690 680 960

Świdnik uruchamia połączenia autobusowe do Mełgwi, Krępca, Wierzchowisk, Dominowa i Piask

Trzy podmiejskie linie autobusowe zostaną w poniedziałek uruchomione w powiecie świdnickim. Autobusy będą kursowały ze Świdnika na teren gmin Mełgiew i Piaski. Na każdej trasie przewidziano po dwa kursy: rano i po południu.

W poniedziałek rozpocznie funkcjonowanie komunikacja autobusowa łącząca Świdnik z pobliskimi gminami. Połączenia zostaną uruchomione w ramach rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Jego celem jest, aby mieszkające w małych miejscowościach, gdzie nie dociera żadna komunikacja publiczna, osoby starsze, z niepełnosprawnościami, dzieci, czy też ci, którzy nie posiadają własnego środka transportu, mogli bez problemu dotrzeć do sklepu, ośrodka zdrowia, urzędu, szkoły czy też kościoła. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

Starostwo Powiatowe w Świdniku, przy współpracy z gminami, stworzyło siatkę połączeń w taki sposób, aby autobusy docierały do miejscowości, gdzie najbardziej skorzystają z nich mieszkańcy. Gminy musiały też zadbać o zapewnienie miejsc przystankowych, na których pojazdy będą się zatrzymywały. Autobusy będą kursowały ze Świdnika, m.in. do Mełgwi, Krępca, Wierzchowisk, Dominowa czy Piask. Jak wyjaśnia Łukasz Reszka ze Starostwa Powiatowego, projekt jest na razie traktowany pilotażowo. Urzędnicy będą na bieżąco sprawdzać jego funkcjonowanie, jak też zainteresowanie pasażerów poszczególnymi kursami. Jeżeli wszystko się sprawdzi, w planach jest zwiększenie liczby połączeń.

Linia L1, Świdnik – Kawęczyn – Piaski jeździć będzie przez Krępiec, Krępiec I, Krępiec II, Wierzchowiska, Bystrzejowice, Kawęczyn, Kozice Górne, Kozice Dolne, Wolę Piasecką I, Wolę Piasecką II i Kolonię Kębłów. Ze Świdnika autobusy będą wyjeżdżały o godz.6.00 i 15.15, zaś z Piask o godz. 6.40 i 15.55. Linia L2, Świdnik – Krępiec – Mełgiew – Dominów, kursować będzie także dwa razy dziennie. Pojazdy wyjadą z miasta o 6:30 i 14.30. W drogę powrotną wyruszą 7.15 oraz 15.15. Z kolei linia L3: Świdnik-Mełgiew-Piaski kurować będzie przez Krępiec, Nowy Krępiec, Krępiec, Jacków, Mełgiew, Podzamcze, Nowiny, Józefów, Emilianów, Kolonia Kębłów, Piaski. Ze Świdnika autobusy będą wyjeżdżały o godz. 7.30 i 13.30, zaś z Piask o godz. 8.10 i 14.20.

(fot. SP Świdnik)

32 komentarze

  1. @coście baby takie sfrustrowane, czyżby sks albo brak faceta Wam dolegało, że taką żółć wylewacie na chłopa, który ma pisowskie poglądy i z Was się nabija po prostu.

  2. nie mierz innych swoją miarką,nabijać to się ci o pisowskich poglądach przestaną,jak ich bachory będą spałcać do końca życia kredyty z ebc,jak wiedza co to jest,poczytaj sobie dobrze,bo ten facet to chyba jednak pisowskich poglądów nie ma

  3. tak wiele osób chwali się,że dobrze zarabia tylko potem jakie pińcet dobre,bo budżet reperuje

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…