Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Świdnik Air Festival już w niedzielę. Program, bilety, parkingi, dojazd

Już niebawem największe wydarzenie lotnicze w naszym regionie, czyli Świdnik Air Festival. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, jak dotrzeć na teren imprezy, co w jej trakcie będzie można zobaczyć, jak również znajdziecie wiele innych porad.

Organizatorzy tegorocznej edycji pokazów lotniczych Świdnik Air Festival są już praktycznie gotowi na przyjęcie gości. A tych spodziewanych jest ok. 50 tys. To oznacza spore wyzwanie logistyczne, aby każdy chętny mógł dotrzeć na lotnisko w Świdniku, podziwiać przygotowane atrakcje a przede wszystkim doskonale się bawić.

Program

Bramy wejściowe na wydarzenie zostaną otwarte już o godz. 10:30. Samo wydarzenie rozpocznie się równo w południe. W pierwszym bloku pokazów, między godz. 12:00 a 16:00 zaprezentowane zostaną: ZA Orlik – 4 x PZL-130TC-II; Łukasz Czepiela – Edge 540T; “57-my” Gyrocopter Team; hol szybowca SZD-30 Pirat za Socata Really 235e, RWD-5R; TZL-RWD-8; Piper Cub Team; Navcom Systems Team – C152; Grupa Akrobacyjna Firebirds; Robinson R44; North American T-6 Harvard 4M; North American Harvard IIB; Jak-18; Andrzej Sarata – M-26 Iskierka; TS-11 Iskra; PZL M-18 Dromader; BushCat Demo Team – Bushcat; AN-2 “Wiedeczeńczyk”; Formacja Pipistrel Virus; Łukasz Czepiela – Carbon Cub; Tulak; Norbert Kasperek – Boeing Stearman N2S3; Bo105.pl – Bolkow Bo-105; Marek Choim – Extra 330SC oraz Latający model PZL37 Łoś.

Kolejny blok, rozpocznie o godz. 16:00 pokaz bitwy powietrznej grupy Retro Sky Team. Widzowie będą mogli oglądać również: Jurgis Kairys – Su-31; Lim-2; SBLim-2; grupę akrobacyjną Firebirds + Łukasz Czepiela; North American T-6 Harvard 4M; North American Harvard IIB; Piper Cub Team; Aerosparx – Grob109b; Jak-18; PZL-104 Wilga; Formację Pipistrel Virus; “57-my” Gyrocopter Team jak też Orlen Grupę Akrobacyjną Żelazny. Pokazy lotnicze odbędą się także po zmroku. Po godz. 20:00 zaplanowano: Norbert Kasperek – Boeing Stearman; Jurgis Kairys – Su-31; Marek Choim – Extra 330SC; BushCat Demo Team – Bushcat; Bo105.pl – Bolkow Bo-105; SkyMagic; Flying Dragons Team; TS-11 Iskra oraz Aerosparx – Grob 109b.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko

Wśród wydarzeń towarzyszących oczywiście nie zabraknie zabaw i animacji dla dzieci. Mowa o bezpłatnym placu zabaw, dmuchanych zjeżdżalniach, samochodach na akumulator, wielkich bańkach mydlanych, torach przeszkód, warsztatach cyrkowych, placu zabaw z 10 tys. drewnianych klocków Linden, grach i zabawach rodzinnych i wielu innych. W tym roku na wystawie statycznej będzie można zobaczyć statki powietrzne wojskowe i cywilne, uzbrojenie będące na wyposażeniu Wojska Polskiego, wyposażenie Żandarmerii Wojskowej, wyposażenie Policji, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Lotniczej Akademii Wojskowej, zabytkowe pojazdy będące w posiadaniu Politechniki Lubelskiej, modele latające RC z kolekcji Aeroklubu Lubelskiego Sekcji RC, zabytkowe motocykle i samochody świdnickich kolekcjonerów.

Dojazd samochodem

Dojazd na Świdnik Air Festival będzie możliwy zarówno od strony centrum miasta, al. Lotników Polskich, jak też drogą wojewódzką nr 822 od Lublina i Mełgwi. Najbliżej zlokalizowany parking znajduje się na terenie WSK PZL-Świdnik. Jednak będzie na nim obowiązywała opłata w wysokości 20 zł. Bezpłatne parkingi wyznaczono na terenie miasta: wzdłuż ul. Żwirki i Wigury (w pobliżu torów kolejowych), przy Dworcu Przesiadkowym przy ul. Kolejowej, przy sklepie Bricomarche, przy al. Lotników Polskich, obok PCEZ, przy targu, przy hali targowej, a także obok Powiatowego Ośrodka Wsparcia.

Pociąg, autobus

Na wydarzenie będzie można dotrzeć również środkami komunikacji zbiorowej. W przypadku pociągów, składy do Świdnika kursują m.in. z Lublina, Dęblina, Chełma a nawet z Kraśnika i Warszawy. Osoby, które zachowają bilet, na stoisku Polregio na terenie Świdnik Air Festival otrzymają voucher uprawniający do przejazdu w drogę powrotną bez dodatkowych kosztów. Natomiast z Lublina będą kurować specjalne linie autobusowe „Air Festival”. Trasa pierwszej z nich wiedzie z Dworca Głównego PKS, przez ul. Ruską, al. Tysiąclecia, ul. Mełgiewską, Lotniczą oraz Żwirki i Wigury, druga wyjedzie z Felina, następnie al. Witosa, al. Jana Pawła II i al. Lotników Polskich dotrze na miejsce imprezy. Zaplanowano łącznie 44 kursy w każdym kierunku.

Bilety

Za wstęp na teren wydarzenia osoby dorosłe zapłacą 50 zł, bilety ulgowe będą w cenie 40 zł. Można nabyć je taniej, w przedsprzedaży w kasie kina Lot do 3 czerwca w godzinach od. 14:00 do 20:00 oraz w serwisie biletyna.pl pod linkiem bit.ly/42DmNp3. Wówczas każdy z nich kosztuje 10 zł taniej. Ulga jest również dla posiadaczy Ogólnopolskiej
Karty Dużej Rodziny oraz Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Świdnik Air Festival już w niedzielę. Program, bilety, parkingi, dojazd

(fot. archiwum)

18 komentarzy

 1. KAJRIS git akrobata

 2. Tanio to nie jest. Nie jadę.

 3. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  Nie będzie mnie tam – nie lubię spędów i tłoku.

 4. Bedzie gdzie w necie?

 5. Dziękujemy redakcji lublin112 za przypomnienie o imprezie przed samą imprezą 🙂

  • Wszystkie aktualne informacje o wydarzeniach są na naszym portalu w dziale „Co Gdzie Kiedy”, w wersji mobilnej w dziale „Wydarzenia”. Pozdrawiamy

   • Ale często bywa, że przed samą imprezą informacji brak.
    Informacja jest 4 tygodnie przed imprezą, potem cisza i potem artykuł po imprezie.
    A tu bardzo miło.
    Nie wiem czy komentarz „Czytelnicy” jest ironią, ale mi się to podoba – dzięki.

 6. Maseczki zakładać albo dystans 1,5 metra, no i ręce spiry tusem natrzeć

  • Ten specyfik zalecałbym wewnętrznie. Ale już po lotach, w hangarze. A potem spać w pokrowcach, żeby po pijaku nie jeździć samochodem.

 7. Jakson czesze za bilety tak jakby miał tam występować sam Michael Jackson . Dziękuję – jadę do Warszawy . Waldek … cmoknij mnie w sobonia !

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

   Rozumiem to tak:
   Jak ktoś przez swoją wrodzoną pazerność chce za dużo, może nie dostać nic.

 8. Super przykład że mamy bogate społeczeństwo! Jeśli 50tys (a pewnie z 80tys) ludzi stać zapłacić 50zł za gapienie się na samoloty, jak pijany wujek Zdzisiek na festynie Górce Podlaskiej na ładne dziewczyny, to biedy nie ma!

 9. 40 zł za osobę na pokazach lotniczych to naprawdę dobra cena.

  Rozumiem że dla wielu 40 zł to dużo ale jeżeli wziąć po uwagę że każda z tych maszyn kosztuje grube miliony, że każda godzina lotu większości maszyn to koszt kilku tys PLN (pewnie rozbieżność będzie duża) to te 40 zł naprawdę wydaje się niewiele.

  A o pokazach w Świdniku pisali już od pół roku

  • Może i masz rację – to dobry wydatek dla jednej osoby, która interesuje się lotnictwem.
   Ale wyjście całą rodziną za takie pieniądze, żeby pogapić się na samoloty – to trochę dużo.
   Byliśmy na poprzedniej edycji i na mnie, na laiku – największe wrażenie zrobiły niskie przeloty, akrobacje pana Kielaka, a reszta to nic specjalnego.
   Do biletów trzeba doliczyć koszt dojazdu, na miejscu trzeba coś zjeść (ceny z kosmosu!), dzieciaki wybłagają jakieś badziewie ze straganów za 80zł, co na allegro kosztuje 15 – podsumowując, ja się nie wybieram.

   • to zmien zawod jak cie nei stac zeby zabrac za 200zl zone i dwojke dzieci. wtf. 1000zl za dzieci dostajesz. +- 150zł za dodatkowe wydatki. najlepiej siedziec w domu, zgnic i zdechnac bo pare zloty szkoda xD do grobu zabierze 😀

    • Dziadek ze Slamsowa

     Kurde, a rząd żadnych dodatkowych dotacji nie przewiduje. Kicha, kwas i ojojoj ! 😆

    • Nie każdy jest takim bogaczem jak ty, że cię stać na wszystko pewnie masz firmę i właśnie tyle płacisz ludziom ,że ich na to nie stać, żeby tam pojechac z rodziną. Zasrani nuworysze.

Dodaj komentarz

Z kraju