690 680 960

Zbierają naklejki na Słodziaki. Uzyskane za nie pluszaki chcą przekazać małym pacjentom szpitala dziecięcego

Po ogromnym sukcesie tego typu akcji w Warszawie, została ona zorganizowana również w Lublinie. Celem jest obdarowanie pacjentów szpitala dziecięcego najbardziej pożądaną przez najmłodszych maskotką, czyli Słodziakiem z Biedronki.

Od kilku tygodni Biedronka prowadzi kolejną odsłonę promocji Gang Słodziaków. Klienci, za dokonane na ustaloną w regulaminie kwotę zakupy, dostają naklejki. Po zebraniu ich odpowiedniej liczby, mogą je wymieniać na maskotki Słodziaków. Tak jak poprzednie tego typu akcje, ta również cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, zaś pluszaki są niezwykle pożądane przez dzieci.

Lublinianka Renata Mira-Kusak wraz z innymi osobami z Lublina i okolic, postanowiła zorganizować akcję świąteczną dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Widząc, jak dużą radość biedronkowe maskotki wywołują u najmłodszych wspólnie uznali, że tak samo, jak nie jeszcze bardziej, będą się z nich cieszyć mali pacjenci szpitala dziecięcego. A głównym celem corocznych akcji jest właśnie sprawienie zadowolenia na twarzach dzieci, które zamiast w domu z najbliższymi, święta muszą spędzać w szpitalnych łóżkach.

Pomysł nie jest nowy, od trzech lat tego typu akcja przeprowadzana jest w Warszawie na rzecz pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka. W ubiegłym roku organizatorom udało się zebrać tak dużo maskotek, że udało się nimi obdarować dzieci z sześciu warszawskich szpitali. Organizatorzy liczą, że mieszkańcy Lublina i okolic również ochoczo włączą się do działań, gdyż cel jest niezwykle szczytny. W okresie świątecznym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie przebywać może około 400 dzieci. Tak więc Słodziaków potrzebna jest podobna liczba.

Akcja skierowana jest głównie do osób, które robią zakupy w sklepach sieci Biedronka, lecz nie zbierają naklejek wydawanych za zakupy, czy też do tych, którym pozostały niepotrzebne naklejki. Można je oddawać w wyznaczonych punktach zbiórek lub wysłać pocztą. Na terenie Lublina istnieje również możliwość odebrania naklejek przez organizatorów. Po zakończeniu zbiórki, naklejki zostaną wymienione na maskotki, które w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia trafią do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Obecnie punkty zbiórek znajdują się w: Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, w sklepie OdiDo przy ul. Sokolej 17,w sklepie Żabka przy ul. Pogodnej 34, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińkiego Filia nr 9 ul. Krańcowa 106, w Pracowni Kultury Tatary ul. Hutnicza 28A, Solarium nr 1 przy al. Spółdzielczości Pracy 36, sklepie Święty Spokój przy ul. Bramowej 6, w Kąciku Urody – Salon Kosmetyczny ul. Grażyny 18, w salonie fryzjerskim „Metamorfoza” przy ul. Bolesława Śmiałego 4, zakładzie IM MOTORS przy ul. Cisowa 11 czy też biurze projektowym przy ul. Jesiennej 5. Jak zapewniają organizatorzy, punktów tych będzie przybywało. Będą one na bieżąco umieszczane na wydarzeniu akcji na Facebooku.

(fot. lublin112)

17 komentarzy

 1. trzeba mieć kartę stonki, żeby zbierać naklejki?

  • Nie,nie tzeba. Akcja fajna,popieram i częściej będę zaglądać do Biedronki. Już widzę miny madek kiedy kasjerka pyta czy zbieram naklejki i odpowiadam,że do tej pory nie,a teraz tak,bo można na szczytny cel je przeznaczyć.☺

 2. No i fajnie!

 3. Już widzę oburzenie madek…jak to tak?! Ona dla swojego bombelka musi wydawać pieniądze a inne za darmo maja dostać?! Skandal!

 4. Tylko pytanie czy razem ze slodziakiem nie przywleka do szpitala jakiegoś syfu z Biedry bo tak tam czysto, ze ze strachu chodze tylko w ostatecznej ostatecznosci…

 5. A kto je będzie prał? Z tego co wiem DSK niechętnie przyjmuje zbieracze kurzu.

  • Jedna z organizatorek

   Maskotki (wszystkie nowe z metką) będą podarowane dzieciom w postaci prezentu na Święta Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że wrócą z nimi do domu 😉

 6. Nie mam fejsa, ale naklejkami chętnie się podzielę. Moje dzieci już wyrosły ze świeżaków, ale zbieram z przyzwyczajenia. Szkoda tylko, że do opisanych miejsc jest mi nie po drodze. Na jaki adres można wysłać naklejki?

 7. Naklejek nie mam ale mam parę pluszakow z poprzednich edycji chetnie oddam je dla dzieciaków. Proszę o jakąś informację czy przyjmują Państwo pluszaki i gdzie można ze przekazać żeby trafiły do dzieci.

 8. To nie lepiej na aliexpress kupić?

  • Jedna z organizatorek

   Jeśli ma Pan/ Pani ochotę podarować maskotki zamówione przez Ali express to chętnie przygarniemy 😉 proszę wtedy o kontakt tel.781556404. Pozdrawiam!

 9. trochę obok tematu, gdzie można oddać używane pluszaki? mam ich trochę w bardzo dobrym stanie. dzięki za info!

Kursy walut

 • USD 4.2934zł -0.25%
 • GBP 5.3107zł -0.13%
 • EUR 4.6755zł -0.1%
 • CHF 4.6856zł -0.26%

Polub nas