Stylowy neon został naprawiony. Trolejbusy mają mu być już niestraszne

Od kilku dni znów można podziwiać w całej okazałości neon nad Drogą Męczenników Majdanka w Lublinie. Został naprawiony po tym, jak uszkodził go trolejbus.

Neon nad Drogą Męczenników Majdanka w Lublinie został zamontowany i uruchomiony na początku maja. Jego pomysłodawcą był Szymon Pietrasiewicz z Centrum Kultury. Neon zapala się równocześnie z oświetleniem miejskim a jego intensywne światło przyciąga wzrok. W pierwszej połowie czerwca świeciła się już tylko połowa napisu.

Neon został bowiem uszkodzony przez trolejbus, a dokładniej przez odbierak pojazdu. Uderzył on w delikatną konstrukcję, doprowadzając do jej uszkodzenia. Centrum Kultury zapewniało, że neon szybko zostanie naprawiony.

Tak też się właśnie stało. Co więcej, nad trakcją trolejbusową zostało również zamontowane zabezpieczenie, aby tego typu przypadki nie powtarzały się w przyszłości.

(fot. lublin112)
2017-07-02 21:00:03

Zobacz również

27 komentarzy

 1. Tylko czy ten neon wisi po prawidłowej stronie wiadukt . Powinien wisieć po stronie wjazdu do miasta , a nie w kierunku wyjazdu .

  • A tak na marginesie . Celowy – manipulacyjny – slogan by skłócać społeczeństwo . A PO drugie : ” macie nam oddawać szacunek ” . Społeczeństwo oddawało , nawet lokaty do AMBER GOLD i jak na tym wygrało ?

   • Kurcze myślałem, że do Amber Gold ludzie sami szli bo byli po prostu chciwi. I to im przesłanialo rozsądek. A tu taka niespodzianka. Nie wiem jak Ty ale ja chyba przed tym neonem skine głowa. I co jeszcze ciekawego powiesz. Drogi budują żeby najeźdźca miał jak dojechać czy żeby tym strasznym uchodźcom się lepiej szło?

 2. Świetny pomysł !

  • Jeśli potrafisz, rozwiń swój komentarz i wytłumacz: Co w tym takiego świetnego?

   • Wyróżnia się czymś z pośród innych miast. Nie tylko same ulice i bloki, nadaje wrażliwości osiedlom do których się wjeżdża.

    • Ty się dobrze czujesz? O jakiej ty wrażliwości na tej dzielnicy piszesz? Okraść, pobić, zniszczyć i pomazać ściany, to jest w/g ciebie ta wrażliwość?

     • Mam trochę odmienne
      Doświadczenia z tą dzielnicą, nie zgadzam się z tobą, neon jest ok.

     • Lepiej widzieć takie neony niż smutne ściany z jakimś żałosnym graffiti .

    • Jeżeli jesteś w jakimś stopniu ograniczony, tudzież nawiedzony żeby dostrzec „smutek” w ścianach to chyba czas zmienić leki… Dla mnie ten neon jest delikatnie mówiąc żałosny, a dokładniej jego idiotyczna treść. Szkoda że ów „artysta” nie napisał czegoś w rodzaju „nie daj się przec**lić”, w praktycznym odbiorze przekaz jak i adresaci ci sami, a skoro tego nie rozumiesz tzn że w du*ie byłeś i g*wno widziałeś.

  • Może świetlny pomysł.

 3. Czy to ma jakis zwiazek z tym, ze Zuk chce sprowadzic uchodzcow do Lbna?

  • Nom to prawda może lublin112.pl by napisał o tym, że nasz prezydent Żuk zgodził się przyjąć uchodźców jak PO zapowiadało.

   • Na szczęście to nie Żuk i PO decyduje o przyjmowaniu muzułmańskich migrantów, tylko Polski Rząd. Tym ruchem pokazał, jak liczy się z głosem mieszkańców. Czy było to uzgodnione z radą miasta, czy jego osobisty manifest polityczny na przekór 80% Polaków? Mieszkańcy go wybrali to i mieszkańcy pokarzą mu środkowy palec. Trzeba go jak najszybciej na furmance z gnojem wywieść do granic miasta.

    • To prawda, że to nie on decyduje i to całe szczęście, ale warto by było o tym napisać żeby więcej się osób dowiedziało. Chyba, że portal jest nastawiony na jedną z opcji a nie niezależny i stracę do tej strony szacunek bo chce się dowiedzieć o kazdej wiadomości niezależnie czego by dotyczyły, liczę, że mnie nie zawiedziecie lublin112.pl 🙂

 4. stygmatyzuje czesc Lublina i spolecznosc lokalna bo posluguje sie zwrotem powszechnie stosowanym przez patologie

 5. Trolejbusy może będą mu już niestraszne. Dalej natomiast będą straszyć mieszkańców. Przez skrzyżowania przejeżdżają jak żółwie, często je blokując gdy spadną szelki. Jadąc za nimi trzeba uważać na spadający grafit z odbieraków, który okropnie niszczy lakier samochodu. Po ostatniej nawałnicy połowa z nich stała w bezruchu przez zerwaną sieć trakcyjną a w dodatku ich utrzymanie kosztuje rocznie budżet miasta o prawie 40% więcej niż autobusów. O szpecących drutach i słupach nawet nie będę wspominał.

  • Ty nie wychodź z chałupy bo gorzej straszysz mieszkańców.Nie jeździsz trolejbusami bo boisz się że w końcu ktoś się spyta czy twoja twarz to po jakimś wypadku,ojciec łopatą czy od urodzenia.

 6. promowanie patologii i kryminalu

  • kumpel brejdaczki

   Że niby patologia wymyśliła szacunek czy jak bo nie kumam, ta sama patologia wymyśliła zwrot „elo” którym się podpisałeś, promowaniem patologii byłby napis w rodzaju „ultras lublin” itp. osobiście to mam na ten napis wyje..ne choć wolał bym aby niósł jakiś przekaz jak: pij mleko czy jedz warzywa.

 7. Wiocha. Kojarzy się z nizinami społecznymi.

 8. najgorsze, że to pomysł lewapietrasiewicza…

  • to jest wlasnie paradoks ze niby lewicowiec a rezultat jego dzialan jest jawnie sprzeczny z zasadami lewicowymi ( sprawiedliwosc spoleczna – nie wymysly kaworowej lewicy mam na uwadze )

 9. stylowy… Matko Boska!

 10. Po co pisać że to neon a nie np zwykły LED. Jak patola z Kunickiego się dowie ile to warte to zaraz ukradną

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania