690 680 960

Strażacy z Włodawy otrzymali nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy. Dotychczasowy pojazd trafił do OSP (zdjęcia)

Do strażaków z PSP Włodawa trafił nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu MAN. Używanego przez nich Jelcza przekazali zaś strażakom – ochotnikom.

W piątek 4 października w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie odbyło się przekazanie samochodów ratowniczo – gaśniczych dla włodawskich strażaków. W uroczystości wzięli udział m.in. wicepremier Jacek Sasin, posłowie i senatorowie, wicewojewoda lubelski, Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski, Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński czy też Starosta Powiatu Włodawskiego Andrzej Romańczuk.

Po złożeniu meldunku wicepremierowi przez Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Andrzeja Łosia nastąpił przegląd pododdziału złożonego z funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu włodawskiego. Następnie dokonano poświęcenia pojazdów. Do strażaków z PSP Włodawa trafił nowy samochód ratowniczo – gaśniczy marki MAN, z kolei do OSP Włodawa przekazano używany samochód ratowniczo – gaśniczy marki Jelcz. Uroczystego wręczenia kluczyków do pojazdów dokonali Jacek Sasin i st. bryg. Grzegorz Alinowski.

Ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na terenowym podwoziu MAN TGM 18.320 4×4 został zakupiony w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”. Pojazd posiada autopompę o wydajności 3200 l/min, zbiornik wody o pojemności 5 000 l. i zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 500 l. W komplecie znajduje się także różny sprzęt ratowniczo – gaśniczy w tym piły, agregaty, węże, zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego, poduszki pneumatyczne do podnoszenia przedmiotów o wadze do 50 t., czujniki i sprzęt detekcyjny oraz wiele innych urządzeń wykorzystywanych codziennie przez strażaków.

Zastąpił on używanego przez strażaków Jelcz 014, który został przekazany dla Ochotniczej Straży Pożarnej we Włodawie. W trakcie wydarzenia odbyło się również wręczenie promes na kwotę 5 tys. zł dla przedstawicieli 31 jednostek OSP z terenu powiatu włodawskiego.

(fot. mł. bryg. Waldemar Makarewicz)

5 komentarzy

 1. Tusk likwidował komisariaty, jednostki wojskowe, straże
  miało nas NATO bronić i bundeswehra

 2. więc na co poświęcono pojazdy bo w artykule są braki i doczytać nie można

 3. Wodą święconą poświęcono.

 4. Oczywiście pisiory też przylazły

 5. Ktoś jeszcze coś potrzebuje bo za parę dni wybory i następne wbite łopaty przekazane samochody otwarte komisariaty itd itp dopiero za 4 lata więc szybko zglaszac bo kampania trwa.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas