto znalazło się na przeciwległym pasie ruchu. Tam audi zderzyło się najpierw z oplem, a następnie z toyotą i fordem. W zdarzeniu brał udział także Rover 416.

W wyniku wypadku na miejscu zginęły dwie osoby. Był to 38-letni kierowca toyoty i jadąca z nim 37-letnia pasażerka. Ofiary to małżeństwo pochodzące z gminy Biała Podlaska. Ranna została jedna osoba, kierowca forda. Mieszkaniec Radzynia Podlaskiego doznał m.in. złamania żeber. Pozostali uczestnicy zdarzenia odnieśli niegroźne obrażenia ciała. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Sprawca wypadku został przesłuchany przez śledczych, jednak nie wniósł nic nowego do sprawy. Zasłaniał się niepamięcią, co do przebiegu zdarzenia. Prokurator postawił mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Piotr M. po wpłaceniu poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych wyszedł na wolność. Ma jednak zakaz opuszczania kraju i musi co kilka dni meldować się na komisariacie policji.

Przez swoją brawurę zabił dwie osoby. Sprawca wypadku w Rogoźnicy z zarzutami
Przez swoją brawurę zabił dwie osoby. Sprawca wypadku w Rogoźnicy z zarzutami
Przez swoją brawurę zabił dwie osoby. Sprawca wypadku w Rogoźnicy z zarzutami

(fot. mł. bryg. Mirosław Byszuk KM PSP Biała Podlaska)
2016-11-27 12:44:39

46 komentarzy

 1. Nie dziwi mnie ze zgineli ludzie z toyoty. Takie malenkie autko nie uchorni przed niczym. Rok temu mialam wypadek i rozwalilam peugota 207. U mnie tylko wgniecenie z przodu. Dla bezpieczenstwa wybieram zawsze duze samochody niz takie malenkie, ktore byle dotknac i juz sie sypia.

  • Masz obowiązek jeżdzic tak aby ich nie dotykać, a jeśli dotkniesz i tobie się nic nie stanie to będziesz odpowiadał za dotkniecie i konsekwencje jakie by nie byly

 2. Wygląda na to, że dla większości „Prawo o Ruchu Drogowym” to coś co trzeba zaliczyć do czasu egzaminu by osiągnąć uprawnienia, potem to przysłowiowa wolna amerykanka.

  Każdy posiadacz auta powinien być traktowany jak posiadacz broni oraz karany z całą surowością, za niewłaściwy sposób obchodzenia się z nim.

  Kiedy w końcu w tych pustych głowach przybędzie oleju, że jazda po drodze publicznej to nie kolejny etap gry komputerowej, gdzie można zrobić „Save” i rozpoczynać od tego miejsca. Kiedy do nich dotrze, że auto którym jeżdżą to nie maszyna rajdowa, która się tak bardzo różni w prowadzeniu i zachowaniu na drodze do tych fabrycznych aut zwanych sportowymi.

  Aby Polacy zaczęli w końcu respektować „Prawo o Ruchu Drogowym” nie ma innej drogi jak dotkliwe „KARY”. Kary takie by odczuł je i ten biedny i bogaty, zależne od rocznego dochodu. Jeśli dochód za mały to prace społeczne.
  Najpierw zwiększyć wysokość kar, zainstalować systemu monitorujące drogi, szybko się zwrócą. A potem może będzie się jeździło tak przyjemnie jak w Skandynawii.
  …Tylko dziwne, dlaczego jak się spotyka Polaków w Skandynawii to wszyscy jadą jak należy…?

 3. „Piotr M. po wpłaceniu poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych wyszedł na wolność.” – To jest proszę Państwa polski wymiar sprawiedliwości. Masz kasę? Jedziesz dalej 😉

 4. A ja wspolczuje corce ofiar i ich dalszym rodzinom…:(

 5. Coż, państwo dalej wspiera bandytyzm na drograch – wręcz zachęca, by Polacy sami się wybili.
  A młodocianych ćwierćmózgów i alkoholików nie brakuje.
  Jedyne rozwiązanie to samosądy?

Z kraju