690 680 960

Strażnicy miejscy będą patrolować galerie handlowe. Zwrócą uwagę na przebywającą tam młodzież

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk poinformował w piątek po południu, że funkcjonariusze straży miejskiej będą kontrolować galerie handlowe. Mundurowi zwrócą szczególną uwagą na przebywającą tam młodzież.

Prezydent Lublina poinformował w piątek po godzinie 12, że na tereny galerii handlowych na terenie miasta zostaną skierowane patrole strażników miejskich.

– Poleciłem komendantowi Straży Miejskiej skierowanie do centrów i galerii handlowych patroli funkcjonariuszy SM, którzy będą zwracać uwagę obecnej tam młodzieży, że w obecnej sytuacji przebywanie w takich miejscach jest nierozsądne i może być niebezpieczne z powodu zagrożenia koronawirusem – napisał na Facebooku Krzysztof Żuk.

Działania strażników, będą miały charakter informacyjny. Funkcjonariusze będą przypominać młodym ludziom, że czas zawieszenia zajęć w szkołach i na uczelniach nie jest czasem wolnym od nauki, nie są to dodatkowe ferie. Chodzi głównie o to, że przebywanie w dużych skupiskach ludzkich stwarza niepotrzebne ryzyko mnożenia zakażeń.

Podobne rozwiązanie działa już w Rybniku. Tam na prośbę dyrektorów szkół rybnicka straż miejska kontroluje i legitymuje młodzież przebywającą na terenie galerii handlowych. Informacje przekazywane będą do dyrektorów szkół, którzy wobec młodzieży wyciągać będą konsekwencje. Urzędnicy zaznaczają, że zawieszone zajęcia w szkołach to nie ferie. Dzieci i młodzież powinny zostać w tym czasie w domach i w miarę możliwości kontynuować naukę samodzielnie.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

27 komentarzy

  1. niech sobie w tibie pograja

    • Może lepiej żeby pokemonów poszli szukać, przy okazji COVID-19 też złapią.

  2. Po osiedlach tez chodzą grupki młodzieży a gdy zwróci sie im uwagę smieja sie i ida dalej.

  3. W galeriach ponoć pustki, tylko spożywka oblegana

  4. jeszcze kościłoy zamkąć tez sa wisusy i księża będą płakać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku