Suczka miała rany cięte i kłute. Zwierzę leżało w rowie (zdjęcia)

Trwa ustalanie okoliczności w jakich pies z poważnymi obrażeniami znalazł się w rowie w Aleksandrowie pod Biłgorajem. Zwierzę trafiło pod opiekę Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami „Podaj Łapę”.

W miniony piątek do jednej z lecznic w Biłgoraju została przywieziona około pięciomiesięczna suczka. Zwierzę zostało znalezione w rowie w Aleksandrowie pod Biłgorajem.

Piesek miał poważne obrażenia ciała, był w stanie krytycznym. Suczka miała rant cięte i kłute. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze rany mogły zostać zadane przez człowieka. Sprawa została zgłoszona na policję.

Suczka wyglądała, jakby ktoś owinął ją drutem kolczastym. Cały czas trwa walka o życie psa. Tutaj trwa zbiórka funduszy na leczenie suczki.

– Zapewniamy anonimowość informatorom, którzy wskażą sprawcę. Jednocześnie obiecujemy, że zrobimy wszystko, by nie ominęła go kara za popełniony czyn – informują przedstawiciele Stowarzyszenia.

(fot. BSONZ)

Zobacz również

20 komentarzy

  1. Ja np ,4lata temu przygarnolem.szczeniaka ktorego ktos wywalil z samochodu niemal.ze pod mym. Plotem i.co.pies jest u mnie do.dzis dnia ma sie super i.jest wierny nie odstepuje mnie na krok potem przygarnolem.kota choc juz mialem 4 i zadnego nie uderzylem.ani skopalem traktuje ich jak.swoich pupili i domownikow owszem.jak sie bawimy to.ktos kogos ugryzie podrapie a ja dam.klapsa ale jest zawsze zgoda i przyjazn bo wiedza ze to tylko.zabawa nic wiecej i wiedza ze ich nie uderzylem.i nie uderze bo to.zwierzeta ale maja u mnie szacunek i dobre traktowanie za co sie odwdzieczaja wiernoscia

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu