Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny w zbiorniku wodnym na terenie kopalni piachu (zdjęcia)

Tragicznie w skutkach zakończyła się niedzielna wyprawa znajomych nad wodę. Wybrali oni miejsce, gdzie nie można się kąpać, co więcej przed wejściem do wody spożywali alkohol. Koledzy mężczyzny, który utonął, mieli od blisko dwóch do nawet trzech promili alkoholu w organizmach.

W poniedziałek strażacy kolejny dzień prowadzili poszukiwania mężczyzny, który utonął w zalanym wodą wyrobisku kopalni piachu w miejscowości Zawieprzyce Kolonia w powiecie łęczyńskim. Jak już informowaliśmy, w niedzielę przyjechało tam sześciu znajomych z jednej z miejscowości w powiecie lubartowskim. Mężczyźni rozpalili na brzegu ognisko i raczyli się alkoholem, a następnie weszli do wody.

W pewnym momencie jeden z mężczyzn zniknął pod powierzchnią wody. Część jego kolegów myślała początkowo, że robi on sobie żarty. Jak wyjaśniali, sądzili iż zanurkował i niebawem wypłynie. Po kilku minutach wszczęli alarm. O godzinie 14:45 o wszystkim powiadomione zostały służby ratunkowe. Strażacy zwodowali łodzie i za pomocą bosaków oraz sonaru poszukiwali mężczyzny. Pod wodę zszedł również nurek.

Jednak działania nie należały do łatwych. Wszystko z powodu nieregularnego dna, które pełne było nierówności oraz bardzo słabej przejrzystości wody. Po dwóch godzinach akcja ratunkowa została zakończona, ruszyła zaś akcja poszukiwawcza. Nie było już bowiem żadnych szans na uratowanie mężczyzny. Działania trwały do godzin wieczornych. Ze względu na zapadający zmrok zostały one zawieszone.

W poniedziałek rano poszukiwania wznowiono. Jak przekazał nam mł. bryg. Robert Gruszecki z Komendy Powiatowej PSP w Łęcznej, około godziny 13:30 strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odnaleźli zwłoki mężczyzny. Teraz sprawą utonięcia zajmują się policjanci oraz prokurator. W miejscu tym obowiązywał zakaz kąpieli. Wokół rozstawione były znaki informujące, iż jest to teren zakładu górniczego i nie można na tym terenie przebywać.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Nie pierwsze i nie ostatnie utonięcie , młodzi + wódka= to nic dobrego.

Z kraju