Świdnik rusza z kolejną dużą inwestycją drogową. Powstanie część wewnętrznej obwodnicy miasta

Świdnik rozpoczął poszukiwanie wykonawcy, który wybuduje część wewnętrznej obwodnicy miasta. Chodzi o al. NSZZ „Solidarność”, którą będzie można przedostać się od al. Lotników Polskich bezpośrednio do ul. Kusocińskiego.

Trwają przygotowania do kolejnej, dużej inwestycji drogowej w Świdniku. Chodzi o planowaną od lat budowę al. NSZZ „Solidarność”, która ma stanowić wewnętrzną obwodnicę miasta. Nowa droga będzie się zaczynała od ronda u zbiegu al. Lotników Polskich i Jana Pawła II, zaś kończyła na powstającym rondzie w ciągu budowanej właśnie ul. Kusocińskiego. Oprócz ulicy powstaną też chodniki i ścieżka rowerowa.

Urząd Miasta ogłosił właśnie przetarg na wykonanie pierwszego, ponad kilometrowej długości odcinka trasy. Ma się on zaczynać od al. Lotników Polskich i kończyć na skrzyżowaniu z ul. Ks. J. Hryniewicza. Ulica będzie miała 7 metrów szerokości, wzdłuż niej ułożone zostaną chodniki z kostki brukowej, a także ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Całość będzie oświetlona. Przebudowane będą też wszystkie skrzyżowania, wjazdy na posesję, a na skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego powstanie rondo.

Inwestycja ta planowana była już od lat. Jednak ze względu na duży koszt, wynoszący ponad 20 mln zł, odkładaną ją w czasie. Teraz miastu udało się uzyskać ponad 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych, dzięki czemu możliwe było ogłoszenie przetargu. Wstępnie oszacowano, że pierwszy etap inwestycji kosztował będzie ok. 15 mln złotych. Jeżeli uda się od razu wybrać wykonawcę to nowa ulica zostanie wybudowana do listopada 2020 roku.

(fot. UM Świdnik)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. To taka metropolia, że trzeba obwodnicę budować?

 2. Widzę że wieśniaków z Lublina nie brakuje

 3. Nic w tym dziwnego by nie było gdyby miasto było zakorkowane

 4. nie rozumiem czemu nie zrobiono zjazdu z obwodnicy s17 na Al. Lotników w miejscu, gdzie od zawsze był wjazd do Świdnika, jeszcze przed s17, teraz jadąc od strony mełgiewskiej trzeba tam jeździć kilometrami, krążyć bez sensu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja