690 680 960

Święta w województwie lubelskim: 946 interwencji policji i 77 straży pożarnej

W miarę spokojnie przebiegają święta w naszym regionie. Policjanci notują połowę mniej interwencji niż w okresie przedświątecznym. W pierwszy dzień świąt, nie licząc jednego pożaru, strażacy nie mieli żadnych poważniejszych wyjazdów.

W Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia policjanci z naszego regionu interweniowali 946 razy. We wtorek było to 531 interwencji, w środę 415. Patrząc na okres przedświąteczny, kiedy to funkcjonariusze otrzymywali średnio po 800 wezwań dziennie, było w miarę spokojnie. Nie zanotowano też żadnych poważniejszych przestępstw. Sporo zgłoszeń dotyczyło zakłócania porządku, nie brakowało interwencji domowych, czy też wezwań do nietrzeźwych, którzy swoim zachowaniem stanowili zagrożenie dla własnego zdrowia a nawet życia. Na gorącym uczynku zatrzymano 35 sprawców przestępstw.

Straż pożarna w ciągu dwóch ostatnich dni interweniowała 77 razy, przy czym 61 razy w Wigilię a zaledwie 16 w pierwszy dzień świąt. Z tego 8 wyjazdów dotyczyło pożarów, z których wszystkie miały miejsce w obiektach mieszkalnych. We wtorek zanotowano 7 tego typu zdarzeń, wczoraj zaś jedno. Do kolizji i wypadków strażacy wyjeżdżali 27 razy, również głównie w Wigilię. Z kolei 9 interwencji związanych było z pogodą. Wśród tych ostatnich sześć dotyczyło usuwania skutków silnego wiatru, a trzy intensywnych opadów deszczu.

Na drogach województwa lubelskiego doszło do 10 wypadków, w których 10 osób zostało rannych, a 3 zginęły. Do tego doliczyć trzeba 120 kolizji. Zatrzymanych zostało też 26 nietrzeźwych kierowców. Wszystkie trzy ofiary wypadków życie straciły w Wigilię. W miejscowości Wincentów na obwodnicy Lubartowa czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Zginęły dwie osoby: 83-letni kierowca fiata i jadąca z nim pasażerka. Z kolei w Międzyrzecu Podlaskim kierująca peugeotem 44-latka zajechała drogę rowerzyście. Jadący jednośladem 73-latek zmarł po uderzeniu w bok pojazdu.

Nie zanotowano przypadków śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla, czy też wychłodzenia organizmu. Do izby wytrzeźwień przewieziono 39 osób.

(fot. lublin112)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej